Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Christian Svensson

Christian Svensson

Om mig

Efter avslutade studier 2008 på KTH i Stockholm så började jag att arbeta som fastighetsmäklare i Stockholm. Sedan 2010 har jag arbetat i Karlshamn och och sedan 2019 är jag även franchisetagare samt kontorschef för vårt nyrenoverade kontor på Drottninggatan 59.Tillsammans med min långa erfarenhet och kunskap om branschen och Fastighetsbyråns unika koncept i ryggen guidar jag er på ett tryggt och rutinerat sätt genom er bostadsaffär, oavsett om ni ska köpa eller sälja i Karlshamns kommun.
Mäklarens försäljningar
villa på Storgatan 40, A och B Asarum, Karlshamns kommun - bild 1
villa på Storgatan 40, A och B Asarum, Karlshamns kommun - bild 2
villa på Storgatan 40, A och B Asarum, Karlshamns kommun - bild 3
villa på Storgatan 40, A och B Asarum, Karlshamns kommun - bild 4
villa på Storgatan 40, A och B Asarum, Karlshamns kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Christian Svensson

Fastighetsbyrån Karlshamn

Objektsbild

Storgatan 40, A och B

Villa
Asarum, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
2 500 000 kr
90 + 12 m²
1 055 m² tomt

Tillfälle! Chans att förvärva centralt belägen hyresfastighet i Asarum med goda hyresintäkter! Fastigheten erbjuder en nybyggd marklägenhet från 2021 om fyra rum och kök, ytterligare en fyra om ca 145 kvm samt inredd restauranglokal på första plan. Alla lägenheter är uthyrda med en total hyresintäkt per år om 276 000 kr. Restaurangen är för närvarande vakant, så en möjlighet för en ny ägare att…

Max
Christian Svensson
Christian SvenssonFastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Nabben, Karlshamns kommun
Fre 22 maj kl 17:00

Nabbavägen 149-0

Villa
Nabben, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
995 000 kr
45 m²
2 rum
1 106 m² tomt
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
5 rum villa på Svängstavägen 11-0 Mörrum, Karlshamns kommun - bild 1
5 rum villa på Svängstavägen 11-0 Mörrum, Karlshamns kommun - bild 2
5 rum villa på Svängstavägen 11-0 Mörrum, Karlshamns kommun - bild 3
5 rum villa på Svängstavägen 11-0 Mörrum, Karlshamns kommun - bild 4
5 rum villa på Svängstavägen 11-0 Mörrum, Karlshamns kommun - bild 5

Svängstavägen 11-0

Villa
Mörrum, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
1 145 000 kr
110 + 48 m²
5 rum
1 024 m² tomt

Prissänkt!! Funkisvilla i Mörrum! Mycket välplanerat boende precis i utkanten av Mörrum med gång och cykelavstånd till centrala Mörrum med skolor, affär och bank, men även direkt närhet till Åkroken för friluftsliv och Mörrumsån. Bra planerat med tre sovrum på övre plan samt sociala ytor på första plan. Fri baksida. Luft/vatten-värmepump från 2018 för låg drift. Välkommen på visning!

Premium
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
2 rum lägenhet på Prinsgatan 21 Centrum, Karlshamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Prinsgatan 21 Centrum, Karlshamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Prinsgatan 21 Centrum, Karlshamns kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Prinsgatan 21 Centrum, Karlshamns kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Prinsgatan 21 Centrum, Karlshamns kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:00

Prinsgatan 21

Lägenhet
Centrum, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
850 000 kr
59 m²
2 rum
vån 3/3
3 169 kr/mån
14 407 kr/m²

Centralt belägen 2:a med genomgående planlösning i populär förening! Högst upp i huset med gavelläge ger minimalt med insyn samt härlig utsikt över Karlshamns takåsar och Mieån. Inbjudande vardagsrum med fönster i två väderstreck med härlig utsikt över Karlshamn. Tilltalande och ljust boende som erbjuder större inglasad balkong i västerläge mot föreningens innergård, stambytt badrum och dessutom…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Korpadalen, Karlshamns kommun

Abborrevägen 5

Villa
Korpadalen, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
1 395 000 kr
119 + 22 m²
5 rum
529 m² tomt
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Nya Stan, Karlshamns kommun
Mån 18 maj kl 17:00

Västra Långgatan 10

Lägenhet
Nya Stan, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
395 000 kr
27 m²
1 rum
vån 1/4
1 865 kr/mån
14 630 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Vägga, Karlshamns kommun
16 lediga bostäder

Brf Vägga Saltsjöbaden

Lägenhet
Vägga, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
fr. 3 700 000 kr
68-102 m²
3-4 rum
fr. 4 292 kr/mån
fr. 49 333 kr/m²
Nybyggnadsprojekt
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Åryd, Karlshamns kommun

Guöviksvägen 2-0

Villa
Åryd, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
2 400 000 kr
1 480 m² tomt
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Åryd, Karlshamns kommun

Årydsvägen 46

Villa
Åryd, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
1 995 000 kr
525 m² tomt
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Gullbergslyckan, Karlshamns kommun
Mån 18 maj kl 17:45

Hunnemaravägen 23

Lägenhet
Gullbergslyckan, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
420 000 kr
41 m²
1 rum
vån 3/3
2 925 kr/mån
10 244 kr/m²
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Karlshamn, Karlshamns kommun

Erik Dahlbergsvägen 34A

Lägenhet
Karlshamn, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
195 000 kr
37,5 m²
1 rum
vån 1/2
3 971 kr/mån
5 200 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Matvik, Karlshamns kommun

Brände Halls Väg 4

Tomt
Matvik, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
1 995 000 kr
1 319 m²
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Asarum, Karlshamns kommun

Smedjegårdsvägen 2

Tomt
Asarum, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
450 000 kr
1 467 m²
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Centrum, Karlshamns kommun

Kungsgatan 26 och 28

Övrigt
Centrum, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
6 250 000 kr
284 m²
941 m² tomt
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn
Centrum, Karlshamns kommun

Erik Dahlbergsvägen 71

Övrigt
Centrum, Karlshamns kommun
Fastighetsbyrån Karlshamn
6 995 000 kr
353 + 83 m²
1 020 m² tomt
Fastighetsbyrån Karlshamn
Fastighetsbyrån Karlshamn

Visar alla 15