Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Kalmar

Fastighetsbyrån Kalmar

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2025

Djurängsvägen 78B

Lägenhet
Djurängen, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

70 m²

2 rum

4 893 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 600 000 kr-14 %

8 571 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2025

Jägarevägen 16B

Lägenhet
Funkabo, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

38 m²

1 rum

3 010 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-6 %

17 105 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2025

Klövervägen 7

Villa
Ljungbyholm, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

96+96 m²

4 rum

766 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2025

Vallentins väg 9

Villa
Trekanten, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

168 m²

6 rum

1 084 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2025

Skåttarörsvägen 6

Villa
Smedby, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

104+104 m²

5 rum

922 m²

Slutpris 2 000 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 nov. 2025

Fartygsgatan 7

Lägenhet
Varvsholmen, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

72 m²

3 rum

4 507 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 525 000 kr-6 %

35 069 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 nov. 2025

Lilla vägen 2

Radhus
Vimpeltorpet, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

120 m²

5 rum

7 558 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

16 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 nov. 2025

Lybecksvägen 17C

Lägenhet
Djurängen, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

63,5 m²

2 rum

4 434 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr-8 %

15 669 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2025

Drottning Kristinas väg 3B

Lägenhet
Oxhagen, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

58 m²

2 rum

3 912 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 925 000 kr-7 %

15 948 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025

Larmgatan 10

Lägenhet
Kvarnholmen, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

25,1 m²

1 rum

1 603 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 225 000 kr-9 %

48 805 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2025

Robert Gustafssons gata 50

Lägenhet
Linnéstaden, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

60,5 m²

2 rum

3 807 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 925 000 kr-3 %

31 818 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Rosenlundsvägen 21

Villa
Rinkabyholm, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

74+74 m²

3 rum

815 m²

Slutpris 2 040 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2025

Kungsgårdsvägen 24A

Lägenhet
Skälby, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

38 m²

1 rum

3 087 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 450 000 kr-31 %

11 842 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Sagovägen 13

Lägenhet
Berga, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

44 m²

1 rum

3 652 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 540 000 kr-13 %

12 273 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Gudmunds väg 23

Radhus
Smedby, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

143+23 m²

5 rum

328 m²

Slutpris 1 890 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Fatabursvägen 5B

Lägenhet
Skällby, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

34,5 m²

1 rum

2 799 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 550 000 kr-8 %

15 942 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025

Ståthållaregatan 52C

Lägenhet
Johannesborg, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

57,5 m²

2 rum

4 338 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 950 000 kr-5 %

16 522 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025

Toragärde 203

Villa
Påryd, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

70+20 m²

3 rum

1 170 m²

Slutpris 595 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 sep. 2025

Flamgränd 18

Radhus
Lindsdal, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

104+100 m²

4 rum

458 m²

Slutpris 1 775 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

Ledungsvägen 10B

Lägenhet
Funkabo, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

34 m²

1 rum

2 086 kr/mån

Slutpris 565 000 kr-4 %

16 618 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

Stagneliusgatan 24D

Lägenhet
Norrgård, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

70 m²

3 rum

4 207 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 530 000 kr+2 %

21 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2025

Robert Gustafssons gata 52

Lägenhet
Linnéstaden, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

80,5 m²

3 rum

5 065 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr±0 %

26 087 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2025

Fågelsudd 327

Villa
Fågelsudd, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

92+13 m²

5 rum

1 041 m²

Slutpris 1 550 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2025

Stensholmsvägen 1

Villa
Rockneby, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

123 m²

4 rum

2 123 m²

Slutpris 2 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2025

Nyslottsgatan 5A

Lägenhet
Tegelviken, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar

50 m²

2 rum

4 510 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 830 000 kr-7 %

16 600 kr/m²

Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar

Visar 51 - 75 av 116