Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Amanda Arvidsson

Amanda Arvidsson

Om mig

Amanda Arvidsson – din expert på bostadsrätter i Karlstad! Som en av Karlstads mest anlitade mäklare har jag hjälpt hundratals kunder till trygga och lönsamma bostadsaffärer. Med stark lokalkännedom, stort spekulantregister och modern marknadsföring säljer jag ofta snabbt – ibland innan Hemnet. Söker du en engagerad mäklare som alltid strävar efter bästa slutpris? Då är jag rätt val!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Västra Torggatan 8 , Centrum, Karlstads kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Västra Torggatan 8

Lägenhet
Centrum, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

60 m²

2 rum

4 827 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 525 000 kr-6 %

42 083 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Ulvsbygatan 31, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Ulvsbygatan 31

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

41,5 m²

2 rum

2 811 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

28 916 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Stapelgatan 7

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

72 m²

2,5 rum

Slutpris 3 600 000 kr

50 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Olovsgatan 7B , Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Olovsgatan 7B

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

73,2 m²

3 rum

4 278 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

23 907 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Kasernhöjden 11B

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

68 m²

2 rum

Slutpris 2 200 000 kr

32 353 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Packhusallén 4B, Tullholmsviken/orrholmen, Karlstads kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Packhusallén 4B

Lägenhet
Tullholmsviken/orrholmen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

95 m²

4 rum

5 944 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr-4 %

54 737 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Hagalundsvägen 42A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

73 m²

3 rum

Slutpris 1 100 000 kr

15 068 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Strandvägen 9

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

79 m²

3 rum

Slutpris 2 500 000 kr

31 646 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Ulvsbygatan 33, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Ulvsbygatan 33

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

41,5 m²

1,5 rum

2 811 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 420 000 kr-5 %

34 217 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Hööksgatan 29C, Marieberg, Karlstads kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Hööksgatan 29C

Lägenhet
Marieberg, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

37 m²

1 rum

3 574 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr±0 %

26 892 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Kasernhöjden 13 A , Kasernhöjden, Karlstads kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Kasernhöjden 13 A

Lägenhet
Kasernhöjden, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

76 m²

2,5 rum

4 482 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

26 316 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Trädgårdsgatan 3

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

69 m²

3 rum

Slutpris 2 200 000 kr

31 884 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Norra Kyrkogatan 1C, Tingvallastaden, Karlstads kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Norra Kyrkogatan 1C

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

71 m²

3 rum

4 901 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-8 %

29 577 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Soldattorpet 34

Radhus
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

102 m²

4 rum

Slutpris 2 300 000 kr

22 549 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Galoppstigen 24 C, Södra Råtorp, Karlstads kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Galoppstigen 24 C

Lägenhet
Södra Råtorp, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

48,3 m²

2 rum

3 535 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 675 000 kr-1 %

34 679 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Värmlandsgatan 8B

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

64 m²

2 rum

Slutpris 1 450 000 kr

22 656 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Tage Erlandergatan 12

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

85 m²

3 rum

Slutpris 3 800 000 kr

44 706 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Horsensgatan 48, Rud Karlstad, Karlstads kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Horsensgatan 48

Lägenhet
Rud Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

77 m²

3 rum

4 877 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

12 922 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Sandbäcksgatan 19, Klara, Karlstads kommun
  • Såld 6 apr. 2026

Sandbäcksgatan 19

Lägenhet
Klara, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

61 m²

2 rum

3 385 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr+3 %

29 508 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Gustaf Lovens gata 16

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

104 m²

4 rum

Slutpris 4 600 000 kr

44 231 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Kanikenäsbanken 10D

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

70 m²

3 rum

Slutpris 2 600 000 kr

37 143 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Karmgatan 103, Våxnäs, Karlstads kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Karmgatan 103

Lägenhet
Våxnäs, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

75,5 m²

3 rum

4 534 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 775 000 kr-9 %

10 265 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Kolmilestigen 4 C, Stockfallet, Karlstads kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Kolmilestigen 4 C

Radhus
Stockfallet, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

105 m²

5 rum

5 321 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 750 000 kr-5 %

26 190 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Olovsgatan 6B, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Olovsgatan 6B

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

60 m²

2 rum

3 146 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-8 %

27 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Fadderortsgatan 2, Rud Karlstad, Karlstads kommun
  • Såld 25 feb. 2026

Fadderortsgatan 2

Lägenhet
Rud Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

48 m²

1 rum

3 192 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 750 000 kr-6 %

15 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad

Visar 1 - 25 av 78