Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Tvillingvägen 5, Öhmans Hage, Smedjebackens kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Tvillingvägen 5

Villa
Öhmans Hage, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

129+83 m²

8 rum

1 017 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Sälgringen 3, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Sälgringen 3

Villa
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

94+88 m²

3 rum

823 m²

Slutpris 850 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Eriksgatan 12 B Lgh 1001, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Eriksgatan 12 B Lgh 1001

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

38,5 m²

1 rum

2 915 kr/mån

Slutpris 525 000 kr+6 %

13 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Allégatan 1 A , Smedjebacken, Smedjebackens kommun
  • Såld 2 okt. 2025

Allégatan 1 A

Lägenhet
Smedjebacken, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

70 m²

3 rum

4 504 kr/mån

Slutpris 540 000 kr-2 %

7 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Eriksgatan 5, Centrum, Ludvika kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Eriksgatan 5

Lägenhet
Centrum, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

61,1 m²

2 rum

4 858 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr+39 %

19 640 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Grönsiskevägen 2 A, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Grönsiskevägen 2 A

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

57 m²

2 rum

3 614 kr/mån

Slutpris 445 000 kr+27 %

7 807 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Vinkelgatan 4, Ljusåsen, Smedjebackens kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Vinkelgatan 4

Villa
Ljusåsen, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

260+130 m²

9 rum

1 903 m²

Slutpris 1 825 000 kr+22 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Björsbo 7, Söderbärke Björsbo, Smedjebackens kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Björsbo 7

Fritidshus
Söderbärke Björsbo, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

59 m²

2 rum

1 593 m²

Slutpris 600 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Näsbergsvägen (adress saknas), Vad, Smedjebackens kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Näsbergsvägen (adress saknas)

Tomt
Vad, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

3 001 m²

Slutpris 1 550 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Sköttängsvägen 10, Ludvika, Smedjebackens kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Sköttängsvägen 10

Fritidshus
Ludvika, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

54 m²

3 rum

1 706 m²

Slutpris 1 095 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Kyrkogatan 49 I, Hamnen, Smedjebackens kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Kyrkogatan 49 I

Lägenhet
Hamnen, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

78,5 m²

3 rum

6 097 kr/mån

Slutpris 850 000 kr±0 %

10 828 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2025

Ägovägen 8

Villa
Sunnansjö, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

164 m²

6 rum

1 133 m²

Slutpris 980 000 kr-18 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Norra Skvallerbäcken 6, Skvallerbäcken, Ludvika kommun
  • Såld 23 sep. 2025

Norra Skvallerbäcken 6

Villa
Skvallerbäcken, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

140 m²

4 rum

1 540 m²

Slutpris 1 375 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Jägarnäsvägen 34A, Jägarnäs, Ludvika kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Jägarnäsvägen 34A

Villa
Jägarnäs, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

94+94 m²

5 rum

871 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Skolgatan 18 B, Smedjebacken, Smedjebackens kommun
  • Såld 21 sep. 2025

Skolgatan 18 B

Lägenhet
Smedjebacken, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

55 m²

2 rum

5 283 kr/mån

Slutpris 285 000 kr+6 %

5 182 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Eriksbergsvägen 21, Morgårdshammar, Smedjebackens kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Eriksbergsvägen 21

Fritidshus
Morgårdshammar, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

60+15 m²

2 rum

2 554 m²

Slutpris 250 000 kr+28 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Furuvägen 3 A, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Furuvägen 3 A

Lägenhet
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

57,5 m²

2 rum

3 837 kr/mån

Slutpris 145 000 kr+45 %

2 522 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Köpmansgatan 23 B, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Köpmansgatan 23 B

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

55,5 m²

2 rum

2 947 kr/mån

Slutpris 660 000 kr-12 %

11 892 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Timmermansvägen 10 F, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Timmermansvägen 10 F

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

28 m²

1 rum

1 823 kr/mån

Slutpris 235 000 kr-6 %

8 393 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Lindvägen 24 B, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Lindvägen 24 B

Lägenhet
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

26 m²

1 rum

2 151 kr/mån

Slutpris 71 000 kr+42 %

2 731 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Stationsvägen 29, Grangärde, Ludvika kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Stationsvägen 29

Villa
Grangärde, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

140+63 m²

6 rum

2 100 m²

Slutpris 1 430 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Ringvägen 28, Villastaden, Smedjebackens kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Ringvägen 28

Villa
Villastaden, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

161+92 m²

5 rum

941 m²

Slutpris 1 570 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Mellbins väg 5, Hagge, Smedjebackens kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Mellbins väg 5

Villa
Hagge, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

112+26 m²

4 rum

1 088 m²

Slutpris 1 400 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Högbergsgatan 23, Centrum, Ludvika kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Högbergsgatan 23

Villa
Centrum, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

205+100 m²

8 rum

1 395 m²

Slutpris 3 600 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Örabergsvägen 33, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Örabergsvägen 33

Lägenhet
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

72 m²

3 rum

3 714 kr/mån

Slutpris 150 000 kr-14 %

2 083 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

Visar 126 - 150 av 249