Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Granlidsgatan 19, Degerfors, Degerfors kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Granlidsgatan 19

Villa
Degerfors, Degerfors kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

159+96 m²

5 rum

2 438 m²
  • Balkong

Slutpris 912 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025

Dahlgrensvägen 12 B

Lägenhet
Karlskoga, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

36,5 m²

1 rum

2 600 kr/mån

Slutpris 150 000 kr±0 %

4 110 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025

Strömtorp 403

Tomt
Degerfors, Degerfors kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

8 862 m²

Slutpris 460 000 kr+31 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Härdarevägen 15, Stackfallet/knektåsen, Karlskoga kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Härdarevägen 15

Villa
Stackfallet/knektåsen, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

77+55 m²

4 rum

1 020 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Gösta Berlings Väg 6A, Ekeby, Karlskoga kommun
  • Såld 5 aug. 2025

Gösta Berlings Väg 6A

Lägenhet
Ekeby, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

51 m²

2 rum

2 972 kr/mån

Slutpris 475 000 kr+20 %

9 314 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Vetevägen 6, Häsängen, Karlskoga kommun
  • Såld 5 aug. 2025

Vetevägen 6

Radhus
Häsängen, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

96+4 m²

4 rum

530 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Björkhagsvägen 20, Nedre Aggerud, Karlskoga kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Björkhagsvägen 20

Villa
Nedre Aggerud, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

70+72 m²

2 rum

750 m²

Slutpris 975 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Rågvägen 31, Häsängen, Karlskoga kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Rågvägen 31

Villa
Häsängen, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

104+116 m²

4 rum

797 m²

Slutpris 1 060 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Höjdhoppsvägen 15, Bråten, Karlskoga kommun
  • Såld 12 jul. 2025

Höjdhoppsvägen 15

Radhus
Bråten, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

125 m²

5 rum

612 m²
  • Uteplats

Slutpris 950 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2025

Fallet 534

Fritidshus
Åtorp, Degerfors kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

60 m²

4 rum

1 723 m²

Slutpris 365 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2025

Parkgatan 8A

Lägenhet
Degerfors, Degerfors kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

54,8 m²

2 rum

4 190 kr/mån

Slutpris 195 000 kr±0 %

3 558 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2025

Grytbacken 10

Villa
Rävåsen, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

129+74 m²

5 rum

1 372 m²

Slutpris 2 475 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Gustavsäng 154, Degerfors, Degerfors kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Gustavsäng 154

Villa
Degerfors, Degerfors kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

172+145 m²

8 rum

3 253 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2025

Ölsboda 311

Fritidshus
Ölsboda, Degerfors kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

30 m²

1 rum

6 758 m²

Slutpris 850 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

Kärne 806

Fritidshus
Karlskoga, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

60,5+4,5 m²

3 rum

3,4 ha

Slutpris 950 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2025

Bjällervägen 20

Villa
Häsängen, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

113+155 m²

6 rum

832 m²

Slutpris 1 800 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Lillforsvägen 1B, Storfors, Storfors kommun
  • Såld 6 jun. 2025

Lillforsvägen 1B

Gård/Skog
Storfors, Storfors kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

950 m²

21 rum

1,6 ha
  • Balkong

Slutpris 8 300 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Värmlandsvägen 20D, Centralt, Karlskoga kommun
  • Såld 3 jun. 2025

Värmlandsvägen 20D

Lägenhet
Centralt, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

48,7 m²

1 rum

2 683 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 270 000 kr±0 %

5 544 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Väpnarvägen 17, Knektåsen, Karlskoga kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Väpnarvägen 17

Villa
Knektåsen, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

145+5 m²

6 rum

411 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Böljevägen 35, Sandviken, Karlskoga kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Böljevägen 35

Villa
Sandviken, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

87+9 m²

3 rum

510 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 330 000 kr+21 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

Gustavsgatan 21B

Lägenhet
Centralt, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

55,5 m²

2 rum

3 208 kr/mån

Slutpris 450 000 kr-10 %

8 108 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Lugna vägen 30, Sandviken, Karlskoga kommun
  • Såld 5 maj. 2025

Lugna vägen 30

Villa
Sandviken, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

142 m²

6 rum

448 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 390 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Gösta Berlings väg 2D , Ekeby, Karlskoga kommun
  • Såld 5 maj. 2025

Gösta Berlings väg 2D

Lägenhet
Ekeby, Karlskoga kommun
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

59,5 m²

2 rum

2 644 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 380 000 kr+15 %

6 387 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

Visar 51 - 73 av 73