Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare André Byström

André Byström

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Ulvsbygatan 33

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

66,5 m²

3 rum

Slutpris 1 850 000 kr

27 820 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Jägartorpsvägen 2A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

59 m²

3 rum

Slutpris 1 895 000 kr

32 119 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Ulvsbygatan 23A, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Ulvsbygatan 23A

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

71 m²

3 rum

5 378 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

21 127 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Långgatan 24, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Långgatan 24

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

76 m²

3 rum

5 567 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 630 000 kr+9 %

21 447 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Gruvgången 63, Gruvlyckan, Karlstads kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Gruvgången 63

Lägenhet
Gruvlyckan, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

81,5 m²

3 rum

3 852 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

13 497 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Tullhusgatan 13 , Tullholmsviken/orrholmen, Karlstads kommun
  • Såld 3 mar. 2026

Tullhusgatan 13

Lägenhet
Tullholmsviken/orrholmen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

98 m²

4 rum

4 748 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 650 000 kr-5 %

27 041 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Sandbäcksgatan 21, Klara, Karlstads kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Sandbäcksgatan 21

Lägenhet
Klara, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

64 m²

3 rum

3 461 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 490 000 kr±0 %

38 906 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Vasagatan 17B, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Vasagatan 17B

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

69,7 m²

3 rum

3 230 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

29 412 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Norra Kyrkogatan 1C, Tingvallastaden, Karlstads kommun
  • Såld 12 dec. 2025

Norra Kyrkogatan 1C

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

71 m²

3 rum

4 455 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 175 000 kr-5 %

30 634 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Tolvmansgatan 37, Hagaborg, Karlstads kommun
  • Såld 12 nov. 2025

Tolvmansgatan 37

Lägenhet
Hagaborg, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

77 m²

3 rum

4 565 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr-2 %

34 416 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Karlbergsgatan 4, Centrum, Karlstads kommun
  • Såld 4 nov. 2025

Karlbergsgatan 4

Lägenhet
Centrum, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

50 m²

2 rum

3 640 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 635 000 kr+3 %

32 700 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Stagnellsgatan 1

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

85,5 m²

3 rum

5 976 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-4 %

27 485 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025

Östra Kanalgatan 2A

Lägenhet
Haga, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

60 m²

2 rum

4 802 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 825 000 kr-6 %

30 417 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2025

Gruvgången 85

Lägenhet
Gruvlyckan, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

69 m²

3 rum

3 787 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

15 942 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2025

Ulvsbygatan 5A

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

68 m²

3 rum

3 934 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

20 515 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Olovsgatan 7 B, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Olovsgatan 7 B

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

74,8 m²

3 rum

3 963 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr-3 %

23 396 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 aug. 2025

Kolmilestigen 10B

Radhus
Stockfallet, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

105 m²

4 rum

5 850 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 830 000 kr+5 %

26 952 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 aug. 2025

Strandvägen 32

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

83,5 m²

3 rum

7 298 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-4 %

19 162 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Krämaregatan 8, Molkom, Karlstads kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Krämaregatan 8

Lägenhet
Molkom, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

77 m²

3 rum

5 560 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 355 000 kr-21 %

4 610 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2025

Långgatan 33

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

63,5 m²

2 rum

4 776 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 175 000 kr-9 %

18 504 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Karlagatan 36, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 22 jul. 2025

Karlagatan 36

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

33,5 m²

1 rum

2 976 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

29 701 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025

Herrgårdsgatan 1

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

59 m²

2 rum

2 412 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr-10 %

28 814 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025

Muraregatan 2

Lägenhet
Kvarnberget, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

76 m²

3 rum

5 118 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 725 000 kr+2 %

22 697 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Gustaf Lovéns gata 16

Lägenhet
Inre Hamn, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

85 m²

3 rum

5 687 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr-3 %

30 882 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2025

Tolvmansgatan 11

Lägenhet
Hagaborg, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

77 m²

3 rum

4 902 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+4 %

32 468 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad

Visar alla 25