Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Johan Nilsson

Johan Nilsson

Om mig

Jag har arbetat på Fastighetsbyrån sedan 2011. Brinner för att alla kunder i alla lägen ska vara nöjda och känna ett 100% engagemang ifrån mig och mina kollegor. Jag har ett stort intresse av människor, affärer och fastigheter. För mig och kollegorna är bostadsaffären en av de största affärerna man gör i livet. Att göra alla inblandade nöjda och se en säljares glädje över att överträffat förväntningarna eller en köpares glädje över ett nytt hem är det som driver mig.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Saxtorp 1007

Fritidshus
Västra Torup, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

50 m²

3 rum

Slutpris 1 100 000 kr
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026

Saxtorp 1015

Fritidshus
Västra Torup, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

65 m²

3 rum

Slutpris 1 625 000 kr
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Trädgårdsgatan 10

Villa
Tyringe, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

115+88 m²

5 rum

1 033 m²
  • Uteplats

Slutpris 450 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Fasanvägen 4B

Lägenhet
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

55 m²

2 rum

4 282 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 135 000 kr-10 %

2 455 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2026

Oreds väg 1A

Radhus
Stoby, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

88+18 m²

3 rum

643 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2026

Kärleksstigen 1

Villa
Tormestorp, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

153+18 m²

6 rum

1 017 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2026

Fasanvägen 4C

Lägenhet
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

55 m²

2 rum

4 282 kr/mån

Slutpris 200 000 kr-9 %

3 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 dec. 2025

Borggårdsgatan 8

Lägenhet
Hässleholm - Centralt, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

140 m²

4 rum

3 000 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 550 000 kr+1 %

32 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2025

Postgatan 1B

Lägenhet
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

57 m²

2 rum

3 569 kr/mån

Slutpris 275 000 kr±0 %

4 825 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025

Norra Mellby 1117B

Fritidshus
Sösdala, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

85+25 m²

3 rum

1 126 m²
  • Uteplats

Slutpris 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 nov. 2025

Alvägen 19

Radhus
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

127 m²

6 rum

285 m²
  • Uteplats

Slutpris 880 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 nov. 2025

Fasanvägen 4B

Lägenhet
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

43,5 m²

1 rum

3 115 kr/mån

Slutpris 155 000 kr-9 %

3 563 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2025

Idvägen 7

Villa
Hässleholm - Sjörröd, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

70 m²

3 rum

1 050 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 595 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025

Floragatan 3

Villa
Hässleholm - Stattena, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

84+84 m²

4 rum

951 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2025

Matterödsgatan 17

Villa
Tyringe, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

103+115 m²

4 rum

1 608 m²

Slutpris 1 475 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

Raskens väg 2

Fritidshus
Västra Torup, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

57+10 m²

3 rum

985 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 340 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2025

Nils Anderssons gata 1

Villa
Tyringe, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

300+40 m²

10 rum

1 640 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 aug. 2025

Lilla Dalsjö 497

Villa
Bjärnum, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

205+107 m²

5 rum

9 110 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2025

Skogsvägen 15

Fritidshus
Ankhult - Bosarpssjön, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

42 m²

3 rum

1 604 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 510 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Exercisgatan 11, Hässleholm - T4, Hässleholms kommun
  • Såld 19 jul. 2025

Exercisgatan 11

Lägenhet
Hässleholm - T4, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

107 m²

4 rum

5 512 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-9 %

14 486 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jul. 2025

Harastorp 4221

Fritidshus
Röke, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

77+12 m²

4 rum

2 050 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Esplanadgatan 18, Hässleholm - Djupadal, Hässleholms kommun
  • Såld 11 jul. 2025

Esplanadgatan 18

Villa
Hässleholm - Djupadal, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

161+100 m²

7 rum

478 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 575 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

Fasanvägen 4A

Lägenhet
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

53 m²

2 rum

3 929 kr/mån

Slutpris 160 000 kr-18 %

3 019 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

Fasanvägen 4B

Lägenhet
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

43,5 m²

1 rum

3 163 kr/mån

Slutpris 135 000 kr-16 %

3 103 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

Parkvägen 43

Villa
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

130+59 m²

6 rum

947 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm

Visar 1 - 25 av 31