Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Helsingborg

Fastighetsbyrån Helsingborg

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 aug. 2025

Ystadsgatan 14b

Lägenhet
Husensjö, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

41 m²

1 rum

3 888 kr/mån

Slutpris 715 000 kr-5 %

17 439 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2025

Kungsfågelgatan 31

Lägenhet
Mariastaden, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

78 m²

3 rum

5 084 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 880 000 kr-4 %

36 923 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 aug. 2025

Kadettgatan 56B

Lägenhet
Västra Berga, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

87 m²

3 rum

6 377 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 190 000 kr-5 %

13 678 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 aug. 2025

Direktörsgatan 22

Lägenhet
Högaborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

90,5 m²

3 rum

8 389 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 720 000 kr-4 %

7 956 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2025

Tågagatan 54A

Lägenhet
Tågaborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

54 m²

2 rum

3 295 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 095 000 kr-3 %

38 796 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 aug. 2025

Larmvägen 4c

Lägenhet
Fredriksdal, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

102,5 m²

4 rum

8 140 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 060 000 kr+7 %

10 341 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2025

Bärnstensgatan 28

Lägenhet
Ättekulla, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

67,5 m²

2 rum

4 983 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

16 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 aug. 2025

Bärnstensgatan 22

Lägenhet
Ättekulla, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

81,5 m²

4 rum

5 946 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

23 313 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 aug. 2025

Bärnstensgatan 22

Lägenhet
Ättekulla, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

67,5 m²

2 rum

4 983 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-8 %

20 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Södra Hunnetorpsvägen 61B

Lägenhet
Adolfsberg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

68 m²

2 rum

4 941 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr±0 %

9 559 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Kadettgatan 8C

Lägenhet
Västra Berga, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

87 m²

3 rum

6 203 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

14 368 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Holger Danskes Gata 10

Lägenhet
Råå, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

64,5 m²

2,5 rum

4 527 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

23 178 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jul. 2025

Tranemansgatan 38

Lägenhet
Eneborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

37,5 m²

1 rum

3 692 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 550 000 kr±0 %

14 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Wallisgatan 74, Ramlösa, Helsingborgs kommun
  • Såld 25 jul. 2025

Wallisgatan 74

Villa
Ramlösa, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

143+7 m²

5 rum

703 m²

Slutpris 3 800 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2025

Hälsovägen 5

Lägenhet
Norr, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

52 m²

2 rum

3 879 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr-8 %

44 231 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2025

Mariehällsvägen 17B

Lägenhet
Mariastaden, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

60 m²

2 rum

5 255 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

31 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2025

Sägengatan 2A

Radhus
Allerum, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

125 m²

5 rum

5 295 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr-2 %

26 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2025

Skaragatan 39

Lägenhet
Rosengården, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

83 m²

4 rum

5 722 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

16 867 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2025

Södra Hunnetorpsvägen 82 C

Lägenhet
Adolfsberg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

64 m²

2 rum

3 581 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 880 000 kr-2 %

13 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2025

Folke Bernadottes väg 323

Radhus
Ramlösa, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

121+80 m²

169 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2025

Furutorpsgatan 30B

Lägenhet
Söder, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

82,5 m²

3 rum

5 677 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 925 000 kr-12 %

11 212 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2025

Kadettgatan 20B

Lägenhet
Västra Berga, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

86 m²

3 rum

6 798 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr-9 %

11 628 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2025

Fyrhögagatan 3

Lägenhet
Bårslöv, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

77 m²

3 rum

7 418 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr-11 %

11 039 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2025

Sturegatan 24

Lägenhet
Söders Höjder, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

92,9 m²

4 rum

5 795 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 240 000 kr-4 %

13 348 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2025

Malmögatan 4 A

Lägenhet
Eneborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

69,7 m²

3 rum

6 241 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr±0 %

14 275 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

Visar 201 - 225 av 277