Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Evelina Johansson

Evelina Johansson

Om mig

Med 11 år i branschen och med inriktning på att förmedla bostadsrätter kan jag garantera att du får en professionell och personlig hjälp när du skall göra din stora affär om du anlitar mig. Jag har som mål att kunna bli rekommenderad vidare i varje affär jag utför vilket gör att jag ställer höga krav på mig och min tjänst, det gynnar dig som säljare. Att jobba som fastighetsmäklare är ett varierande och kul jobb, det passar mig som handen i handsken :) !
Mäklarens försäljningar
1,5 rum lägenhet på Snöstorpsvägen 20 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Snöstorpsvägen 20 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Snöstorpsvägen 20 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Snöstorpsvägen 20 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Snöstorpsvägen 20 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 5
Lör 23 maj kl 11:00

Snöstorpsvägen 20

Lägenhet
Centralt - Öster, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 550 000 kr
45 m²
1,5 rum
vån 1/3
4 011 kr/mån
34 444 kr/m²

En charmig citybostad att trivas i – med hjärta och karaktär! Välkommen hem till en lägenhet som har det där lilla extra. Redan vid första steget in möts du av en varm och välkomnande känsla. Här finns tidens charm bevarad, med högt i tak och en rymlig hall som bjuder in till både möblering och personlighet. Rummen är smart planerade och skapar en trivsam atmosfär där du snabbt känner dig hemma.…

Premium
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
2 rum lägenhet på Stenvinkelsgatan 11 B Centralt, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Stenvinkelsgatan 11 B Centralt, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Stenvinkelsgatan 11 B Centralt, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Stenvinkelsgatan 11 B Centralt, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Stenvinkelsgatan 11 B Centralt, Halmstads kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:30

Stenvinkelsgatan 11 B

Lägenhet
Centralt, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
2 395 000 kr
62 m²
2 rum
vån 2/4
4 627 kr/mån
38 629 kr/m²

I hjärtat av Halmstad finner vi denna ambitiöst omhändertagna sekelskiftestvåa med exklusiva detaljer och materialval. Den lyckliga och nya ägaren till denna blir bortskämd med originaldetaljer som rustika plankgolv, takrosetter, stuckaturer, vackra listverk, hänförande takhöjd och för att inte tala om de pampiga fönsterna. Är detta Halmstads vackraste tvåa? Mycket tyder på det...

Premium
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
1 rum lägenhet på Österängsgatan 30 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Österängsgatan 30 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Österängsgatan 30 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Österängsgatan 30 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Österängsgatan 30 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:30

Österängsgatan 30

Lägenhet
Centralt - Öster, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 395 000 kr
49,5 m²
1 rum
3 444 kr/mån
28 182 kr/m²

Helt klart en riktig pangbostad! Njut av det nyrenoverade köket i stilrena och genomtänkta materialval, ett grönt-är-skönt badrum, fina ytskikt och en otroligt trivsam uteplats där man kan skapa sin egen trädgård om så önskas. Här bor man tryggt och bra, gammal som ung i en stabil och välrenommerad förening. Visst känns det intressant? Boka din visningstid redan nu!

Premium
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
3 rum lägenhet på Enslövsvägen 7 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Enslövsvägen 7 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Enslövsvägen 7 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Enslövsvägen 7 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Enslövsvägen 7 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 5
Lör 23 maj kl 11:00

Enslövsvägen 7

Lägenhet
Centralt - Öster, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
2 295 000 kr
70 m²
3 rum
vån 1/3
4 344 kr/mån
32 786 kr/m²

Är du ute efter en riktigt trivsam trea ett stenkast från stadens pulserande liv fast ändå på ett lugnt läge? Då kan detta vara trean för dig! Bostaden har genomgått en grundlig renovering med nytt badrum, nytt kök och nya smakfulla ytskikt. Säljare har även fixat så att förvaringen blir absolut maximal i bostaden vilket är toppen! Ja, här kan man flytta direkt in utan att behöva fixa något…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
5 rum lägenhet på Slåttervägen 8 B Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Slåttervägen 8 B Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Slåttervägen 8 B Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Slåttervägen 8 B Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Slåttervägen 8 B Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 5

Slåttervägen 8 B

Lägenhet
Centralt - Öster, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 795 000 kr
117,5 m²
5 rum
vån 3/3
8 433 kr/mån
15 277 kr/m²

Välkommen till ett hem som verkligen har plats för hela familjen! Denna charmiga etagelägenhet erbjuder en generös och flexibel planlösning med upp till fyra sovrum, perfekt för både små och stora familjer. Här möts ni av en varm och hemtrevlig känsla med öppen spis som skapar mysiga kvällar och en naturlig samlingspunkt i vardagsrummet. Balkongen blir en härlig plats för morgonkaffet, odlingar…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
2 rum lägenhet på Ekebergsvägen 50 C Getinge, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ekebergsvägen 50 C Getinge, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ekebergsvägen 50 C Getinge, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ekebergsvägen 50 C Getinge, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ekebergsvägen 50 C Getinge, Halmstads kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:30

Ekebergsvägen 50 C

Lägenhet
Getinge, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
650 000 kr
55,5 m²
2 rum
vån 3/3
4 148 kr/mån
11 712 kr/m²

Drömmer du om att äga en bostad eller söker du ett mer bekvämt boende efter att ha bott i hus? I hjärtat av Getinge, nära matbutiken, finns nu chansen att förvärva denna mysiga bostad på 55,5 kvm fördelat på 2 rok. Ett modernt kök med diskmaskin och ett badrum med tvättmaskin är två bekvämligheter värda att lyfta fram. Välkommen på visning!

Premium
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
2 rum lägenhet på Nyhemsgatan 16 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Nyhemsgatan 16 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Nyhemsgatan 16 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Nyhemsgatan 16 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Nyhemsgatan 16 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 5
Lör 23 maj kl 10:30

Nyhemsgatan 16

Lägenhet
Centralt - Öster, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 995 000 kr
55 m²
2 rum
3 968 kr/mån
36 273 kr/m²

Nu har vi glädjen att presentera en helt nyproducerad tvåa i det spektakulära glashuset på Nyhem – ett hem som verkligen sticker ut! Här möts du av en modern och spännande planlösning med generösa ytor för umgänge, och en stor stensatt uteplats som förlänger bostaden ut i det fria. Läget är svårslaget – med bara några steg till centrum, högskolan, gym, matbutiker och resecentrum har du allt du…

Premium
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
2 rum lägenhet på Hvitfeldtsgatan 21 B Centralt, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hvitfeldtsgatan 21 B Centralt, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hvitfeldtsgatan 21 B Centralt, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hvitfeldtsgatan 21 B Centralt, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hvitfeldtsgatan 21 B Centralt, Halmstads kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:00

Hvitfeldtsgatan 21 B

Lägenhet
Centralt, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 695 000 kr
60 m²
2 rum
vån 4/4
5 034 kr/mån
28 250 kr/m²

Nu finns chansen att förvärva en mycket trivsam och välplanerad tvåa mitt i stan! Bostaden är belägen högst upp i huset, vilket ger en härlig känsla av lugn samt ett fint ljusinsläpp och vacker utsikt mot väster. Lägenheten erbjuder ett stilrent och fräscht kök samt ett renoverat badrum – perfekt för dig som vill flytta in utan att behöva tänka på renoveringar då även alla ytskikt precis målats…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
2 rum lägenhet på Hemmansvägen 35 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hemmansvägen 35 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hemmansvägen 35 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hemmansvägen 35 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hemmansvägen 35 Centralt - Öster, Halmstads kommun - bild 5
Tor 21 maj kl 17:00

Hemmansvägen 35

Lägenhet
Centralt - Öster, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 695 000 kr
67,5 m²
2 rum
vån 1/3
4 241 kr/mån
25 111 kr/m²

Här blir man hänförd redan från det första steget in i bostaden! Ljuset och den trevliga planlösningen skapar en härlig atmosfär med sin generösa umgängesytor och en fin inglasad balkong i ett soligt läge. Bostaden har genomgått stora renoveringar såsom kök och ytskikt. Om ni är ute efter något med det lilla extra tycker jag absolut ni skall höra av er om denna pärla på Hemmansvägen 35!

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
3 rum lägenhet på Sutarängsvägen 18 C Vallås, Halmstads kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Sutarängsvägen 18 C Vallås, Halmstads kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Sutarängsvägen 18 C Vallås, Halmstads kommun - bild 3
Mån 18 maj kl 17:00

Sutarängsvägen 18 C

Lägenhet
Vallås, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 095 000 kr
75 m²
3 rum
vån 2/2
4 804 kr/mån
14 600 kr/m²
Plus
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
2 rum lägenhet på Norra vägen 22 B Centralt - Galgberget, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Norra vägen 22 B Centralt - Galgberget, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Norra vägen 22 B Centralt - Galgberget, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Norra vägen 22 B Centralt - Galgberget, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Norra vägen 22 B Centralt - Galgberget, Halmstads kommun - bild 5

Norra vägen 22 B

Lägenhet
Centralt - Galgberget, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 995 000 kr
46 m²
2 rum
vån 2/3
3 769 kr/mån
43 370 kr/m²

Nedanför Galgbergets fot finns detta område med blandad bebyggelse, populärt och charmigt! Detta hus är från 1857 och har sedan dess varsamt renoverats upp i sekelskiftesstil med tidstypiska detaljer. Det är högt i tak och vackra fönster blandas med magnifika listverk och stuckaturer. Här har man även tillgång till en rejäl och väderskyddad balkong. Hela bostaden är renoverad då fastigheten…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
5 rum lägenhet på Stenvinkelsgatan 11 A Centralt, Halmstads kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Stenvinkelsgatan 11 A Centralt, Halmstads kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Stenvinkelsgatan 11 A Centralt, Halmstads kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Stenvinkelsgatan 11 A Centralt, Halmstads kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Stenvinkelsgatan 11 A Centralt, Halmstads kommun - bild 5

Stenvinkelsgatan 11 A

Lägenhet
Centralt, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
4 495 000 kr
185 m²
5 rum
vån 4/4
10 246 kr/mån
24 297 kr/m²

Söker du en bostad som är minst sagt extraordinär på alla sätt och vis? Då skall du spana in denna koloss på Stenvinkelsgatan 11 A! Här erbjuds 185 kvm plus biyta på cirka 130 kvm fördelat på två plan. Ytskikten är fräscha och nymålade 2025, smarthome LED-lampor som styrs via röst eller app, synliga takbjälkar med effektfulla minispotlights och sjyssta framtagna detaljer som tegelväggar etc. Här…

Premium
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
Centralt - Öster, Halmstads kommun

Enslövsvägen 10B

Lägenhet
Centralt - Öster, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 595 000 kr
48,5 m²
2 rum
vån 3/4
4 290 kr/mån
32 887 kr/m²
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
Vallås, Halmstads kommun
Lör 23 maj kl 10:00

Bergängsvägen 1 B

Lägenhet
Vallås, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
995 000 kr
63 m²
2 rum
vån 2/3
4 948 kr/mån
15 794 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
Söder, Halmstads kommun
Ons 20 maj kl 17:00

Matadorgatan 3

Lägenhet
Söder, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 895 000 kr
43 m²
1 rum
vån 3/5
3 600 kr/mån
44 070 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
Centralt - Öster, Halmstads kommun
Lör 6 jun kl 11:00

Österängsgatan 6

Lägenhet
Centralt - Öster, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 995 000 kr
96,5 m²
4 rum
vån 4/5
6 895 kr/mån
20 674 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
Centralt - Väster, Halmstads kommun

Pilotgången 4

Lägenhet
Centralt - Väster, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 795 000 kr
40 m²
1 rum
2 784 kr/mån
44 875 kr/m²
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
6 rum lägenhet på Bengt-Petters väg 16 Oskarström, Halmstads kommun - bild 1
6 rum lägenhet på Bengt-Petters väg 16 Oskarström, Halmstads kommun - bild 2
6 rum lägenhet på Bengt-Petters väg 16 Oskarström, Halmstads kommun - bild 3

Bengt-Petters väg 16

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad
1 850 000 kr
129,5 m²
6 rum
8 314 kr/mån
14 286 kr/m²
Plus
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Visar alla 18