Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Petter Lindahl

Petter Lindahl

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar
1 rum lägenhet på Mörbylund 17 Mörbylund, Danderyds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Mörbylund 17 Mörbylund, Danderyds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Mörbylund 17 Mörbylund, Danderyds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Mörbylund 17 Mörbylund, Danderyds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Mörbylund 17 Mörbylund, Danderyds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:15

Mörbylund 17

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
1 995 000 kr
34 m²
1 rum
vån 4
3 225 kr/mån
58 676 kr/m²

Välkommen upp till våning 4! Här väntar denna ljusa och välplanerade etta med sol som värmer långt in på kvällen. Redan i hallen möts du av ett fint ljus från de stora fönsterpartierna. Vardagsrummet öppnar upp mot den stora balkongen, en naturlig förlängning av bostaden där du enkelt får plats med både soffgrupp och matbord. Köket är smakfullt renoverat och utrustat med diskmaskin, gott om…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
2 rum lägenhet på Mörbyhöjden 3 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Mörbyhöjden 3 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Mörbyhöjden 3 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Mörbyhöjden 3 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Mörbyhöjden 3 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Mörbyhöjden 3

Lägenhet
Mörbyskogen, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
3 795 000 kr
63,6 m²
2 rum
vån 9/9
4 081 kr/mån
59 670 kr/m²

Välkommen till denna väldisponerade och fina gavel 2:a på 64 kvm högst upp i huset i populära Mörbyskogen. Lägenheten är optimalt planerad med stort ljusinsläpp och milsvid utsikt! Fräscht kök med gott om förvaring, modern köksutrustning och plats för matbord. Lägenheten bjuder på ett lättmöblerat och öppet vardagsrum med stora fönsterpartier och fint ljusinsläpp. Härifrån tar du dig även ut till…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
2 rum lägenhet på Mörbylund 19, 8tr Mörbylund, Danderyds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Mörbylund 19, 8tr Mörbylund, Danderyds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Mörbylund 19, 8tr Mörbylund, Danderyds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Mörbylund 19, 8tr Mörbylund, Danderyds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Mörbylund 19, 8tr Mörbylund, Danderyds kommun - bild 5

Mörbylund 19, 8tr

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
2 495 000 kr
37 m²
2 rum
vån 8/10
3 484 kr/mån
67 432 kr/m²

- Högt läge på våning 8/10. - Generös balkong med sjöutsikt - Modernt kök som bla inkluderar diskmaskin - Stor inredningsbar klädkammare. - Smakfullt renoverat och stambytt badrum 2021 - Tillhörande förrådsutrymme finns i källaren. - Gruppavtal för internet med 1000 Mbit/s. Högt upp på 8:e våningen med stor balkong ligger denna trivsamma och ljusa lägenhet med tilltalande planlösning, modernt…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
2 rum lägenhet på Sätraängsvägen 130, 1 tr. Sätra Äng, Danderyds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sätraängsvägen 130, 1 tr. Sätra Äng, Danderyds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sätraängsvägen 130, 1 tr. Sätra Äng, Danderyds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sätraängsvägen 130, 1 tr. Sätra Äng, Danderyds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sätraängsvägen 130, 1 tr. Sätra Äng, Danderyds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Sätraängsvägen 130, 1 tr.

Lägenhet
Sätra Äng, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
2 395 000 kr
53 m²
2 rum
vån 1/3
4 649 kr/mån
45 189 kr/m²

Med en solig balkong i sydväst finns denna fräscha och trivsamma 2:a i Sätra äng. Här erbjuds ett boende med många fina kvaliteter. De stora fönsterpartierna i vardagsrummet ger ett fantastiskt ljusinsläpp och utsikt mot grönskan utanför. Ljust kök med en härlig kombination av nytt och retro från fina originaldetaljer. Helkaklat och stambytt badrum. Nära vattnet i Edsviken med fina promenadstråk…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
2 rum lägenhet på Mörbydalen 25 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Mörbydalen 25 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Mörbydalen 25 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Mörbydalen 25 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Mörbydalen 25 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:45

Mörbydalen 25

Lägenhet
Mörbyskogen, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
2 995 000 kr
58 m²
2 rum
vån 1
3 944 kr/mån
51 638 kr/m²

Tilltalande 2:a på kort promenadavstånd från Mörby centrum med butiker och tunnelbana. På drygt 10 minuter tar du dig enkelt till city med tunnelbanans röda linje. Lägenhetens 58 kvadratmeter är fördelade på ett stort och ljust vardagsrum med fönster i två väderstreck, ostört läge, ett yteffektivt kök med intilligande balkong, ett fräscht stambytt badrum och ett rymligt sovrum. Längsgående…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
1 rum lägenhet på Mörbylund 7H Mörbylund, Danderyds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Mörbylund 7H Mörbylund, Danderyds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Mörbylund 7H Mörbylund, Danderyds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Mörbylund 7H Mörbylund, Danderyds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Mörbylund 7H Mörbylund, Danderyds kommun - bild 5

Mörbylund 7H

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
1 700 000 kr
22 m²
1 rum
2 314 kr/mån
77 273 kr/m²

Tillfälle att förvärva en smart planerad och välbelägen 1:a i centrala delen av Danderyd. Trevlig interiör med ett modernt kök, ljust allrum och helkaklat badrum. Stor uteplats med förmiddagssol som ger plats för både mat och soffgrupp. Lägenheten ligger ett stenkast från tunnelbanans röda linje som tar dig in till stan på ca 10 minuter. Goda kommunikationer till Stockholms universitet,…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
1 rum lägenhet på Mörbyhöjden 20 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Mörbyhöjden 20 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Mörbyhöjden 20 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Mörbyhöjden 20 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Mörbyhöjden 20 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 5

Mörbyhöjden 20

Lägenhet
Mörbyskogen, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
2 495 000 kr
35,9 m²
1 rum
vån 9/9
2 692 kr/mån
69 499 kr/m²

- Milsvid utsikt över Stockholm och Askrikefjärden - Stambytt badrum - Stabil och välskött förening med god ekonomi och låg belåningsgrad - Tillhörande förråd - Matbutik precis runt hörnet - Kort promenad till kommunikationer, affärer och service Högst upp på Mörbyhöjden 20 välkomnas du till denna ljusa och välplanerade 1 rok om 36 kvm. Här bor du högst upp i huset med en stor intilliggande…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
2 rum lägenhet på Sätraängsvägen 108, 1tr Sätra Äng, Danderyds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sätraängsvägen 108, 1tr Sätra Äng, Danderyds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sätraängsvägen 108, 1tr Sätra Äng, Danderyds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sätraängsvägen 108, 1tr Sätra Äng, Danderyds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sätraängsvägen 108, 1tr Sätra Äng, Danderyds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:30

Sätraängsvägen 108, 1tr

Lägenhet
Sätra Äng, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
2 395 000 kr
55 m²
2 rum
vån 1/3
4 825 kr/mån
43 545 kr/m²

- Inglasad balkong - Förråd finns - Optimal planlösning - Bra förvaring - Sjönära läge Fantastisk 2:a med sjönära läge i Danderyd. Det arbetsvänliga köket ger plats för matgrupp vid fönstret som bjuder på en magisk utsikt! Dessutom erbjuds all maskinell utrustning som kan önskas i form av diskmaskin, ugn samt kyl & frys. Öppet och socialt vardagsrum som ger hela bostaden en känsla av rymd och…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
1 rum lägenhet på Mörbylund 11B, 1 vån över mark Mörbylund, Danderyds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Mörbylund 11B, 1 vån över mark Mörbylund, Danderyds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Mörbylund 11B, 1 vån över mark Mörbylund, Danderyds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Mörbylund 11B, 1 vån över mark Mörbylund, Danderyds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Mörbylund 11B, 1 vån över mark Mörbylund, Danderyds kommun - bild 5

Mörbylund 11B, 1 vån över mark

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
1 850 000 kr
23,5 m²
1 rum
2 634 kr/mån
78 723 kr/m²

Tillfälle att förvärva en smart planerad och centralt belägen 1:a i Danderyd. Trevlig interiör med ett modernt kök, ljust allrum och med ett stambytt badrum förberett för tvättmaskin. Stor balkong som sträcker sig längs med hela lägenheten som släpper in fint ljus under förmiddagen. Förråd tillhör lägenheten. Lägenheten ligger ett stenkast från tunnelbanans röda linje som tar dig in till stan…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
1 rum lägenhet på Mörbylund 15D Mörbylund, Danderyds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Mörbylund 15D Mörbylund, Danderyds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Mörbylund 15D Mörbylund, Danderyds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Mörbylund 15D Mörbylund, Danderyds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Mörbylund 15D Mörbylund, Danderyds kommun - bild 5

Mörbylund 15D

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
1 995 000 kr
34 m²
1 rum
3 444 kr/mån
58 676 kr/m²

Tillfälle att förvärva en smart planerad och centralt belägen 1:a om 34 kvm med attraktivt gavelläge i insynsskyddat läge. Bostaden bjuder på en trevlig interiör med ett modernt kök, ljust och luftigt allrum samt ett stambytt badrum. Den generösa, inglasade balkongen löper längs hela lägenheten och erbjuder ett härligt extra rum – perfekt att nyttja stora delar av året. Läget är oslagbart – ett…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
1 rum lägenhet på Vendevägen 77 A Djursholm, Danderyds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Vendevägen 77 A Djursholm, Danderyds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Vendevägen 77 A Djursholm, Danderyds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Vendevägen 77 A Djursholm, Danderyds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Vendevägen 77 A Djursholm, Danderyds kommun - bild 5

Vendevägen 77 A

Lägenhet
Djursholm, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
1 595 000 kr
22 m²
1 rum
vån 0
2 373 kr/mån
72 500 kr/m²

Föreningen Twin House är ett boende för dig som vill bo i ett centralt läge med närheten till kommunikation. Toppmodernt boende som genomsyras av väl genomtänkta lösningar för att leverera högsta möjliga funktionalitet och bekvämlighet. Kök utrustat med diskmaskin, kyl/frys, ugn och spishäll. Helkaklat badrum med golvvärme och kombimaskin. Förråd ingår. I föreningen finns en gemensam uteplats…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
Mörbylund, Danderyds kommun

Mörbylund 17

Lägenhet
Mörbylund, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
2 150 000 kr
34 m²
1 rum
vån 1
3 161 kr/mån
63 235 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd
4 rum lägenhet på Mörbyhöjden 12 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Mörbyhöjden 12 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Mörbyhöjden 12 Mörbyskogen, Danderyds kommun - bild 3

Mörbyhöjden 12

Lägenhet
Mörbyskogen, Danderyds kommun
Fastighetsbyrån Danderyd
5 795 000 kr
101,1 m²
4 rum
vån 5
6 215 kr/mån
57 319 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Danderyd
Fastighetsbyrån Danderyd

Visar alla 13