Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Habo

Fastighetsbyrån Habo

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Björkängsvägen 14, Mullsjö, Mullsjö kommun
  • Såld 25 aug. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikAndersson

Björkängsvägen 14

Villa
Mullsjö, Mullsjö kommun
Fastighetsbyrån Habo

90+3 m²

4 rum

1 151 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Nypongatan 30, Mullsjö, Mullsjö kommun
  • Såld 22 aug. 2025
profilfoto på mäklare
EricaDahl

Nypongatan 30

Villa
Mullsjö, Mullsjö kommun
Fastighetsbyrån Habo

131+17 m²

5 rum

646 m²

Slutpris 2 295 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Svedgatan 4, Baskarp, Habo kommun
  • Såld 21 aug. 2025
profilfoto på mäklare
EricaDahl

Svedgatan 4

Villa
Baskarp, Habo kommun
Fastighetsbyrån Habo

170 m²

5 rum

3 100 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 480 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Lärkgatan 44A, Bosebygd, Mullsjö kommun
  • Såld 19 aug. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikAndersson

Lärkgatan 44A

Lägenhet
Bosebygd, Mullsjö kommun
Fastighetsbyrån Habo

91,5 m²

4 rum

6 993 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 520 000 kr-13 %

5 683 kr/m²

Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Tunarp Mon 8, Sandhem, Mullsjö kommun
  • Såld 10 aug. 2025
profilfoto på mäklare
EvelynDaniel

Tunarp Mon 8

Villa
Sandhem, Mullsjö kommun
Fastighetsbyrån Habo

86 m²

4 rum

1 183 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 058 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Västergården 4 B, Habo, Habo kommun
  • Såld 8 aug. 2025
profilfoto på mäklare
EvelynDaniel

Västergården 4 B

Lägenhet
Habo, Habo kommun
Fastighetsbyrån Habo

94 m²

4 rum

7 632 kr/mån

Slutpris 2 075 000 kr-5 %

22 074 kr/m²

Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Spåneryd 1, Mullsjö, Mullsjö kommun
  • Såld 24 jul. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikAndersson

Spåneryd 1

Fritidshus
Mullsjö, Mullsjö kommun
Fastighetsbyrån Habo

63 m²

3 rum

1 415 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Malmgatan 25, Habo, Habo kommun
  • Såld 20 jul. 2025
profilfoto på mäklare
EricaDahl

Malmgatan 25

Lägenhet
Habo, Habo kommun
Fastighetsbyrån Habo

58,1 m²

2 rum

3 213 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 925 000 kr-23 %

15 921 kr/m²

Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Duvgatan 13, Bosebygd, Mullsjö kommun
  • Såld 20 jul. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikAndersson

Duvgatan 13

Villa
Bosebygd, Mullsjö kommun
Fastighetsbyrån Habo

107 m²

4 rum

686 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Äspåsen 6, Mullsjö, Habo kommun
  • Såld 16 jul. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikAndersson

Äspåsen 6

Gård/Skog
Mullsjö, Habo kommun
Fastighetsbyrån Habo

170 m²

6 rum

27,3 ha
  • Uteplats

Slutpris 5 000 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Ebbarp Nymansgården 1, Habo, Habo kommun
  • Såld 15 jul. 2025
profilfoto på mäklare
EvelynDaniel

Ebbarp Nymansgården 1

Villa
Habo, Habo kommun
Fastighetsbyrån Habo

160+12 m²

6 rum

3 354 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Skolgatan 34, Habo, Habo kommun
  • Såld 18 jun. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikAndersson

Skolgatan 34

Lägenhet
Habo, Habo kommun
Fastighetsbyrån Habo

54 m²

2 rum

4 541 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 490 000 kr±0 %

27 593 kr/m²

Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Fölungegränd 16, Habo, Habo kommun
  • Såld 5 jun. 2025
profilfoto på mäklare
EvelynDaniel

Fölungegränd 16

Radhus
Habo, Habo kommun
Fastighetsbyrån Habo

113 m²

5 rum

4 682 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr-8 %

20 354 kr/m²

Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Bondegränd 15, Bränninge, Habo kommun
  • Såld 4 jun. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikAndersson

Bondegränd 15

Villa
Bränninge, Habo kommun
Fastighetsbyrån Habo

117+9 m²

4 rum

480 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 450 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Åsvägen 2, Sandhem, Mullsjö kommun
  • Såld 1 jun. 2025
profilfoto på mäklare
EricaDahl

Åsvägen 2

Fritidshus
Sandhem, Mullsjö kommun
Fastighetsbyrån Habo

20 m²

2 rum

837 m²

Slutpris 630 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Anisvägen 5, Sandhem, Mullsjö kommun
  • Såld 28 maj. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikAndersson

Anisvägen 5

Fritidshus
Sandhem, Mullsjö kommun
Fastighetsbyrån Habo

65 m²

3 rum

1 960 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 175 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 maj. 2025
profilfoto på mäklare
EricaDahl

Villagatan 9

Villa
Mullsjö, Mullsjö kommun
Fastighetsbyrån Habo

116+79 m²

6 rum

830 m²

Slutpris 1 800 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Lybäcksvägen 51, Kyrkeryd, Habo kommun
  • Såld 14 maj. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikAndersson

Lybäcksvägen 51

Villa
Kyrkeryd, Habo kommun
Fastighetsbyrån Habo

115+18 m²

5 rum

231 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Habo
Fastighetsbyrån Habo
Tomt Hökesjön/Holmen, Habo, Habo kommun
  • Såld 9 maj. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikAndersson

Tomt Hökesjön/Holmen