Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Mathias Nesselsten

Mathias Nesselsten

Om mig

Mathias är en högskoleutbildad fastighetsmäklare som har många års erfarenhet av att hjälpa Järfällabor med sina bostadsaffärer. Han är både uppvuxen och boende i Järfälla. Det har bidragit till hans mycket goda kunskaper om bostadsmarknaden.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Fågelvägen 23, Barkarby, Järfälla kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Fågelvägen 23

Villa
Barkarby, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

85+34 m²

4 rum

923 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 250 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Braxengränd 44, Viksjö, Järfälla kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Braxengränd 44

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

142 m²

5 rum

239 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 395 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Rudbecks väg 5, Stäket, Järfälla kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Rudbecks väg 5

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

132+132 m²

7 rum

867 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Andebodavägen 287

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

129 m²

6 rum

246 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Maskinistvägen 5

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

96 m²

4 rum

5 531 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 875 000 kr+2 %

40 365 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Korintgränd 23, Viksjö, Järfälla kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Korintgränd 23

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

114+24 m²

5 rum

193 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 710 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Allmogevägen 14

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

68 m²

2 rum

4 132 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

29 338 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2026

Rapsvägen 3

Villa
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

136 m²

6 rum

918 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 670 000 kr+19 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Mandolinvägen 41, Viksjö, Järfälla kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Mandolinvägen 41

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

157 m²

5 rum

376 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 550 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Björnstiernas väg 2, Stäket, Järfälla kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Björnstiernas väg 2

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

208 m²

6 rum

885 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 990 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2026

Majvägen 37

Radhus
Västra Jakobsberg, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

137+34 m²

6 rum

299 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 460 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2026

Axvägen 47

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

90 m²

4 rum

7 882 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 010 000 kr+1 %

22 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Gårdsvägen 1

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

88 m²

4 rum

5 621 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

34 034 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Maskinistvägen 1

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

68 m²

2 rum

5 360 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr±0 %

38 603 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Svetsarvägen 3

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

92 m²

4 rum

6 591 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 030 000 kr+1 %

32 935 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2026

Forellgränd 13

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

86 m²

3 rum

4 499 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr±0 %

38 953 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2026

Högbyvägen 67

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

127 m²

4 rum

238 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 535 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Rågången 86

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

139+9 m²

6 rum

326 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Mandolinvägen 34

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

132 m²

4 rum

333 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 750 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jan. 2026

Biskop Brasks gränd 5

Radhus
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

118 m²

4 rum

182 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 dec. 2025

Februarivägen 25

Villa
Jakobsberg, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

159+59 m²

8 rum

849 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 975 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 dec. 2025

Tröskvägen 31

Radhus
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

133 m²

5 rum

498 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 090 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 nov. 2025

Kopparvägen 63

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

77 m²

3 rum

5 600 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

24 026 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025

Mantalsvägen 35

Villa
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

121+17 m²

5 rum

885 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 050 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Rapsvägen 8, Viksjö, Järfälla kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Rapsvägen 8

Villa
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

127+1 m²

6 rum

931 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 550 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla

Visar 1 - 25 av 52