Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Danderyd

Fastighetsbyrån Danderyd

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025
profilfoto på mäklare
ShervinHashemi

Skogsslingan 10

Lägenhet
Charlottenberg, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

105 m²

4 rum

5 796 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 600 000 kr-2 %

72 381 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025
profilfoto på mäklare
ShervinHashemi

Klostervägen 7A

Lägenhet
Inverness, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

46 m²

2 rum

3 433 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 850 000 kr+4 %

61 957 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 okt. 2025
profilfoto på mäklare
ShervinHashemi

Mörbyhöjden 8

Lägenhet
Mörbyskogen, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

62,3 m²

2 rum

3 902 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr-6 %

46 549 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
ShervinHashemi

Långbackavägen 44A

Villa
Danderyd Klingsta, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

190+63 m²

8 rum

818 m²

Slutpris 14 500 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025
profilfoto på mäklare
ShervinHashemi

Holmgårdsvägen 4

Villa
Djursholm, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

194+60 m²

7 rum

1 211 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 16 300 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025
profilfoto på mäklare
RobertoGonzalez

Fafnervägen 54

Villa
Djursholm, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

160+24 m²

6 rum

415 m²

Slutpris 12 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025
profilfoto på mäklare
ShervinHashemi

Skogsslingan 12

Lägenhet
Charlottenberg, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

117 m²

4 rum

6 495 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 000 000 kr±0 %

68 376 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2025
profilfoto på mäklare
ShervinHashemi

Åsevägen 5

Villa
Danderyd Nora, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

299+11 m²

9 rum

2 064 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 18 000 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PetterLindahl

Berga Backe 14

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

130 m²

5 rum

7 491 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 6 700 000 kr-4 %

51 538 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MagdalenaÖrtegren

Sätraängsvägen 15C

Radhus
Danderyd Nora, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

157+61 m²

6 rum

2 296 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 10 700 000 kr+9 %

68 153 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PetterLindahl

Mörbylund 15B

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

82 m²

3 rum

7 078 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr-2 %

47 561 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MagdalenaÖrtegren

August Wahlströms väg 12

Lägenhet
Mörbybacken, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

72 m²

3 rum

2 946 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 700 000 kr+14 %

79 167 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderSyvertsson

Mörbydalen 23

Lägenhet
Mörbyskogen, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

78,4 m²

3 rum

4 883 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 780 000 kr-3 %

48 214 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MagdalenaÖrtegren

Rättarens väg 1B

Villa
Danderyd Klingsta, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

131+36 m²

5 rum

753 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 12 500 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MagdalenaÖrtegren

Skogsslingan 15

Lägenhet
Charlottenberg, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

86 m²

3 rum

5 569 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr-5 %

60 465 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025
profilfoto på mäklare
ShervinHashemi

Golfbanevägen 5, 5tr.

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

35 m²

1,5 rum

2 839 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr±0 %

85 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderSyvertsson

Mörbylund 23

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

102 m²

4 rum

6 825 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr-3 %

45 588 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PetterLindahl

Mörbylund 21

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

35 m²

1 rum

3 144 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

68 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MagdalenaÖrtegren

Vilans väg 7A

Villa
Danderyd Nora, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

180+8 m²

6 rum

1 017 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 14 300 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025
profilfoto på mäklare
ShervinHashemi

Santararavägen 37

Radhus
Enebyberg, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

110,5 m²

4 rum

7 268 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 7 995 000 kr±0 %

72 353 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderSyvertsson

Trappvägen 1B

Lägenhet
Stocksund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

40 m²

2 rum

1 722 kr/mån

Slutpris 2 375 000 kr+6 %

59 375 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PetterLindahl

Soltorpsvägen 18B

Lägenhet
Danderyd, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

41 m²

2 rum

3 336 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

48 659 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MagdalenaÖrtegren

Soltorpsvägen 12

Lägenhet
Danderyd Klingsta, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

73 m²

3 rum

3 552 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 6 800 000 kr-1 %

93 151 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PetterLindahl

Mörbylund 19

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

46 m²

1 rum

3 729 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

41 196 kr/m²

Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2025
profilfoto på mäklare
ShervinHashemi

Cedervägen 39

Radhus
Enebyberg, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd

121+4 m²

5 rum

315 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 800 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd

Visar 101 - 125 av 177