- Sök mäklare
- Fastighetsbyrån Järfälla
- Ian Collett
Finalist
Årets Mäklarkedja
Guldhemmet 2025
Om mig
- Nominerad Årets mäklare Fastighetsbyrån Sverige 2023
- Nominerad Årets bostadsrättsmäklare Fastighetsbyrån Sverige 2023
- Topp 10 mäklare Fastighetsbyrån Stockholm 2023
- Topp 10 mäklare Fastighetsbyrån Stockholm jan-jul 2023
- Topp 3 Årets Rookie 2020
- Mest rekommenderade Fastighetsmäklaren i Järfälla fyra år i rad (2020, 2021, 2022, 2023)
- Topp 3 flest publicerade och sålda bostäder i Järfälla tre år i rad (2020, 2021, 2022).
- Topp 3 mest anlitade Fastighetsmäklaren Järfälla tre år i rad.
Mäklarens försäljningar
Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.
Maps Data: Google © 2026
KALLHÄLLSLEDEN 12 - vån 4/4
Kallhäll, Järfälla kommun
57,5 m²
2 rum
- Hiss
Slutpris 1 695 000 kr±0 %
29 478 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla

KLAVERGRÄND 1
Viksjö, Järfälla kommun
141+20 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 5 400 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
JAKTVÄGEN 6
Barkarby, Järfälla kommun
27 m²
1 rum
- Uteplats
Slutpris 1 400 000 kr-12 %
51 852 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
VENDELGRÄND 4
Skälby, Järfälla kommun
137 m²
6 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 4 850 000 kr±0 %
35 401 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla

VASAVÄGEN 29
Jakobsberg, Järfälla kommun
42,5 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 695 000 kr±0 %
39 882 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
VÄLTVÄGEN 11
Viksjö, Järfälla kommun
76 m²
3 rum
- Uteplats
Slutpris 1 750 000 kr-12 %
23 026 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
MINUTGRÄND 33
Jakobsberg, Järfälla kommun
76 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 2 100 000 kr+5 %
27 632 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla

PLOMMONVÄGEN 3
Viksjö, Järfälla kommun
120 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 5 300 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Järfälla

NORDANVÄGEN 21
Polhem, Järfälla kommun
184 m²
6 rum
- Uteplats
Slutpris 8 350 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Järfälla

NOTGRÄND 8
Viksjö, Järfälla kommun
142 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 5 320 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
KNEKTVÄGEN 39
Stäket, Järfälla kommun
163+20 m²
6 rum
- Uteplats
Slutpris 8 150 000 kr
Fastighetsbyrån Järfälla

KVARTALSVÄGEN 24
Jakobsberg, Järfälla kommun
68 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 625 000 kr-4 %
23 897 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla

HERCULESGATAN 4
Barkarbystaden, Järfälla kommun
80 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 3 020 000 kr-8 %
37 750 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla

PADDELVÄGEN 4
Viksjö, Järfälla kommun
122 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 4 925 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Järfälla

ORGANISTGRÄND 1
Barkarby - Kyrkby, Järfälla kommun
113 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 6 300 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Järfälla

FUXVÄGEN 10
Jakobsberg, Järfälla kommun
98+139 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 5 350 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Järfälla

GRIPENGATAN 14
Barkarbystaden, Järfälla kommun
52 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 2 400 000 kr-8 %
46 154 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla

TEGVÄGEN 50
Viksjö, Järfälla kommun
76 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 2 250 000 kr-6 %
29 605 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla

NORRSKENSVÄGEN 18
Skälby, Järfälla kommun
78+78 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 5 800 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Järfälla

BIRGER DAHLÉRUS VÄG 8A
Bolinder Strand, Järfälla kommun
55 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 2 400 000 kr-4 %
43 636 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
TEGVÄGEN 76
Viksjö, Järfälla kommun
65 m²
2 rum
- Balkong
Slutpris 1 425 000 kr-11 %
21 923 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
VATTENKVARNSGATAN 3
Jakobsberg, Järfälla kommun
75 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 2 450 000 kr-2 %
32 667 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
KVARNVÄGEN 50
Jakobsberg, Järfälla kommun
94 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 2 100 000 kr-4 %
22 340 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
HAGVÄGEN 17
Västra Jakobsberg, Järfälla kommun
88 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 3 250 000 kr-4 %
36 932 kr/m²
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
TRÖSKVÄGEN 66
Viksjö, Järfälla kommun
133 m²
5 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 4 200 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Visar 26 - 50 av 56