Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Enköping

Fastighetsbyrån Enköping

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2026

Österunda-Brunnsta 1

Villa
Österunda, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

240+54 m²

10 rum

1 718 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2026

Skördevägen 1

Lägenhet
Fanna, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

55 m²

2 rum

3 879 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-7 %

21 818 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2026

Fårticksgatan 113

Radhus
Husberg, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

124+12 m²

5 rum

270 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Västerleden 146

Lägenhet
Västerleden, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

83,5 m²

3 rum

5 940 kr/mån

Slutpris 1 075 000 kr-7 %

12 874 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Sandgatan 36

Lägenhet
Centrum, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

82,3 m²

3 rum

4 866 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 750 000 kr-8 %

33 414 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2026

Fjärdhundragatan 9

Lägenhet
S:t Ilian, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

57 m²

2,5 rum

6 124 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr-10 %

15 789 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Bergsgatan 82

Lägenhet
Galgvreten, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

55,5 m²

2 rum

5 088 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 950 000 kr-7 %

17 117 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Villagatan 17

Villa
Grillby, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

365+15 m²

14 rum

4 416 m²

Slutpris 4 675 000 kr+34 %
Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Kryddgårdsgatan 23

Lägenhet
Centrum, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

40 m²

1 rum

3 431 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 810 000 kr-5 %

20 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2026

Salagatan 10C

Lägenhet
S:t Ilian, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

82 m²

3 rum

3 851 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 775 000 kr+1 %

21 646 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Slåttervägen 4

Lägenhet
Åkersberg, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

76 m²

3 rum

6 950 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

21 711 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2026

Stenbärsgatan 3

Villa
Fanna, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

94+33 m²

5 rum

851,7 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 525 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2026

Skördevägen 2

Lägenhet
Åkersberg, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

40 m²

1 rum

2 906 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 930 000 kr-7 %

23 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2026

Gjutaregatan 48

Radhus
Fanna, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

106 m²

4 rum

7 649 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-3 %

25 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2026

Silvergatan 34

Villa
Åkersberg, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

178 m²

7 rum

1 169 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 450 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Fjärdhundragatan 15

Lägenhet
S:t Ilian, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

85 m²

3 rum

5 890 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr-10 %

21 176 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2026

Rådmansgatan 7

Lägenhet
Centrum, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

96 m²

4 rum

3 333 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 750 000 kr-2 %

28 646 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2026

Torggatan 18A

Lägenhet
Centrum, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

70 m²

3 rum

6 214 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

32 143 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2026

Skördevägen 2 lgh 1201

Lägenhet
Åkersberg, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

73 m²

3 rum

5 046 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr±0 %

24 658 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2026

Sparrsätra-Hässelby 3

Villa
Sparrsätra, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

130+62 m²

2 210 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 feb. 2026

Kungsgatan 11

Lägenhet
Centrum, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

57 m²

2 rum

3 139 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 722 500 kr-4 %

30 219 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2026

Kyrkogatan 32

Lägenhet
Centrum, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

58 m²

2 rum

4 594 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

25 862 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2026

Kungsgatan 17

Lägenhet
Centrum, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

22 m²

1 rum

846 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr±0 %

52 273 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2026

Rådmansgatan 8A

Lägenhet
Centrum, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

103 m²

4 rum

5 385 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 690 000 kr-13 %

16 408 kr/m²

Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2026

Fröslunda Klockargården 12

Villa
Örsundsbro-fröslunda, Enköpings kommun
Fastighetsbyrån Enköping

110+15 m²

3 rum

877 m²

Slutpris 3 350 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Enköping
Fastighetsbyrån Enköping

Visar 26 - 50 av 181