Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare August Hollsten

August Hollsten

Om mig

Jag älskar mitt yrke och tar uppdraget på största allvar – men även seriösa affärer mår bra av lite humor och en lättsam dialog. Min målsättning är att vara din trygga punkt oavsett om du säljer, köper eller bara funderar. Jag har arbetat på Fastighetsbyrån sedan 2018, först i Spanien och sen Norrköping. Nu har jag äntligen landat i mitt älskade Sörmland – lite klokare, lite mer erfaren, och med en stark känsla av att jag är hemma.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Rundvägen 25, Flen, Flens kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Rundvägen 25

Villa
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

110+20 m²

5 rum

1 039 m²
  • Uteplats

Slutpris 550 000 kr-31 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Blacksta-Näsby Asplunda

Fritidshus
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

55 m²

3 rum

Slutpris 1 750 000 kr
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Lingonbacken 224, Orrhammar, Flens kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Lingonbacken 224

Fritidshus
Orrhammar, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

73+5 m²

3 rum

1 699 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Vildandsvägen 4A

Radhus
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

128 m²

5 rum

Slutpris 850 000 kr
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Solrosgränd 59, Orrhammar, Flens kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Solrosgränd 59

Villa
Orrhammar, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

93+34 m²

4 rum

1 505 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Frändestavägen 13

Villa
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

115 m²

4 rum

Slutpris 2 395 000 kr
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Broby Sandbäcken 1, Bettna, Flens kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Broby Sandbäcken 1

Villa
Bettna, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

157+8 m²

6 rum

2 300 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Ålsätter Hawaii , Ålsätters Fritidshusområde, Vingåkers kommun
  • Såld 2 mar. 2026

Ålsätter Hawaii

Fritidshus
Ålsätters Fritidshusområde, Vingåkers kommun
Fastighetsbyrån Flen

36 m²

2 rum

366 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Vallåkravägen 4, Vadsbro, Flens kommun
  • Såld 18 nov. 2025

Vallåkravägen 4

Villa
Vadsbro, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

96+40 m²

3 rum

1 305 m²
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Dunkers-Mälby Björklida 3, Malmköping, Flens kommun
  • Såld 4 nov. 2025

Dunkers-Mälby Björklida 3

Fritidshus
Malmköping, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

84+5 m²

4 rum

6 048 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr+19 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Södra Villagatan 1, Hälleforsnäs, Flens kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Södra Villagatan 1

Villa
Hälleforsnäs, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

72 m²

5 rum

1 509 m²
  • Uteplats

Slutpris 650 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Kärrgatan 12, Hälleforsnäs, Flens kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Kärrgatan 12

Villa
Hälleforsnäs, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

89+115 m²

6 rum

901 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 595 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Hammartorp 19

Fritidshus
Landsbygd Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

50+53 m²

3 rum

2 286 m²

Slutpris 1 800 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Södra Kungsgatan 8B, Flen, Flens kommun
  • Såld 21 sep. 2025

Södra Kungsgatan 8B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

71 m²

3 rum

2 768 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-18 %

9 155 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Fredsgatan 17, Hälleforsnäs, Flens kommun
  • Såld 16 sep. 2025

Fredsgatan 17

Villa
Hälleforsnäs, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

85+81 m²

4 rum

1 709 m²
  • Uteplats

Slutpris 600 000 kr-20 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Brunnsgränd 4, Flensby, Flens kommun
  • Såld 24 aug. 2025

Brunnsgränd 4

Villa
Flensby, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

90 m²

3 rum

470 m²

Slutpris 800 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Kapellgatan 2, Flen, Flens kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Kapellgatan 2

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

92,9 m²

4 rum

4 346 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr-6 %

6 997 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Lingonbacken 216, Orrhammar, Flens kommun
  • Såld 22 jul. 2025

Lingonbacken 216

Fritidshus
Orrhammar, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

115+67 m²

6 rum

1 742 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Oktobervägen 9, Brogetorp, Flens kommun
  • Såld 9 jun. 2025

Oktobervägen 9

Villa
Brogetorp, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

105+105 m²

8 rum

855 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Norra järnvägsgatan 14B, Flen, Flens kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Norra järnvägsgatan 14B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

51,7 m²

2 rum

3 527 kr/mån

Slutpris 325 000 kr-13 %

6 286 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Nygatan 7, Hälleforsnäs, Flens kommun
  • Såld 29 maj. 2025

Nygatan 7

Villa
Hälleforsnäs, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

120+50 m²

5 rum

1 087 m²
  • Uteplats

Slutpris 900 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Nygatan 21, Sparreholm, Flens kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Nygatan 21

Villa
Sparreholm, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

151+98 m²

7 rum

887 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Novembervägen 8, Brogetorp, Flens kommun
  • Såld 25 maj. 2025

Novembervägen 8

Villa
Brogetorp, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

127+32 m²

1 098 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Visar alla 23