Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Jönköping

Fastighetsbyrån Jönköping

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Björngatan 29 B, Torpa, Jönköpings kommun
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SaidAjkunic

Björngatan 29 B

Lägenhet
Torpa, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

43 m²

2 rum

2 420 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

37 209 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MalinBogdanoff

Sjöåkravägen 58 C

Lägenhet
Bankeryd, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

78 m²

3 rum

Slutpris 1 550 000 kr

19 872 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JennyEriksson

Kärrängsgatan 22

Radhus
Jönköping, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

99 m²

3 rum

Slutpris 1 750 000 kr

17 677 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Tellusgatan 3 , Kungsängen, Jönköpings kommun
  • Såld 31 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JosephineStern

Tellusgatan 3

Lägenhet
Kungsängen, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

70 m²

3 rum

6 506 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

26 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Agutarem 7, Bottnaryd, Jönköpings kommun
  • Såld 30 mar. 2026
profilfoto på mäklare
KarinSpåre

Agutarem 7

Villa
Bottnaryd, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

149+53 m²

6 rum

3 980 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Gröna gatan 43 A, Torpa, Jönköpings kommun
  • Såld 28 mar. 2026
profilfoto på mäklare
SaidAjkunic

Gröna gatan 43 A

Lägenhet
Torpa, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

39,2 m²

2 rum

3 884 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 825 000 kr-3 %

46 556 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Sälggatan 31, Ekhagen, Jönköpings kommun
  • Såld 18 mar. 2026
profilfoto på mäklare
SaidAjkunic

Sälggatan 31

Lägenhet
Ekhagen, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

65,8 m²

3 rum

3 542 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr-6 %

22 036 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Bastugatan 13 , Gamla Vättersnäs, Jönköpings kommun
  • Såld 18 mar. 2026
profilfoto på mäklare
SaidAjkunic

Bastugatan 13

Lägenhet
Gamla Vättersnäs, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

72 m²

3 rum

3 800 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-9 %

21 528 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JennyEriksson

Granhultsvägen 1 P

Lägenhet
Tenhult, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

62 m²

2 rum

4 780 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr+7 %

23 387 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Häradsvägen 8, Huskvarna, Jönköpings kommun
  • Såld 12 mar. 2026
profilfoto på mäklare
SaidAjkunic

Häradsvägen 8

Lägenhet
Huskvarna, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

65,5 m²

2 rum

3 866 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

22 901 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Stugvägen 19, N:a Unnaryd, Jönköpings kommun
  • Såld 28 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MalinBogdanoff

Stugvägen 19

Villa
N:a Unnaryd, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

163+8 m²

7 rum

1 069 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Parkettgatan 10, Jönköping, Jönköpings kommun
  • Såld 27 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JennyEriksson

Parkettgatan 10

Lägenhet
Jönköping, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

95 m²

3 rum

6 691 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr±0 %

44 211 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Mellangatan 44 B, Liljeholmen, Jönköpings kommun
  • Såld 20 feb. 2026
profilfoto på mäklare
SaidAjkunic

Mellangatan 44 B

Lägenhet
Liljeholmen, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

72 m²

3 rum

4 745 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 280 000 kr-1 %

31 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Törnrosgatan 19 , Ekhagen, Jönköpings kommun
  • Såld 18 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JosephineStern

Törnrosgatan 19

Lägenhet
Ekhagen, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

67,9 m²

3 rum

3 169 kr/mån

Slutpris 1 260 000 kr-10 %

18 557 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Vistakullevägen 58, Kaxholmen, Jönköpings kommun
  • Såld 16 feb. 2026
profilfoto på mäklare
ChristianHansen

Vistakullevägen 58

Fritidshus
Kaxholmen, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

72 m²

4 rum

400 m²
  • Uteplats

Slutpris 630 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Sälggatan 39, Ekhagen, Jönköpings kommun
  • Såld 16 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JosephineStern

Sälggatan 39

Lägenhet
Ekhagen, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

64,8 m²

3 rum

3 510 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

27 006 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Gånglåten 43 , Ljungarum, Jönköpings kommun
  • Såld 11 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JennyEriksson

Gånglåten 43

Lägenhet
Ljungarum, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

63,1 m²

2,5 rum

3 695 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

33 281 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Lovisagatan 28, Gräshagen, Jönköpings kommun
  • Såld 29 jan. 2026
profilfoto på mäklare
SaidAjkunic

Lovisagatan 28

Lägenhet
Gräshagen, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

65 m²

3 rum

4 037 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

28 462 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Oxelgatan 19, Ekhagen, Jönköpings kommun
  • Såld 28 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JennyEriksson

Oxelgatan 19

Lägenhet
Ekhagen, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

61 m²

2 rum

3 656 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 580 000 kr-1 %

25 902 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Tellusgatan 3, Kungsängen, Jönköpings kommun
  • Såld 22 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JosephineStern

Tellusgatan 3

Lägenhet
Kungsängen, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

70 m²

3 rum

6 894 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr-1 %

32 143 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Eket Solgården 1, Bankeryd, Habo kommun
  • Såld 18 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AndersLagerquist

Eket Solgården 1

Villa
Bankeryd, Habo kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

90+56 m²

4 rum

1 715 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Attarpsvägen 20, Bankeryd, Jönköpings kommun
  • Såld 16 jan. 2026
profilfoto på mäklare
SaidAjkunic

Attarpsvägen 20

Villa
Bankeryd, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

172+80 m²

1 037 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-18 %
Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Tellusgatan 9, Kungsängen, Jönköpings kommun
  • Såld 13 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JosephineStern

Tellusgatan 9

Lägenhet
Kungsängen, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

68,5 m²

2 rum

4 592 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

26 277 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Verkstadsvägen 22, Bankeryd, Jönköpings kommun
  • Såld 9 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MalinBogdanoff

Verkstadsvägen 22

Villa
Bankeryd, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

123+21 m²

5 rum

907 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Tormenåsgatan 28 , Huskvarna Söder, Jönköpings kommun
  • Såld 7 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JosephineStern

Tormenåsgatan 28

Lägenhet
Huskvarna Söder, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

65,5 m²

3 rum

3 788 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-15 %

16 794 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping

Visar 26 - 50 av 109