Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Lindesberg

Fastighetsbyrån Lindesberg

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
6 rum villa på Blixterboda Havreängen 441 Frövi, Lindesbergs kommun - bild 1
6 rum villa på Blixterboda Havreängen 441 Frövi, Lindesbergs kommun - bild 2
6 rum villa på Blixterboda Havreängen 441 Frövi, Lindesbergs kommun - bild 3
6 rum villa på Blixterboda Havreängen 441 Frövi, Lindesbergs kommun - bild 4
6 rum villa på Blixterboda Havreängen 441 Frövi, Lindesbergs kommun - bild 5
Ons 27 maj kl 15:00

Blixterboda Havreängen 441

Villa
Frövi, Lindesbergs kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
2 800 000 kr
150 + 33 m²
6 rum
10 413 m² tomt

Välkommen till ett charmigt hus från 1909 i Blixterboda! Här bjuds du på generös boyta om 150 kvm fördelat på 6 rum, varav 4 är sovrum. Den omkringliggande tomten om hela 10 413 kvm erbjuder fantastiska möjligheter för dig som drömmer om ett liv med närhet till naturen. Att huset även är energieffektivt och har fiber installerat är stora plus. Med eldstad för mysiga kvällar, och en uteplats där…

Premium
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
3 rum villa på Fjällbovägen 3 Hällefors, Hällefors kommun - bild 1
3 rum villa på Fjällbovägen 3 Hällefors, Hällefors kommun - bild 2
3 rum villa på Fjällbovägen 3 Hällefors, Hällefors kommun - bild 3
Tis 2 jun kl 16:15

Fjällbovägen 3

Villa
Hällefors, Hällefors kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
295 000 kr
98 m²
3 rum
1 792 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
3 rum villa på Bergmästarvägen 35 Nora, Nora kommun - bild 1
3 rum villa på Bergmästarvägen 35 Nora, Nora kommun - bild 2
3 rum villa på Bergmästarvägen 35 Nora, Nora kommun - bild 3
3 rum villa på Bergmästarvägen 35 Nora, Nora kommun - bild 4
3 rum villa på Bergmästarvägen 35 Nora, Nora kommun - bild 5
Sön 17 maj

Bergmästarvägen 35

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
1 700 000 kr
72 + 74 m²
3 rum
894 m² tomt

Välkommen till detta trevliga hem i centrala Nora där du kan upptäcka allt området har att erbjuda. Huset byggdes 1962 och har en trivsam boyta på 72 kvm, vilket går hand i hand med en generös biyta på 74 kvm, perfekt för den som behöver lite extra utrymme. Med tre rum, inklusive ett sovrum, finns det gott om plats för både vardagsliv och avkoppling. När sommaren nalkas kan du njuta av den…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
3 rum villa på Göransvägen 24 Hällefors, Hällefors kommun - bild 1
3 rum villa på Göransvägen 24 Hällefors, Hällefors kommun - bild 2
3 rum villa på Göransvägen 24 Hällefors, Hällefors kommun - bild 3
Mån 25 maj kl 17:00

Göransvägen 24

Villa
Hällefors, Hällefors kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
495 000 kr
72 + 72 m²
3 rum
968 m² tomt
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
3 rum lägenhet på Rättarvägen 3 Nora - Hitorp, Nora kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Rättarvägen 3 Nora - Hitorp, Nora kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Rättarvägen 3 Nora - Hitorp, Nora kommun - bild 3
Tor 21 maj kl 16:45

Rättarvägen 3

Lägenhet
Nora - Hitorp, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
1 295 000 kr
104 m²
3 rum
vån 1/1
6 030 kr/mån
12 452 kr/m²
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
3 rum vinterbonat fritidshus på Nederhyttan 213 Vasselhyttan/Nederhyttan, Lindesbergs kommun - bild 1
3 rum vinterbonat fritidshus på Nederhyttan 213 Vasselhyttan/Nederhyttan, Lindesbergs kommun - bild 2
3 rum vinterbonat fritidshus på Nederhyttan 213 Vasselhyttan/Nederhyttan, Lindesbergs kommun - bild 3
3 rum vinterbonat fritidshus på Nederhyttan 213 Vasselhyttan/Nederhyttan, Lindesbergs kommun - bild 4
3 rum vinterbonat fritidshus på Nederhyttan 213 Vasselhyttan/Nederhyttan, Lindesbergs kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 13:00

Nederhyttan 213

Fritidshus
Vasselhyttan/Nederhyttan, Lindesbergs kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
1 300 000 kr
80 m²
3 rum
2 747 m² tomt

Välkommen till Nederhyttan 213 och denna charmiga fastighet med högt och soligt läge. Här bor du med ett härligt lugn och utsikt över skog och mark. Bostaden är vinterbonad och erbjuder ljusa och trivsamma ytor genomgående. Det nyare köket är stilrent och avskilt, perfekt för dig som uppskattar både funktion och design. Badrummet är fräscht och modernt, även det uppdaterat i senare tid. Utomhus…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Hällefors, Hällefors kommun
Tor 14 maj kl 13:20

Sirsjöberg 22

Fritidshus
Hällefors, Hällefors kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
795 000 kr
140 + 42 m²
4 rum
2 614 m² tomt
Balkong
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Frövi, Lindesbergs kommun
Tis 2 jun kl 15:45

Järnvägsgatan 7B

Lägenhet
Frövi, Lindesbergs kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
395 000 kr
59,5 m²
2 rum
vån 1/3
4 399 kr/mån
6 639 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
3 rum vinterbonat fritidshus på Bengtstorp 202 Gyttorp, Nora kommun - bild 1
3 rum vinterbonat fritidshus på Bengtstorp 202 Gyttorp, Nora kommun - bild 2
3 rum vinterbonat fritidshus på Bengtstorp 202 Gyttorp, Nora kommun - bild 3
3 rum vinterbonat fritidshus på Bengtstorp 202 Gyttorp, Nora kommun - bild 4
3 rum vinterbonat fritidshus på Bengtstorp 202 Gyttorp, Nora kommun - bild 5
Borttagen före visning

Bengtstorp 202

Fritidshus
Gyttorp, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
1 295 000 kr
84 + 6 m²
3 rum
2 125 m² tomt

Kontakta mäklaren för mer information.

Premium
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Kopparberg, Ljusnarsbergs kommun
Fre 22 maj kl 16:30

Stråtvägen 11B

Villa
Kopparberg, Ljusnarsbergs kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
400 000 kr
80 + 60 m²
4 rum
1 619 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Hällefors, Hällefors kommun
Tor 14 maj kl 12:20

Nygård 114

Fritidshus
Hällefors, Hällefors kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
1 100 000 kr
40 m²
2 rum
1 900 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fellingsbro, Lindesbergs kommun
Tis 19 maj kl 16:30

Tåje 150

Fritidshus
Fellingsbro, Lindesbergs kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
295 000 kr
120 + 120 m²
4 rum
2 417 m² tomt
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
10 rum villa på Järle 210 Nora, Nora kommun - bild 1
10 rum villa på Järle 210 Nora, Nora kommun - bild 2
10 rum villa på Järle 210 Nora, Nora kommun - bild 3
10 rum villa på Järle 210 Nora, Nora kommun - bild 4
10 rum villa på Järle 210 Nora, Nora kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Järle 210

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
3 900 000 kr
203 + 12 m²
10 rum
3 888 m² tomt

En unik bergsmansgård i en av Sveriges mest genuina kulturhistoriska miljöer, till salu för första gången på 60 år. Här, med Järle Kvarn som närmaste granne och Bergslagens rötter bokstavligen runt husknuten, erbjuds ett boende utöver det vanliga. För dig som älskar äldre hus med själ och historia väntar en fantastisk gård, med anor från 1600-talet, på ny ägare. Den ståtliga mangårdsbyggnaden…

Premium
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Nora, Nora kommun
Tis 26 maj kl 18:00

Bergmästarvägen 10

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
2 695 000 kr
116 + 50 m²
4 rum
1 682 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
6 rum villa på Kyrkogatan 24 Grythyttan, Hällefors kommun - bild 1
6 rum villa på Kyrkogatan 24 Grythyttan, Hällefors kommun - bild 2
6 rum villa på Kyrkogatan 24 Grythyttan, Hällefors kommun - bild 3
6 rum villa på Kyrkogatan 24 Grythyttan, Hällefors kommun - bild 4
6 rum villa på Kyrkogatan 24 Grythyttan, Hällefors kommun - bild 5

Kyrkogatan 24

Villa
Grythyttan, Hällefors kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
2 795 000 kr
207 + 112 m²
6 rum
2 238 m² tomt

Välkommen till Solgården, här presenteras en underbar villa med ett högt och soligt läge i hjärtat av Grythyttan! Ett vackert och gediget hus med generös boyta samt vackra detaljer som spröjsade fönster, spegeldörrar och fina fiskbensparkettgolv. Med sina 6 rum och kök finns här gott om plats för barnfamiljen eller för dig som gillar att ha långväga gäster på besök. Den rymliga matsalen med sitt…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
2 rum fritidshus på Bovik 23 Grythyttan, Hällefors kommun - bild 1
2 rum fritidshus på Bovik 23 Grythyttan, Hällefors kommun - bild 2
2 rum fritidshus på Bovik 23 Grythyttan, Hällefors kommun - bild 3
2 rum fritidshus på Bovik 23 Grythyttan, Hällefors kommun - bild 4
2 rum fritidshus på Bovik 23 Grythyttan, Hällefors kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 11:00

Bovik 23

Fritidshus
Grythyttan, Hällefors kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
1 795 000 kr
70 m²
2 rum
2 205 m² tomt

Välkommen till Bovik 23 och till detta ljusa, välskötta fritidshus med dagens bekvämligheter! Stugan är högt belägen med en stor härlig trädgård där många soltimmar erbjuds och med en fantastisk utsikt över sjön Torrvarpen. Med genomgående ljusa och fräscha ytskikt är det här lätt att trivas och i det rymliga allrummet värmer kaminen gott ruggiga dagar. Från matplatsen, allrummet och sovrummet…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
3 rum villa på Fanthyttan 269 Lindesberg, Lindesbergs kommun - bild 1
3 rum villa på Fanthyttan 269 Lindesberg, Lindesbergs kommun - bild 2
3 rum villa på Fanthyttan 269 Lindesberg, Lindesbergs kommun - bild 3
3 rum villa på Fanthyttan 269 Lindesberg, Lindesbergs kommun - bild 4
3 rum villa på Fanthyttan 269 Lindesberg, Lindesbergs kommun - bild 5

Fanthyttan 269

Villa
Lindesberg, Lindesbergs kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
875 000 kr
94 + 90 m²
3 rum
1 967 m² tomt

Välkommen till denna välskötta villa i Fanthyttan. Bästa pendlarläget för dig som vill bo på landet men ändå nära till tätorten Lindesberg. Stor tomt som med plats för både lek och andra hobbies. Fiber finns!

Premium
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
4 rum villa på Sävenäsvägen 5 Kloten, Lindesbergs kommun - bild 1
4 rum villa på Sävenäsvägen 5 Kloten, Lindesbergs kommun - bild 2
4 rum villa på Sävenäsvägen 5 Kloten, Lindesbergs kommun - bild 3
4 rum villa på Sävenäsvägen 5 Kloten, Lindesbergs kommun - bild 4
4 rum villa på Sävenäsvägen 5 Kloten, Lindesbergs kommun - bild 5
Tor 21 maj kl 17:00

Sävenäsvägen 5

Villa
Kloten, Lindesbergs kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
1 850 000 kr
150 + 52 m²
4 rum
4 068 m² tomt

I utkanten av byn Kloten finner du denna välskötta tidigare hyttmästarbostad belägen precis invid två sjöar och endast ett stenkast bort från både bad och fiske. Denna fastighet är drömmen för naturälskaren som vill njuta av skog och mark alla dagar på året men ändå ha ett mycket bekvämt boende!

Premium
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
tomt på Törnsbergsvägen 6 Nora, Nora kommun - bild 1
tomt på Törnsbergsvägen 6 Nora, Nora kommun - bild 2
tomt på Törnsbergsvägen 6 Nora, Nora kommun - bild 3
tomt på Törnsbergsvägen 6 Nora, Nora kommun - bild 4
tomt på Törnsbergsvägen 6 Nora, Nora kommun - bild 5
Budgivning pågår

Törnsbergsvägen 6

Tomt
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
350 000 kr
1 210 m²

Välkommen till Stensnäs – ett av Noras mest eftertraktade områden där naturens lugn möter stadens bekvämligheter. Här erbjuds nu möjlighet att på den sista obebyggda tomten på Stensnäs etapp ett skapa ditt eget drömhem i ett redan uppbyggt område där du lätt kan skapa en målbild av ditt drömboende. Här möts naturens lugn och stadens bekvämligheter – en plats för dig som vill bygga nytt nära sjö,…

Premium
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
4 rum vinterbonat fritidshus på Fåsjöhyttan 407 Järnboås, Nora kommun - bild 1
4 rum vinterbonat fritidshus på Fåsjöhyttan 407 Järnboås, Nora kommun - bild 2
4 rum vinterbonat fritidshus på Fåsjöhyttan 407 Järnboås, Nora kommun - bild 3
4 rum vinterbonat fritidshus på Fåsjöhyttan 407 Järnboås, Nora kommun - bild 4
4 rum vinterbonat fritidshus på Fåsjöhyttan 407 Järnboås, Nora kommun - bild 5

Fåsjöhyttan 407

Fritidshus
Järnboås, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
1 550 000 kr
79 + 7 m²
4 rum
2 174 m² tomt

Välkommen till denna välskötta enplansvilla med sjönära och naturnära läge på omtyckta och trivsamma Garvartorp. Ett öppet, ljust och välplanerat hus med öppen planlösning, vackert ljusinsläpp och stora fönster. Här finns en stor, rogivande och lättskött tomt och en solig inglasad altan. Nytt avlopp 2024 och badrum från 2021!

Premium
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
4 rum villa på Mossgruvan 403 Mossgruvan, Ljusnarsbergs kommun - bild 1
4 rum villa på Mossgruvan 403 Mossgruvan, Ljusnarsbergs kommun - bild 2
4 rum villa på Mossgruvan 403 Mossgruvan, Ljusnarsbergs kommun - bild 3
4 rum villa på Mossgruvan 403 Mossgruvan, Ljusnarsbergs kommun - bild 4
4 rum villa på Mossgruvan 403 Mossgruvan, Ljusnarsbergs kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 13:00

Mossgruvan 403

Villa
Mossgruvan, Ljusnarsbergs kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
795 000 kr
98 + 66 m²
4 rum
1 416 m² tomt

Välkommen till ett charmigt och välskött hus från 1958. Här bor du i ett hemtrevligt och uppdaterat boende med öppen planlösning mellan vardagsrum och matrum, vackra parkettgolv och ett fräscht kök renoverat 2019. Den stora inglasade altanen är fullt isolerad och utrustad med element , perfekt för extra umgängesyta året runt. Rymlig tomt inramat av staket, läget är avskilt men ändå med grannar…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Hällefors, Hällefors kommun
Ons 20 maj kl 16:00

Holmqvistvägen 15

Villa
Hällefors, Hällefors kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
550 000 kr
101 + 101 m²
3 rum
856 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Hällefors, Hällefors kommun
Tis 19 maj kl 17:00

Skogsvägen 12

Villa
Hällefors, Hällefors kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
695 000 kr
167 m²
4 rum
599 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
4 rum lägenhet på Klotstigen 6B Nora, Nora kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Klotstigen 6B Nora, Nora kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Klotstigen 6B Nora, Nora kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Klotstigen 6B Nora, Nora kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Klotstigen 6B Nora, Nora kommun - bild 5
Imorgon kl 16:45

Klotstigen 6B

Lägenhet
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
1 495 000 kr
107 m²
4 rum
5 605 kr/mån
13 972 kr/m²

Välkommen till Klotstigen 6B, här möts du av en fin bostadsrätt med Norasjön inom promenadavstånd ! Med sina fyra rum och kök samt två badrum passar detta boende perfekt för barnfamiljen eller om du bara vill ha gott om utrymme. Entréplanet är socialt där kök, matplats och allrum ligger i öppen planlösning, här finns plats för både familj och vänner. Sommartid är den rymliga altanen den bästa…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg
Nora, Nora kommun

Egnahemsvägen 33

Villa
Nora, Nora kommun
Fastighetsbyrån Lindesberg
1 200 000 kr
81 + 3 m²
4 rum
495 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Lindesberg
Fastighetsbyrån Lindesberg

Visar 1 - 25 av 132