Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Klippan

Fastighetsbyrån Klippan

Till kontorets webbsida
Mäklarkontorets försäljningar
5 rum fritidshus på Prästmöllan 1032 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 1
5 rum fritidshus på Prästmöllan 1032 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 2
5 rum fritidshus på Prästmöllan 1032 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 3
5 rum fritidshus på Prästmöllan 1032 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 4
5 rum fritidshus på Prästmöllan 1032 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Prästmöllan 1032

Fritidshus
Ljungbyhed, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
750 000 kr
70 + 10 m²
5 rum
1 400 m² tomt

Prästmöllan 1032 – Charmigt fritidshus med moderna uppdateringar i naturnära läge! Välkommen till ett synnerligen trivsamt fritidshus som kombinerar det bästa av två världar – lugnet från naturen och närheten till service. Här bor du med bekvämt avstånd till både Ljungbyhed och centrala Klippan där ett brett utbud av vardagsservice väntar i form av matbutiker, vårdcentral, butiker, caféer och…

Premium
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
4 rum lägenhet på Nybrogatan 22 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Nybrogatan 22 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Nybrogatan 22 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Nybrogatan 22 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Nybrogatan 22 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 16:00

Nybrogatan 22

Lägenhet
Ljungbyhed, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
360 000 kr
85 m²
4 rum
vån 3/3
3 696 kr/mån
4 235 kr/m²

Välkommen till Nybrogatan 22 och denna ljusa och trevliga lägenhet upplåten med bostadsrätt. Med trevligt och lugnt läge ligger denna 3-rumslägenhet i centrala delarna av Ljungbyhed. Närhet till kommunikation och service. Bostaden är belägen i den välskötta föreningen BRF Lommen, som tillhandahåller semesterbostäder. Observera att permanentboende inte är tillåtet – du kan alltså inte vara…

Premium
Balkong
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
3 rum lägenhet på Örngatan 12P Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Örngatan 12P Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Örngatan 12P Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Örngatan 12P Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Örngatan 12P Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 12:00

Örngatan 12P

Lägenhet
Klippan-centralt, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
1 595 000 kr
65 m²
3 rum
vån 1/1
4 785 kr/mån
24 538 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och välplanerade nyproducerade 3:a belägen i ett modernt och trivsamt bostadsområde i Klippan. Helt nybyggda i hög standard. Finns 2:a, 3:a och 4:a att välja på. VA, värme och renhållning ingår i avgiften. Här bor du i ett välbyggt stenhus med genomtänkta materialval, energieffektiva lösningar och en bekväm boendemiljö med det lilla extra. Välkommen på visning!

Premium
Nyproduktion
Uteplats
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
2 rum lägenhet på Östra Solgatan 6 Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Östra Solgatan 6 Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Östra Solgatan 6 Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Östra Solgatan 6 Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Östra Solgatan 6 Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Östra Solgatan 6

Lägenhet
Klippan-centralt, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
450 000 kr
58 m²
2 rum
vån 2/2
4 146 kr/mån
7 759 kr/m²

Östra Solgatan 6 – Rymlig tvåa i populära Brf Solslätt Välkommen till Östra Solgatan 6 och denna trivsamma tvårumslägenhet om 58 kvm i den populära föreningen Brf Solslätt. Här bor du bekvämt och lugnt med närhet till både natur, upplysta motionsspår, förskola och stadens bekvämligheter – perfekt för dig som vill kombinera ett avkopplande boende med närhet till det mesta. När du stiger in möts…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
villa på Bläsingehagevägen 5846 Stidsvig, Klippans kommun - bild 1
villa på Bläsingehagevägen 5846 Stidsvig, Klippans kommun - bild 2
villa på Bläsingehagevägen 5846 Stidsvig, Klippans kommun - bild 3
villa på Bläsingehagevägen 5846 Stidsvig, Klippans kommun - bild 4
villa på Bläsingehagevägen 5846 Stidsvig, Klippans kommun - bild 5

Bläsingehagevägen 5846

Villa
Stidsvig, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
1 950 000 kr
112 + 71 m²
1 720 m² tomt

Varmt välkommen till Bläsingehagevägen 5846 – ett trivsamt hem som passar såväl den mindre som den större familjen. Här bor du i ett lugnt läge med närhet till både stadens bekvämligheter och naturens rogivande omgivningar. Fastigheten erbjuder en generös och lättskött trädgård med gott om utrymme för lek, odling eller avkoppling. På tomten finns även en rymlig carport samt garage som ger bra…

Premium
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
Klippan, Klippans kommun
Tor 14 maj kl 16:45

Kapellgatan 8C

Lägenhet
Klippan, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
195 000 kr
58 m²
2 rum
vån 3/3
4 188 kr/mån
3 362 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
8 rum övrig på Kollebergavägen 1 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 1
8 rum övrig på Kollebergavägen 1 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 2
8 rum övrig på Kollebergavägen 1 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 3
8 rum övrig på Kollebergavägen 1 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 4
8 rum övrig på Kollebergavägen 1 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 5

Kollebergavägen 1

Övrigt
Ljungbyhed, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
1 595 000 kr
320 + 235 m²
8 rum
2 129 m² tomt

Välkommen till denna charmiga och mångsidiga fastighet belägen i hjärtat av Ljungbyhed, med en unik historia som den gamla handelsboden i Spången. Många Ljungbyhedsbor minns nog den gamla livsmedelsbutiken som fanns här förr, där man kunde handla ny styckat kött, grönsaker och mjölk över disk. En av Edvard Perssons filmer har en scen som spelats in den inglasade verandan på andra våningen. …

Premium
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
4 rum villa på Forsby 2172 Klippan, Klippans kommun - bild 1
4 rum villa på Forsby 2172 Klippan, Klippans kommun - bild 2
4 rum villa på Forsby 2172 Klippan, Klippans kommun - bild 3
4 rum villa på Forsby 2172 Klippan, Klippans kommun - bild 4
4 rum villa på Forsby 2172 Klippan, Klippans kommun - bild 5

Forsby 2172

Villa
Klippan, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
1 595 000 kr
105 + 65 m²
4 rum
966 m² tomt

Välkommen till Forsby 2172 och denna trevliga villa uppförd i 1½-plan med källare. Här erbjuds ett boende som gått igenom stora och smakfulla renoveringar de senaste åren med bl.a. nytt kök och badrum. På entréplanet finner man ett stort modernt nyrenoverat kök vilket erbjuder alla de moderna bekvämligheter man förväntar sig av ett kök idag. Till detta finns en stor och rymlig matplats som ligger…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
Ljungbyhed, Klippans kommun
Budgivning pågår

Ljungbygatan 2

Villa
Ljungbyhed, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
495 000 kr
75 + 24 m²
4 rum
197 m² tomt
Balkong
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
6 rum villa på Södra Skolgatan 1 Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 1
6 rum villa på Södra Skolgatan 1 Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 2
6 rum villa på Södra Skolgatan 1 Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 3
6 rum villa på Södra Skolgatan 1 Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 4
6 rum villa på Södra Skolgatan 1 Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Södra Skolgatan 1

Villa
Klippan-centralt, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
1 895 000 kr
140 + 88 m²
6 rum
633 m² tomt

Välkommen till Södra Skolgatan 1 – ett generöst och charmfullt hem med centralt läge i hjärtat av Klippan. Här erbjuds ett hus att flytta rakt in i men med tydlig potential för dig som vill sätta din egen prägel över tid. Redan i entrén möts du av en rymlig hall med gott om plats för avhängning. Till vänster finns en praktisk gästtoalett och till höger finns ett stort sovrum som präglas av en…

Premium
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
4 rum villa på Brohuset 358 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 1
4 rum villa på Brohuset 358 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 2
4 rum villa på Brohuset 358 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 3
4 rum villa på Brohuset 358 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 4
4 rum villa på Brohuset 358 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 5

Brohuset 358

Villa
Ljungbyhed, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
1 595 000 kr
118 + 18 m²
4 rum
1 000 m² tomt

Välkommen till ett välplanerat hus i tre våningar med generösa ytor och smarta lösningar. Huset är beläget i lugna och trivsamma Ljungbyhed, en trygg och familjevänlig miljö med närhet till skolor, affärer samt goda kommunikationsmöjligheter. Entréplanet erbjuder ett rymligt vardagsrum med fint ljusinsläpp, ett modernt kök med gott om arbetsyta och förvaring, samt ett fräscht badrum. På övre…

Premium
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
4 rum villa på Långgatan 27 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 1
4 rum villa på Långgatan 27 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 2
4 rum villa på Långgatan 27 Ljungbyhed, Klippans kommun - bild 3

Långgatan 27

Villa
Ljungbyhed, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
1 795 000 kr
82 m²
4 rum
2 799 m² tomt
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
3 rum radhus på Idrottsvägen 26 O Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 1
3 rum radhus på Idrottsvägen 26 O Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 2
3 rum radhus på Idrottsvägen 26 O Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 3
3 rum radhus på Idrottsvägen 26 O Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 4
3 rum radhus på Idrottsvägen 26 O Klippan-centralt, Klippans kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Idrottsvägen 26 O

Radhus
Klippan-centralt, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
795 000 kr
100 m²
3 rum
7 182 kr/mån
7 950 kr/m²

Välkommen till en charmig och välplanerad bostadsrätt i centrala Klippan – ett hem som kombinerar funktion, rymd och ett attraktivt läge. Redan i entrén möts du av en rymlig hall med goda förvaringsmöjligheter. Härifrån nås ett praktiskt kök samt en separat tvättstuga som förenklar vardagen. På entréplan finns även ett badrum och ett generöst vardagsrum med flexibla ytor – perfekt för dig som…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
5 rum villa på Krika 2258 Krika/klövahallar, Klippans kommun - bild 1
5 rum villa på Krika 2258 Krika/klövahallar, Klippans kommun - bild 2
5 rum villa på Krika 2258 Krika/klövahallar, Klippans kommun - bild 3
5 rum villa på Krika 2258 Krika/klövahallar, Klippans kommun - bild 4
5 rum villa på Krika 2258 Krika/klövahallar, Klippans kommun - bild 5

Krika 2258

Villa
Krika/klövahallar, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan
1 495 000 kr
130 + 50 m²
5 rum
1 907 m² tomt

Välkommen till denna villa i Krika belägen i ett lugnt och lantligt område med endast cirka 10 minuters bilfärd till stadskärnan. Här erbjuds ett boende som kombinerar det bästa av två världar – rofylld omgivning med närhet till stadens utbud. Fastigheten ligger på en generös tomt om närmare 2 000 kvm vilket ger gott om utrymme för lek, odling, sociala ytor och framtida möjligheter. För…

Premium
Fastighetsbyrån Klippan
Fastighetsbyrån Klippan
Perstorp, Klippans kommun
Budgivning pågår

Svarvareboden 2265 + 2266

Villa
Perstorp, Klippans kommun
Fastighetsbyrån Klippan