Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Sebastian Abrahamsson

Sebastian Abrahamsson

Om mig

Jag är en lättsam och positiv person som brinner för det sociala spelet minst lika mycket som förmedling och sälj. Jag är också driven och kommer lägga den tid det krävs för att både köpare och säljare ska känna sig nöja med sin bostadsaffär. Öppenhet och tydlighet är två saker som jag värderar väldigt högt i mitt arbete. Bostadsrätter är det i första hand jag förmedlar och ser fram emot att kunna hjälpa till med kanske ditt livs största affär.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2026

Nedre Långvinkelsgatan 73

Lägenhet
Slottshöjden, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

31 m²

1 rum

3 081 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

40 323 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2026

Tranemansgatan 21B

Lägenhet
Eneborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

44 m²

2 rum

4 760 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr-4 %

14 773 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Kadettgatan 46A

Lägenhet
Västra Berga, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

87 m²

3 rum

6 296 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr-2 %

15 517 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026

Helsingörskajen 14

Lägenhet
Norra Hamnen, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

72 m²

3 rum

5 435 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 520 000 kr-5 %

48 889 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2026

Växjögatan 7F

Lägenhet
Husensjö, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

118,5 m²

5 rum

5 965 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 815 000 kr-6 %

23 755 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2026

S:t Clemens gata 32

Lägenhet
Centrum - Slottshöjden, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

76 m²

3 rum

4 301 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr-3 %

42 105 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2026

Kadettgatan 42C

Lägenhet
Västra Berga, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

60,5 m²

2 rum

4 853 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 150 000 kr-3 %

19 008 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2026

Prästgatan 28

Lägenhet
Centrum, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

78 m²

2 rum

4 715 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

30 769 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2026

Bärnstensgatan 2

Lägenhet
Ättekulla, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

57 m²

2 rum

4 497 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 175 000 kr-4 %

20 614 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026

Springpostgränden 8

Lägenhet
Centrum, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

63 m²

3 rum

4 505 kr/mån

Slutpris 2 265 000 kr-1 %

35 952 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Gånge-Rolfs Gata 52

Lägenhet
Raus Vång, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

107 m²

4 rum

6 443 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-4 %

24 299 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Flemminggatan 10

Lägenhet
Tågaborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

45 m²

1 rum

4 232 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 680 000 kr-1 %

37 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Carl Krooks Gata 36A

Lägenhet
Söder, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

31 m²

1 rum

4 497 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 280 000 kr-20 %

9 032 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Bärnstensgatan 17C

Lägenhet
Ättekulla, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

76,5 m²

3 rum

7 142 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 895 000 kr±0 %

11 699 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Drottninggatan 51

Lägenhet
Norr, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

155 m²

5 rum

7 030 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 500 000 kr-4 %

35 484 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jan. 2026

Kadettgatan 42B

Lägenhet
Västra Berga, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

87 m²

3 rum

6 296 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 950 000 kr±0 %

10 920 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jan. 2026

Frontgatan 1A

Lägenhet
Fredriksdal, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

75 m²

3 rum

6 508 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 725 000 kr-3 %

9 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 dec. 2025

Olympiavägen 15

Lägenhet
Olympia, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

97 m²

3 rum

5 607 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 195 000 kr-3 %

32 938 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 dec. 2025

Handelsmansgatan 2B

Lägenhet
Eneborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

44 m²

2 rum

3 905 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 550 000 kr-5 %

12 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 nov. 2025

Ystadsgatan 18B

Lägenhet
Husensjö, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

51 m²

2 rum

4 889 kr/mån

Slutpris 1 240 000 kr-4 %

24 314 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 nov. 2025

Brohultsvägen 52

Villa
Brohult, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

139 m²

4 rum

640 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 495 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 nov. 2025

Umeågatan 2b

Lägenhet
Rosengården, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

49,5 m²

1 rum

4 199 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 630 000 kr-9 %

12 727 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 nov. 2025

Kopparmöllegatan 8A

Lägenhet
Slottshöjden, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

79 m²

4 rum

6 551 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr-5 %

27 215 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 nov. 2025

Närlundavägen 6

Lägenhet
Närlunda, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

78,5 m²

3 rum

5 763 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 475 000 kr-1 %

18 790 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 nov. 2025

Erik Dahlbergs Gata 43

Lägenhet
Tågaborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

32 m²

1 rum

3 031 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

37 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

Visar 26 - 50 av 119