Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Karin Corneliusson

Karin Corneliusson

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Sankt Pauli Trappor 8 E, Lunden, Göteborgs kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Sankt Pauli Trappor 8 E

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

91 m²

4 rum

5 186 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 595 000 kr±0 %

61 484 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Ernst Torulfsgatan 3 C, Munkebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Ernst Torulfsgatan 3 C

Lägenhet
Munkebäck, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

83 m²

3 rum

6 093 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr+2 %

55 422 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
De Geersgatan 18, Lunden, Göteborgs kommun
  • Såld 11 nov. 2025

De Geersgatan 18

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

31 m²

1 rum

2 906 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 790 000 kr±0 %

57 742 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Birkagatan 45 B, Örgryte, Göteborgs kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Birkagatan 45 B

Lägenhet
Örgryte, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

52 m²

2 rum

4 062 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 750 000 kr+2 %

52 885 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Stabbegatan 93, Björkekärr, Göteborgs kommun
  • Såld 22 okt. 2025

Stabbegatan 93

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

62 m²

3 rum

5 241 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 775 000 kr+3 %

44 758 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Sofiagatan 64 K, Strömmensberg, Göteborgs kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Sofiagatan 64 K

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

117,1 m²

5 rum

8 437 kr/mån

Slutpris 5 000 000 kr-4 %

42 699 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Södra Vägen 73, Lorensberg, Göteborgs kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Södra Vägen 73

Lägenhet
Lorensberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

53 m²

2 rum

3 531 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 175 000 kr-1 %

59 906 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Ljungslättsgatan 9 B, Björkekärr, Göteborgs kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Ljungslättsgatan 9 B

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

73 m²

3 rum

6 291 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr+3 %

49 315 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Nordgårdsgatan 7, Almedal, Göteborgs kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Nordgårdsgatan 7

Lägenhet
Almedal, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

111,5 m²

4 rum

6 240 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 115 000 kr-2 %

45 874 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Björcksgatan 51 B, Kålltorp, Göteborgs kommun
  • Såld 25 aug. 2025

Björcksgatan 51 B

Lägenhet
Kålltorp, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

37 m²

1 rum

3 807 kr/mån

Slutpris 1 785 000 kr+2 %

48 243 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Storkgatan 5 C, Bagaregården, Göteborgs kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Storkgatan 5 C

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

61 m²

2 rum

4 252 kr/mån

Slutpris 2 715 000 kr+1 %

44 508 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Kobergsgatan 4, Strömmensberg, Göteborgs kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Kobergsgatan 4

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

38,5 m²

2 rum

3 015 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 360 000 kr+4 %

61 299 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Lindströmsgatan 3 B, Johanneberg, Göteborgs kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Lindströmsgatan 3 B

Lägenhet
Johanneberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

36 m²

1 rum

2 397 kr/mån

Slutpris 1 990 000 kr-9 %

55 278 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jun. 2025

Helmutsrogatan 11, Bryggeristigen 59

Fritidshus
Almedal, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

23 m²

1 rum

240 m²
  • Uteplats

Slutpris 825 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Björcksgatan 30 C, Kålltorp, Göteborgs kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Björcksgatan 30 C

Lägenhet
Kålltorp, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

114 m²

4 rum

7 783 kr/mån

Slutpris 4 420 000 kr-2 %

38 772 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Iskällareliden 15 B, Örgryte, Göteborgs kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Iskällareliden 15 B

Lägenhet
Örgryte, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

55 m²

2 rum

4 350 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr+7 %

63 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Virginsgatan 20 B, Kålltorp, Göteborgs kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Virginsgatan 20 B

Lägenhet
Kålltorp, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

36 m²

1 rum

2 437 kr/mån

Slutpris 1 875 000 kr-6 %

52 083 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Ernst Torulfsgatan 7 E, Munkebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 25 maj. 2025

Ernst Torulfsgatan 7 E

Lägenhet
Munkebäck, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

50 m²

2 rum

3 524 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

39 900 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Helmutsrogatan 11, Almedal, Göteborgs kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Helmutsrogatan 11

Fritidshus
Almedal, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

24 m²

1 rum

335 m²
  • Uteplats

Slutpris 975 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Drivhusgatan 17 A, Almedal, Göteborgs kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Drivhusgatan 17 A

Lägenhet
Almedal, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

82 m²

3 rum

5 740 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 475 000 kr+5 %

42 378 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum

Visar alla 20