Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Nygatan 21 B, Centrum., Smedjebackens kommun
  • Såld 4 mar. 2026

Nygatan 21 B

Lägenhet
Centrum., Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

54 m²

2 rum

4 358 kr/mån

Slutpris 250 000 kr±0 %

4 630 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Trädgårdsvägen 30, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 2 mar. 2026

Trädgårdsvägen 30

Villa
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

120+13 m²

5 rum

938 m²

Slutpris 550 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Häggvägen 16, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Häggvägen 16

Villa
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

85+78 m²

4 rum

841 m²

Slutpris 870 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Furuhällsgatan 18 B lgh 1101, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Furuhällsgatan 18 B lgh 1101

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

55 m²

2 rum

4 451 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 500 000 kr+1 %

9 091 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Kyrkbacken 48 C, Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 25 feb. 2026

Kyrkbacken 48 C

Lägenhet
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

75 m²

3 rum

5 307 kr/mån

Slutpris 345 000 kr+17 %

4 600 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Westlings väg 1, Nyhammar, Ludvika kommun
  • Såld 24 feb. 2026

Westlings väg 1

Villa
Nyhammar, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

67+27 m²

4 rum

2 891 m²

Slutpris 895 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Sörängsvägen 23, Söderbärke, Smedjebackens kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Sörängsvägen 23

Villa
Söderbärke, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

166+8 m²

5 rum

1 565 m²

Slutpris 1 655 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Burkens väg 11, Östermoren, Smedjebackens kommun
  • Såld 17 feb. 2026

Burkens väg 11

Gård/Skog
Östermoren, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

150+5 m²

6 rum

19,9 ha

Slutpris 2 695 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Sundinvägen 14, Fredriksberg, Ludvika kommun
  • Såld 14 feb. 2026

Sundinvägen 14

Övrigt
Fredriksberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

192+95 m²

1 185 m²

Slutpris 630 000 kr-21 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Örabergsvägen 14 B Lgh 1201, Öraberget , Ludvika kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Örabergsvägen 14 B Lgh 1201

Lägenhet
Öraberget , Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

58,5 m²

2 rum

3 574 kr/mån

Slutpris 150 000 kr±0 %

2 564 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Kvartersvägen 23, Grangärde, Ludvika kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Kvartersvägen 23

Villa
Grangärde, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

54+28 m²

3 rum

2 945 m²

Slutpris 650 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Jägarnäsvägen 7 Lgh 1002, Lorensberga, Ludvika kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Jägarnäsvägen 7 Lgh 1002

Lägenhet
Lorensberga, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

62,5 m²

3 rum

3 500 kr/mån

Slutpris 1 260 000 kr+41 %

20 160 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Videvägen 6A, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Videvägen 6A

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

54,5 m²

2 rum

3 914 kr/mån

Slutpris 660 000 kr+11 %

12 110 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Ringvägen 26, Villastaden, Smedjebackens kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Ringvägen 26

Villa
Villastaden, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

119+119 m²

4 rum

839 m²

Slutpris 1 020 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Kyrkogatan 49 K, Hamnen, Smedjebackens kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Kyrkogatan 49 K

Lägenhet
Hamnen, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

78,5 m²

3 rum

6 218 kr/mån

Slutpris 950 000 kr+41 %

12 102 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Stigbergsgatan 1B, Högberget, Ludvika kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Stigbergsgatan 1B

Lägenhet
Högberget, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

78,5 m²

4 rum

4 167 kr/mån

Slutpris 950 000 kr+12 %

12 102 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Hedströms väg 6, Berga, Smedjebackens kommun
  • Såld 3 feb. 2026

Hedströms väg 6

Villa
Berga, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

107+106 m²

4 rum

784 m²

Slutpris 1 100 000 kr-35 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Snickaregatan 2, Centrum., Smedjebackens kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Snickaregatan 2

Villa
Centrum., Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

129+156 m²

7 rum

1 592 m²

Slutpris 1 750 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Kyrkbacken 24 A , Grängesberg, Ludvika kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Kyrkbacken 24 A

Lägenhet
Grängesberg, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

75 m²

3 rum

5 152 kr/mån

Slutpris 330 000 kr-12 %

4 400 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Ringvägen 6A, Villastaden, Smedjebackens kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Ringvägen 6A

Villa
Villastaden, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

94+50 m²

4 rum

1 205 m²

Slutpris 725 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Eriksgatan 14, Centrum, Ludvika kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Eriksgatan 14

Lägenhet
Centrum, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

72,5 m²

3 rum

5 492 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr+4 %

17 931 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Bergvägen 8, Vad, Smedjebackens kommun
  • Såld 23 jan. 2026

Bergvägen 8

Villa
Vad, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

122+56 m²

5 rum

1 154 m²

Slutpris 850 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Industrivägen 8D, Ludvika, Ludvika kommun
  • Såld 22 jan. 2026

Industrivägen 8D

Lägenhet
Ludvika, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

58,5 m²

2 rum

3 495 kr/mån

Slutpris 450 000 kr±0 %

7 692 kr/m²

Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Gråkärrsvägen 4, Vad, Smedjebackens kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Gråkärrsvägen 4

Villa
Vad, Smedjebackens kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

82+42 m²

4 rum

1 265 m²

Slutpris 1 250 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Kronvägen 7, Solsidan, Ludvika kommun
  • Såld 19 jan. 2026

Kronvägen 7

Villa
Solsidan, Ludvika kommun
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

87+7 m²

4 rum

780 m²

Slutpris 1 350 000 kr+23 %
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken
Fastighetsbyrån Ludvika/Smedjebacken

Visar 51 - 75 av 249