Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Eksjö

Fastighetsbyrån Eksjö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
På landet, Eksjö kommun
Sön 17 maj kl 13:30

Bredagård Sanden 1

Gård/Skog
På landet, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
2 500 000 kr
80 m²
4 rum
3,6 ha tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
11 rum villa på Teschgatan 3 Centralt, Eksjö kommun - bild 1
11 rum villa på Teschgatan 3 Centralt, Eksjö kommun - bild 2
11 rum villa på Teschgatan 3 Centralt, Eksjö kommun - bild 3
11 rum villa på Teschgatan 3 Centralt, Eksjö kommun - bild 4
11 rum villa på Teschgatan 3 Centralt, Eksjö kommun - bild 5

Teschgatan 3

Villa
Centralt, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
4 750 000 kr
326 + 117 m²
11 rum
1 007 m² tomt

Mycket välskött hyresfastighet med tre lägenheter och ett mycket attraktivt läge nära centrum. Paradlägenheten på bottenplan blir ledig för köparen vilket ger möjlighet till ett mycket bekvämt och pampigt boende med bra ekonomi. Omfattande renoveringar genomförda under 2013-2025 inkl. påkostat kök, fräscht badrum, nya golv och ytskikt, nya fönster, stambyte m.m. Fastigheten är centralt belägen…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Västra Brudbadet, Eksjö kommun
Budgivning pågår

Liljeholmsvägen 2

Villa
Västra Brudbadet, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
2 300 000 kr
152 + 90 m²
5 rum
958 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
7 rum villa på Skurugata Sofiaro 1 På landet, Eksjö kommun - bild 1
7 rum villa på Skurugata Sofiaro 1 På landet, Eksjö kommun - bild 2
7 rum villa på Skurugata Sofiaro 1 På landet, Eksjö kommun - bild 3
7 rum villa på Skurugata Sofiaro 1 På landet, Eksjö kommun - bild 4
7 rum villa på Skurugata Sofiaro 1 På landet, Eksjö kommun - bild 5

Skurugata Sofiaro 1

Villa
På landet, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
2 100 000 kr
300 + 20 m²
7 rum
790 m² tomt

Välkomna till f.d. missionshuset i byn Skurugata med naturskönt läge i det kuperade landskapet strax utanför Skurugatas naturreservat! Huset är vackert omgivet av de djupa småländska skogarna och lilla Stensjöns strand ligger bara ca 200 m bort. Missionshuset övergick i privat ägo 1992 och byggdes då om till en privatbostad utöver det vanliga med ett enormt kök och vardagsrum på ca 110 m² som…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
3 rum lägenhet på Repslagaregatan 4 B Norr, Eksjö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Repslagaregatan 4 B Norr, Eksjö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Repslagaregatan 4 B Norr, Eksjö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Repslagaregatan 4 B Norr, Eksjö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Repslagaregatan 4 B Norr, Eksjö kommun - bild 5

Repslagaregatan 4 B

Lägenhet
Norr, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
1 100 000 kr
72 m²
3 rum
vån 1/3
3 770 kr/mån
15 278 kr/m²

Välkomna till en mycket välplanerad 3:a med en underbar inglasad balkong och ett lugnt och avskilt läge. Här bor du extremt bekvämt med bara en halvtrappa upp från markplanet och med centrala Eksjös hela utbud av affärer och service runt hörnet. Lägenheten har genomgående fräscha ytskikt, helkaklat badrum från 2020 samt även köket renoverat 2020. Här är det bara att flytta rakt in och trivas…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
5 rum villa på Ödehult 2 På landet, Eksjö kommun - bild 1
5 rum villa på Ödehult 2 På landet, Eksjö kommun - bild 2
5 rum villa på Ödehult 2 På landet, Eksjö kommun - bild 3
Idag kl 16:30

Ödehult 2

Villa
På landet, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
1 800 000 kr
140 + 84 m²
5 rum
1,5 ha tomt
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
5 rum villa på Bonderyd 16 På landet, Eksjö kommun - bild 1
5 rum villa på Bonderyd 16 På landet, Eksjö kommun - bild 2
5 rum villa på Bonderyd 16 På landet, Eksjö kommun - bild 3
5 rum villa på Bonderyd 16 På landet, Eksjö kommun - bild 4
5 rum villa på Bonderyd 16 På landet, Eksjö kommun - bild 5
Budgivning pågår

Bonderyd 16

Villa
På landet, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
2 700 000 kr
160 m²
5 rum
2 951 m² tomt

Härligt villaboende på landet med öppet och fritt läge ca 6 km söder om Eksjö och 2 km norr om mysiga Höreda där skola F-6 finns. Här erbjuds ett lugnt och naturskönt boende med utsikt över de öppna fälten och med vackra solnedgångar över trädtopparna. Bonderyd ligger perfekt för er som vill bo lantligt men ändå ha stadens utbud på bekvämt avstånd. Boningshuset är löpande renoverat och det har en…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Norr, Eksjö kommun

Repslagaregatan 3A

Lägenhet
Norr, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
750 000 kr
55 m²
2 rum
vån 1/3
3 524 kr/mån
13 636 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
övrig på Sävövägen 19 Stensjön, Nässjö kommun - bild 1
övrig på Sävövägen 19 Stensjön, Nässjö kommun - bild 2
övrig på Sävövägen 19 Stensjön, Nässjö kommun - bild 3
övrig på Sävövägen 19 Stensjön, Nässjö kommun - bild 4
övrig på Sävövägen 19 Stensjön, Nässjö kommun - bild 5

Sävövägen 19

Övrigt
Stensjön, Nässjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
4 995 000 kr
444 m²
4 730 m² tomt

Charmig hyresfastighet med sju fräscha lägenheter av varierande storlek fördelade på två byggnader, samtliga lägenheter uthyrda för närvarande. Lägenheterna är renoverade/ombyggda 2017-2022, alla med diskmaskin, tvättmaskin och uteplatser/balkonger. Bergvärme i stora huset och luftvärmepumpar i det lilla huset. Trevlig utomhusmiljö på baksidan med gemensam trädgård och uterum. Fastigheten…

Premium
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
6 rum gård utan jordbruk på Ödehult Nybo 1 På landet, Eksjö kommun - bild 1
6 rum gård utan jordbruk på Ödehult Nybo 1 På landet, Eksjö kommun - bild 2
6 rum gård utan jordbruk på Ödehult Nybo 1 På landet, Eksjö kommun - bild 3
6 rum gård utan jordbruk på Ödehult Nybo 1 På landet, Eksjö kommun - bild 4
6 rum gård utan jordbruk på Ödehult Nybo 1 På landet, Eksjö kommun - bild 5

Ödehult Nybo 1

Gård/Skog
På landet, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
3 500 000 kr
170 + 30 m²
6 rum
2,9 ha tomt

Välkomna till Nybo! Här erbjuds en liten hästgård på ca 3 ha där man bor lugnt och enskilt utan störande grannar, mitt i den Småländska naturen ca 3 km söder om Ingatorp och 10 km väster om Mariannelund. I de natursköna omgivningarna finns fina möjligheter till avkoppling och friluftsliv. Boningshuset erbjuder hög standard på kök och badrum samt fina sällskapsutrymmen både på insidan och utsidan.…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
4 rum villa på Lyckostigen 1 Söder, Eksjö kommun - bild 1
4 rum villa på Lyckostigen 1 Söder, Eksjö kommun - bild 2
4 rum villa på Lyckostigen 1 Söder, Eksjö kommun - bild 3
4 rum villa på Lyckostigen 1 Söder, Eksjö kommun - bild 4
4 rum villa på Lyckostigen 1 Söder, Eksjö kommun - bild 5
Budgivning pågår

Lyckostigen 1

Villa
Söder, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
1 450 000 kr
108 + 59 m²
4 rum
819 m² tomt

Välkommen till Lyckostigen 1 – en trivsam villa med gott om utrymme och stora möjligheter att skapa ett hem helt efter egen smak. Här bor du i ett lugnt och familjevänligt område med grönområde, lekplats och fotbollsplan precis runt hörnet. Huset erbjuder en praktisk planlösning där entréplanet rymmer kök, toalett och ett generöst vardagsrum med gott om plats för både vardagsliv och umgänge. På…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
2 rum lägenhet på Linnégatan 2 B Centralt, Eksjö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Linnégatan 2 B Centralt, Eksjö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Linnégatan 2 B Centralt, Eksjö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Linnégatan 2 B Centralt, Eksjö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Linnégatan 2 B Centralt, Eksjö kommun - bild 5

Linnégatan 2 B

Lägenhet
Centralt, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
1 050 000 kr
70 m²
2 rum
vån 1/3
4 346 kr/mån
15 000 kr/m²

Endast en halvtrappa upp finner du denna stora och välplanerad 2:a på hela 70 m² som renoverades 2023 i mycket smakfull stil med bland annat ett helt nytt kök och nytt badrum, ny el samt nya ytskikt. Inglasad balkong med härligt söderläge och utsikt över den fina innergården. Välskött och populär HSB-förening med närhet till mataffärer & centrum. Låg månadsavgift där både värme, vatten och sopor…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
övrig på Skogsgatan 2 och 4 Bruzaholm, Eksjö kommun - bild 1
övrig på Skogsgatan 2 och 4 Bruzaholm, Eksjö kommun - bild 2
övrig på Skogsgatan 2 och 4 Bruzaholm, Eksjö kommun - bild 3

Skogsgatan 2 och 4

Övrigt
Bruzaholm, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
2 300 000 kr
304 + 304 m²
2 632 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Bruzaholm, Eksjö kommun

Härstorpsvägen 1

Villa
Bruzaholm, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
795 000 kr
215 + 35 m²
6 rum
1 544 m² tomt
Balkong
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Anneberg, Nässjö kommun

Järnvägsgatan 8

Villa
Anneberg, Nässjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
995 000 kr
150 + 71 m²
5 rum
1 395 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
3 rum lägenhet på Stockholmsvägen 5 A Centralt, Eksjö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Stockholmsvägen 5 A Centralt, Eksjö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Stockholmsvägen 5 A Centralt, Eksjö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Stockholmsvägen 5 A Centralt, Eksjö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Stockholmsvägen 5 A Centralt, Eksjö kommun - bild 5
Budgivning pågår

Stockholmsvägen 5 A

Lägenhet
Centralt, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
1 390 000 kr
74 m²
3 rum
vån 3/3
4 221 kr/mån
18 784 kr/m²

Totalrenoverad och ombyggd bostadsrätt med mycket attraktivt läge nära centrum. Här erbjuds genomgående påkostade materialval t.ex. marmorgolv och härdad ekparkett, ett helt nytt kök, nytt (förstorat) badrum, ny separat tvättavdelning, nya innertak med spotlights, nya elledningar inkl. app-styrning m.m. Lägenheten ligger på gaveln på tredje våningen vilket ger ett härligt ljusinsläpp med fönster…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Söder, Eksjö kommun

Floragatan 15 B

Radhus
Söder, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
1 695 000 kr
115,5 m²
4 rum
4 332 kr/mån
14 675 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Östra Brudbadet, Eksjö kommun

Klosterstigen 22 D

Radhus
Östra Brudbadet, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
1 695 000 kr
79 m²
3 rum
5 068 kr/mån
21 456 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Norr, Eksjö kommun

Stockholmsvägen 15 K, 1 tr.

Lägenhet
Norr, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
625 000 kr
38,5 m²
1 rum
vån 1
2 228 kr/mån
16 234 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Norr, Eksjö kommun

Stockholmsvägen 13 B, BV

Lägenhet
Norr, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
485 000 kr
33 m²
1 rum
vån 1/3
2 068 kr/mån
14 697 kr/m²
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Norr, Eksjö kommun

Kinnagatan 3

Övrigt
Norr, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
2 000 000 kr
290 m²
795 m² tomt
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
övrig på Nytomtavägen 3 & 5 Hult, Eksjö kommun - bild 1
övrig på Nytomtavägen 3 & 5 Hult, Eksjö kommun - bild 2
övrig på Nytomtavägen 3 & 5 Hult, Eksjö kommun - bild 3

Nytomtavägen 3 & 5

Övrigt
Hult, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
2 900 000 kr
468 + 460 m²
4 857 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Kaffekullen, Eksjö kommun

Björnbärsvägen 1

Tomt
Kaffekullen, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
450 000 kr
761 m²
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
Norr, Eksjö kommun

Trädgårdsgatan 32

Övrigt
Norr, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
3 400 000 kr
208 m²
727 m² tomt
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö
På landet, Eksjö kommun

Linneberg - Valfri husleverantör

Tomt
På landet, Eksjö kommun
Fastighetsbyrån Eksjö
fr. 500 000 kr
1 271 m²
Nybyggnadsprojekt
Fastighetsbyrån Eksjö
Fastighetsbyrån Eksjö

Visar 1 - 25 av 31