Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Gamlestaden

Fastighetsbyrån Gamlestaden

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Anna Branzells Gata 18, Kviberg, Göteborgs kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Anna Branzells Gata 18

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

54+8 m²

2 rum

4 100 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 610 000 kr+1 %

48 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Marbogatan 4C

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

36,5 m²

1,5 rum

3 646 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+1 %

35 616 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2026

Kadettgatan 1

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

77,5 m²

3 rum

4 884 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr+3 %

43 871 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Björnekärrsgatan 6D

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

60 m²

2 rum

4 840 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr±0 %

38 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026

Ingeborg Hammarskjölds gata 48

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

64 m²

2 rum

4 782 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr+1 %

41 016 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Lotta Svärdsgatan 4C

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

36,5 m²

1,5 rum

3 680 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

36 986 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Ryttaregatan 4B

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

51 m²

2 rum

4 592 kr/mån

Slutpris 1 660 000 kr+11 %

32 549 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Marbogatan 2C

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

36,5 m²

1,5 rum

3 646 kr/mån

Slutpris 1 390 000 kr±0 %

38 082 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Rustmästaregatan 21

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

87 m²

3 rum

5 224 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr±0 %

41 379 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Befälsgatan 6

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

74,5 m²

3 rum

2 925 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 520 000 kr+1 %

33 826 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Johan Gertssons gata 11

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

37 m²

1,5 rum

3 809 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 990 000 kr±0 %

53 784 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Regementsvägen 4

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

76 m²

3,5 rum

6 796 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 750 000 kr-5 %

36 184 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Gamlestads brygga 5

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

59 m²

2 rum

3 364 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr+2 %

48 305 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026

Artillerigatan 32

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

93 m²

4 rum

7 000 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr-2 %

41 935 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Anna Branzells Gata 16

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

52 m²

2 rum

4 006 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

45 192 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Ingrid Wallbergs Gata 53

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

44 m²

2 rum

4 662 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

45 341 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 mar. 2026

Johan Gertssons gata 5

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

37 m²

1,5 rum

3 809 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

55 405 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Soldathemsgatan 13

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

93,5 m²

4 rum

6 637 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr-1 %

35 294 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2026

Götaholmsgatan 3A

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

81 m²

3 rum

5 362 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr-3 %

37 037 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Befälsgatan 4

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

85 m²

4 rum

3 115 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 590 000 kr±0 %

30 471 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2026

Margit Halls Gata 35

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

88 m²

4 rum

6 033 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 610 000 kr+10 %

52 386 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2026

Ingeborg Hammarskjölds Gata 57

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

77,5 m²

3 rum

5 477 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr-1 %

41 935 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Befälsgatan 4

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

53 m²

2 rum

2 057 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 760 000 kr+11 %

33 208 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Generalsgatan 6, Kviberg, Göteborgs kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Generalsgatan 6

Lägenhet
Kviberg, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

46 m²

2 rum

3 788 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

46 739 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Gamlestads Brygga 11

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Gamlestaden

35 m²

1,5 rum

2 359 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr-2 %

58 571 kr/m²

Fastighetsbyrån Gamlestaden
Fastighetsbyrån Gamlestaden

Visar 1 - 25 av 47