Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Christofer Svensson

Christofer Svensson

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Segeltorpsvägen 55A, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Segeltorpsvägen 55A

Villa
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

157+5 m²

5 rum

860 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 8 710 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Elin Wägners gata 10, 7 tr, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Elin Wägners gata 10, 7 tr

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

119 m²

4 rum

8 054 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr-6 %

39 496 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Johan Skyttes väg 380, Älvsjö/långbro Park, Stockholms kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Johan Skyttes väg 380

Lägenhet
Älvsjö/långbro Park, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

83 m²

4 rum

5 164 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 900 000 kr-1 %

59 036 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Apelvägen 3, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 8 nov. 2025

Apelvägen 3

Villa
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

102+67 m²

4 rum

830 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 11 750 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2025

Lievägen 51D

Radhus
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

118,5 m²

5 rum

1 948 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Uteplats

Slutpris 8 495 000 kr±0 %

71 688 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Tegvägen 3, Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
  • Såld 25 okt. 2025

Tegvägen 3

Villa
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

220+90 m²

10 rum

616 m²
  • Uteplats

Slutpris 12 805 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Pjäxvägen 17, Solberga, Stockholms kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Pjäxvägen 17

Villa
Solberga, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

105+55 m²

5 rum

565 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 700 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Folkparksvägen 166, 5 tr, Solberga, Stockholms kommun
  • Såld 23 okt. 2025

Folkparksvägen 166, 5 tr

Lägenhet
Solberga, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

82 m²

3,5 rum

5 620 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+4 %

48 780 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Lugntorpsvägen 46, Västertorp, Stockholms kommun
  • Såld 21 okt. 2025

Lugntorpsvägen 46

Lägenhet
Västertorp, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

80 m²

3 rum

6 180 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr-4 %

58 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Doktor Widerströms gata 35, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 19 okt. 2025

Doktor Widerströms gata 35

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

68 m²

3 rum

4 651 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

44 044 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Linbodavägen 81, Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Linbodavägen 81

Villa
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

192 m²

6 rum

732 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 12 800 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Riastigen 3, Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Riastigen 3

Villa
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

172+44 m²

6 rum

609 m²
  • Uteplats

Slutpris 9 950 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Solrosvägen 83, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Solrosvägen 83

Villa
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

122+145 m²

6 rum

889 m²
  • Uteplats

Slutpris 11 000 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Kaktusvägen 34, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Kaktusvägen 34

Villa
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

118+72 m²

6 rum

506 m²
  • Uteplats

Slutpris 10 225 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Vagnvägen 18, Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
  • Såld 17 sep. 2025

Vagnvägen 18

Villa
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

93+90 m²

7 rum

528 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 000 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Långängsvägen 23, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Långängsvägen 23

Villa
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

248+95 m²

11 rum

766 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 12 750 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Långsjövägen 37, Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Långsjövägen 37

Villa
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

179+93 m²

7 rum

950 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 10 430 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Segervägen 208B, Älvsjö, Stockholms kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Segervägen 208B

Lägenhet
Älvsjö, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

92 m²

3,5 rum

5 444 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 600 000 kr+2 %

50 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Folkparksvägen 166, Solberga, Stockholms kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Folkparksvägen 166

Lägenhet
Solberga, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

91,5 m²

3,5 rum

6 078 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 410 000 kr+10 %

48 197 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Skridskovägen 7, Västertorp, Stockholms kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Skridskovägen 7

Lägenhet
Västertorp, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

99 m²

4 rum

7 098 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 520 000 kr+9 %

65 859 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Brevbärarbacken 2, Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Brevbärarbacken 2

Villa
Älvsjö/herrängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

170+100 m²

7 rum

878 m²
  • Uteplats

Slutpris 9 750 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Elsa Borgs gata 35, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Elsa Borgs gata 35

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

76,7 m²

4 rum

5 172 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 750 000 kr+11 %

61 930 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Sländvägen 58, Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Sländvägen 58

Villa
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

210+90 m²

8 rum

750 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 10 750 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Eva Bonniers gata 4, 5 tr, Fruängen, Stockholms kommun
  • Såld 16 aug. 2025

Eva Bonniers gata 4, 5 tr

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

74 m²

3 rum

4 373 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+11 %

54 054 kr/m²

Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Valnötsvägen 7, Älvsjö/långsjö, Stockholms kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Valnötsvägen 7

Villa
Älvsjö/långsjö, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

99+93 m²

6 rum

732 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 9 410 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Visar 26 - 50 av 68