Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Karlstad

Fastighetsbyrån Karlstad

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Nolgårdsvägen 33, Nolgård, Hammarö kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Nolgårdsvägen 33

Villa
Nolgård, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

166 m²

7 rum

1 412 m²

Slutpris 4 700 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Tomt Busterud 1:28, Alster, Karlstads kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Tomt Busterud 1:28

Tomt
Alster, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

1 800 m²

Slutpris 860 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Ljungstigen 2B, Edsviken, Hammarö kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Ljungstigen 2B

Villa
Edsviken, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

99+30 m²

5 rum

915 m²

Slutpris 2 800 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Mörmovägen 16A , Skoghall, Hammarö kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Mörmovägen 16A

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

52,4 m²

2 rum

4 104 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 667 500 kr-4 %

12 739 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Vändgatan 9A, Skoghall, Hammarö kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Vändgatan 9A

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

41,5 m²

1 rum

2 975 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 460 000 kr-3 %

11 084 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Ölmegatan 3B, Kvarnberget, Karlstads kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Ölmegatan 3B

Lägenhet
Kvarnberget, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

33,5 m²

1,5 rum

2 464 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-4 %

31 343 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Branäsgatan 3, Lorensberg, Karlstads kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Branäsgatan 3

Villa
Lorensberg, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

101+101 m²

4 rum

929 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr+19 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Södra Sanna 535, Karlstad, Karlstads kommun
  • Såld 24 maj. 2025

Södra Sanna 535

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

200 m²

8 rum

1 560 m²

Slutpris 4 500 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Cordvägen 6B, Vålberg, Karlstads kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Cordvägen 6B

Lägenhet
Vålberg, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

44 m²

1 rum

3 482 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 95 000 kr±0 %

2 159 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2025

Packhusallén

Lägenhet
Tullholmsviken/orrholmen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

35 m²

1 rum

2 762 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 1 190 000 kr-8 %

34 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Packhusallén 8 D, Tullholmsviken, Karlstads kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Packhusallén 8 D

Lägenhet
Tullholmsviken, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

55 m²

2 rum

3 091 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-2 %

38 182 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Hagagatan 8F, Haga, Karlstads kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Hagagatan 8F

Lägenhet
Haga, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

85 m²

3 rum

5 601 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

19 412 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Ferlinvägen 8

Radhus
Götetorp/Gunnarskär, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

110,5 m²

4 rum

7 137 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr±0 %

18 552 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Grava-Rud 858

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

160 m²

7 rum

3 048 m²

Slutpris 4 225 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Kanikenäsbanken 23 A, Yttre Hamn (kanikenäsholmen), Karlstads kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Kanikenäsbanken 23 A

Lägenhet
Yttre Hamn (kanikenäsholmen), Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

55 m²

2 rum

3 429 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

38 091 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Strömpromenaden 1B, Säffle, Säffle kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Strömpromenaden 1B

Lägenhet
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

106 m²

4 rum

5 543 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr+4 %

14 623 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Hööksgatan 2C, Marieberg, Karlstads kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Hööksgatan 2C

Lägenhet
Marieberg, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

71 m²

3 rum

4 675 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

25 352 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Norra Ljungbygatan 5, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Norra Ljungbygatan 5

Villa
Norrstrand, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

128+59 m²

5 rum

774 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Sydvärnsgatan 3, Våxnäs, Karlstads kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Sydvärnsgatan 3

Lägenhet
Våxnäs, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

40,5 m²

1,5 rum

3 096 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 500 000 kr-3 %

12 346 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Lunserudsvägen 10A

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

40 m²

1 rum

2 983 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 420 000 kr-5 %

10 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Kanikenäsbanken 23A, Yttre Hamn (kanikenäsholmen), Karlstads kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Kanikenäsbanken 23A

Lägenhet
Yttre Hamn (kanikenäsholmen), Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

72 m²

3 rum

4 502 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

31 875 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2025

Solgatan 8C

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

52 m²

2 rum

3 702 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr-6 %

14 423 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Abborrvägen 35, Hammar, Hammarö kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Abborrvägen 35

Villa
Hammar, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

133 m²

5 rum

639 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Strandvägen 19, Vågmästaren, Karlstads kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Strandvägen 19

Lägenhet
Vågmästaren, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

116 m²

4 rum

7 525 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 670 000 kr-1 %

31 638 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Tage Erlandergatan 7, Haga, Karlstads kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Tage Erlandergatan 7

Lägenhet
Haga, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

59,6 m²

2 rum

2 237 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr-7 %

27 685 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad

Visar 426 - 450 av 471