Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
Ludvika, Ludvika kommun
Budgivning pågår

Grottvägen 13 A

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
875 000 kr
69,3 m²
3 rum
vån 3/3
3 492 kr/mån
12 626 kr/m²
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Söderbärke, Smedjebackens kommun

Ginnanbovägen 36

Fritidshus
Söderbärke, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
1 495 000 kr
35 m²
1 rum
1 790 m² tomt
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
3 rum fritidshus på Södra Larssveden 7 Larssveden, Smedjebackens kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Södra Larssveden 7 Larssveden, Smedjebackens kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Södra Larssveden 7 Larssveden, Smedjebackens kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Södra Larssveden 7 Larssveden, Smedjebackens kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Södra Larssveden 7 Larssveden, Smedjebackens kommun - bild 5
Lör 16 maj

Södra Larssveden 7

Fritidshus
Larssveden, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
3 395 000 kr
54 + 10 m²
3 rum
2 168 m² tomt

Drömmer du om ett bekvämt fritidsboende med villakvalitet och sjöutsikt? På Södra Larssveden 7 väntar ett modernt och välplanerat hus i ett rofyllt läge nära Norra Barken. Bostaden, uppförd 2011, erbjuder en smart planlösning med cirka 54 kvm boyta samt ett extra loft som ger både extra sovplatser och en härlig utsikt över omgivningarna. Här möts du av ett ljust allrum i öppen lösning mot kök,…

Premium
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Stensbo, Ludvika kommun

Stensbo Stensbovägen 21

Fritidshus
Stensbo, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
975 000 kr
61 + 10 m²
4 rum
2 363 m² tomt
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Knutsbo, Ludvika kommun
Budgivning pågår

Timjanstigen 3

Villa
Knutsbo, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
2 250 000 kr
145 m²
5 rum
941 m² tomt
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Gunnars, Smedjebackens kommun

Övre Gunnars 6

Villa
Gunnars, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
1 550 000 kr
116 + 36 m²
4 rum
780 m² tomt
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
8 rum villa på Kvarndammsvägen 2 Söderbärke Larsbo, Smedjebackens kommun - bild 1
8 rum villa på Kvarndammsvägen 2 Söderbärke Larsbo, Smedjebackens kommun - bild 2
8 rum villa på Kvarndammsvägen 2 Söderbärke Larsbo, Smedjebackens kommun - bild 3
8 rum villa på Kvarndammsvägen 2 Söderbärke Larsbo, Smedjebackens kommun - bild 4
8 rum villa på Kvarndammsvägen 2 Söderbärke Larsbo, Smedjebackens kommun - bild 5
Lör 16 maj

Kvarndammsvägen 2

Villa
Söderbärke Larsbo, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
2 795 000 kr
280 + 50 m²
8 rum
2 712 m² tomt

Välkommen till Larsbo – och ett alldeles särskilt hem med generösa ytor, varm atmosfär och stora möjligheter. Här erbjuds ett imponerande enfamiljshus om hela 8 rum och kök, med möjlighet till upp till 7 sovrum – ett perfekt boende för den stora familjen, generationsboende, verksamhet eller ett trivsamt kollektiv. Under de senaste åren har huset genomgått omfattande och noggrant utförda…

Premium
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
4 rum vinterbonat fritidshus på Näsvägen 61 Håksberg, Ludvika kommun - bild 1
4 rum vinterbonat fritidshus på Näsvägen 61 Håksberg, Ludvika kommun - bild 2
4 rum vinterbonat fritidshus på Näsvägen 61 Håksberg, Ludvika kommun - bild 3
4 rum vinterbonat fritidshus på Näsvägen 61 Håksberg, Ludvika kommun - bild 4
4 rum vinterbonat fritidshus på Näsvägen 61 Håksberg, Ludvika kommun - bild 5

Näsvägen 61

Fritidshus
Håksberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
3 950 000 kr
131 m²
4 rum
5 954 m² tomt

Välkommen till Näsvägen 61, en sällsynt chans att förvärva ett riktigt drömboende med strandläge vid natursköna Övre Hillen. Här bor du i ett rofyllt läge med vatten, skog och stillhet som närmaste grannar. Fastigheten omfattar två strandtomter och erbjuder gott om utrymme, både fysiskt och i form av framtida möjligheter. På den generösa tomten, omgärdad av grönska och sjöutsikt, ligger ett…

Premium
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
5 rum villa på Jobsbo 93 Jobsbo, Smedjebackens kommun - bild 1
5 rum villa på Jobsbo 93 Jobsbo, Smedjebackens kommun - bild 2
5 rum villa på Jobsbo 93 Jobsbo, Smedjebackens kommun - bild 3

Jobsbo 93

Villa
Jobsbo, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
2 750 000 kr
203 + 6 m²
5 rum
5 547 m² tomt
Plus
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Centrum, Ludvika kommun

Fredsgatan 24 A

Lägenhet
Centrum, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
1 230 000 kr
76 m²
3 rum
vån 2/4
5 125 kr/mån
16 184 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
6 rum villa på Rattvägen 17 Golan, Ludvika kommun - bild 1
6 rum villa på Rattvägen 17 Golan, Ludvika kommun - bild 2
6 rum villa på Rattvägen 17 Golan, Ludvika kommun - bild 3
Budgivning pågår

Rattvägen 17

Villa
Golan, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
1 595 000 kr
136 + 22 m²
6 rum
492 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
4 rum villa på Risbovägen 29 Risingsbo, Smedjebackens kommun - bild 1
4 rum villa på Risbovägen 29 Risingsbo, Smedjebackens kommun - bild 2
4 rum villa på Risbovägen 29 Risingsbo, Smedjebackens kommun - bild 3
Tis 19 maj kl 16:30

Risbovägen 29

Villa
Risingsbo, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
1 100 000 kr
108 + 107 m²
4 rum
906 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fredriksberg, Ludvika kommun
Lör 23 maj kl 12:30

Anneforsvägen 8

Villa
Fredriksberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
895 000 kr
129 + 92 m²
5 rum
1 765 m² tomt
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
villa på Gonäsvägen 7 Notgården, Ludvika kommun - bild 1
villa på Gonäsvägen 7 Notgården, Ludvika kommun - bild 2
villa på Gonäsvägen 7 Notgården, Ludvika kommun - bild 3

Gonäsvägen 7

Villa
Notgården, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
1 995 000 kr
176 + 69 m²
1 190 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Säfsbyn-säfsen, Ludvika kommun

Säfsbyn 112

Fritidshus
Säfsbyn-säfsen, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
900 000 kr
57 m²
3 rum
3 560 kr/mån
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
övrig på Malmgatan 6A Grängesberg, Ludvika kommun - bild 1
övrig på Malmgatan 6A Grängesberg, Ludvika kommun - bild 2
övrig på Malmgatan 6A Grängesberg, Ludvika kommun - bild 3
övrig på Malmgatan 6A Grängesberg, Ludvika kommun - bild 4

Malmgatan 6A

Övrigt
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
1 970 000 kr
216 m²
574 m² tomt

Hyresfastighet om 4 ljusa trivsamma lägenheter centralt belägen med gångavstånd till butiker och resecentrum. Byggnaden har fortlöpande underhållits såväl exteriört som interiört. Uppvärmning sker genom ny luft/vatten-värmepump 2025. Driftkostnader enligt säljares redovisning Driftkostnad: 89 819 kr/år Hyresintäkter: 293 724 kr/år Cashflowanalys finns under dokument & länkar.

Premium
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Stensveden, Ludvika kommun

Tjärngatan 17

Villa
Stensveden, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
2 595 000 kr
142 + 92 m²
7 rum
822 m² tomt
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Grängesberg, Ludvika kommun

Furuvägen 3 B

Lägenhet
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
100 000 kr
57,5 m²
2 rum
vån 2/3
3 858 kr/mån
1 739 kr/m²
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
5 rum gård utan jordbruk på Sågvägen 7 Sunnansjö, Ludvika kommun - bild 1
5 rum gård utan jordbruk på Sågvägen 7 Sunnansjö, Ludvika kommun - bild 2
5 rum gård utan jordbruk på Sågvägen 7 Sunnansjö, Ludvika kommun - bild 3

Sågvägen 7

Gård/Skog
Sunnansjö, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
4 995 000 kr
148 m²
5 rum
3,9 ha tomt
Plus
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Vad, Smedjebackens kommun

Ängsvägen 5

Villa
Vad, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
1 750 000 kr
146 + 5 m²
6 rum
1 104 m² tomt
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Ludvika, Ludvika kommun

Svanvägen 22

Villa
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
5 850 000 kr
177 + 78 m²
4 rum
1 859 m² tomt
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Storslätten, Ludvika kommun

Storslätten

Tomt
Storslätten, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
600 000 kr
4,4 ha
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Norhyttan, Ludvika kommun
Budgivning pågår

Burängsberg 1

Villa
Norhyttan, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
495 000 kr
40 m²
2 rum
2 624 m² tomt
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Brunnsvik, Ludvika kommun
Imorgon kl 12:15

Dröverksvägen 25

Fritidshus
Brunnsvik, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken