Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Transistorgatan 33

Lägenhet
Järnbrott, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

66 m²

2 rum

3 616 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

40 833 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Bronsfatsgatan 7

Villa
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

130 m²

6 rum

Slutpris 7 600 000 kr
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Berghagagången 1A

Lägenhet
Billdal, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

77 m²

3 rum

4 800 kr/mån

Slutpris 5 445 000 kr+9 %

70 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Åsbacken 31

Lägenhet
Skintebo, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

83 m²

3 rum

7 181 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr-3 %

39 759 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Tynneredsvägen 3A

Villa
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

139 m²

7 rum

Slutpris 6 650 000 kr
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Backeskärsgatan 5

Villa
Fiskebäck / Önnered, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

108 m²

4 rum

1 271 m²

Slutpris 7 600 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Tunnlandsgatan 22

Lägenhet
Kaverös, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

78,5 m²

3 rum

3 946 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr+4 %

32 484 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Stubbeledsgatan 20

Villa
Kungsladugård, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

258+130 m²

12 rum

740 m²

Slutpris 11 200 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Solhöjdsgatan 11B

Villa
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

96 m²

4 rum

Slutpris 11 350 000 kr
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Tanneskärsgatan 17, Tynnered, Göteborgs kommun
  • Såld 7 apr. 2026

Tanneskärsgatan 17

Radhus
Tynnered, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

115 m²

6 rum

204,2 m²

Slutpris 4 125 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2026

Silvertärnegången 10

Radhus
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

145 m²

6 rum

Slutpris 7 000 000 kr
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Blockflöjtsgatan 11, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Blockflöjtsgatan 11

Radhus
Ruddalen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

134 m²

5 rum

156 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 200 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fagottgatan 2, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Fagottgatan 2

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

68 m²

3 rum

4 293 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 125 000 kr-3 %

31 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Bronsfatsgatan 12

Villa
Kannebäck, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

130+92 m²

5 rum

836,2 m²

Slutpris 7 570 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Skogsmilsgatan 13

Lägenhet
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

73,5 m²

3 rum

Slutpris 2 500 000 kr

34 014 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2026

Mandolingatan 7

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

68 m²

3 rum

4 359 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr+4 %

34 559 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2026

Mandolingatan 3

Lägenhet
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

46,5 m²

2 rum

2 750 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

38 602 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2026

Sjömilsgatan 22

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

97,5 m²

4 rum

5 705 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 900 000 kr±0 %

29 744 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Växelmyntsgatan 13H, Högsbo, Göteborgs kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Växelmyntsgatan 13H

Radhus
Högsbo, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

104+5,2 m²

4 rum

122,2 m²

Slutpris 6 050 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 mar. 2026

Klarinettgatan 19

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

53,5 m²

2 rum

3 187 kr/mån

Slutpris 1 910 000 kr-2 %

35 701 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Blockflöjtsgatan 26

Radhus
Ruddalen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

134+9 m²

5 rum

155 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 050 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2026

Mandolingatan 11

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

68 m²

3 rum

4 327 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 330 000 kr+8 %

34 265 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2026

Basungatan 19

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

72 m²

3 rum

5 143 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr+7 %

31 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Kaprifolgatan 13, Grimmered, Göteborgs kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Kaprifolgatan 13

Radhus
Grimmered, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

154 m²

5 rum

267,5 m²

Slutpris 6 000 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2026

Klarinettgatan 11

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

53,5 m²

2 rum

3 187 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 975 000 kr-1 %

36 916 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Väster
Fastighetsbyrån Göteborg - Väster

Visar 1 - 25 av 111