Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Gunnarsbyn 110, Ed, Dals-Eds kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Gunnarsbyn 110

Fritidshus
Ed, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

90 m²

4 rum

1 737 m²

Slutpris 950 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Flatebyn Kilsborg , Bengtsfors, Bengtsfors kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Flatebyn Kilsborg

Villa
Bengtsfors, Bengtsfors kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

150+30 m²

6 rum

3 091 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Mellbyn 190, Ed, Dals-Eds kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Mellbyn 190

Fritidshus
Ed, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

36 m²

2 rum

2 630 m²

Slutpris 300 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Ödebyn Kullen 5, Bäckefors, Bengtsfors kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Ödebyn Kullen 5

Villa
Bäckefors, Bengtsfors kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

138+22 m²

6 rum

3 790 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Heljerudsvägen 7, Ed Äng, Dals-Eds kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Heljerudsvägen 7

Villa
Ed Äng, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

108+108 m²

6 rum

946 m²

Slutpris 1 625 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Stubbekasvägen 20B, Ed, Dals-Eds kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Stubbekasvägen 20B

Lägenhet
Ed, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

64 m²

2 rum

4 463 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 295 000 kr±0 %

4 609 kr/m²

Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Gamla Bruksgatan 39, Bäckefors, Bengtsfors kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Gamla Bruksgatan 39

Villa
Bäckefors, Bengtsfors kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

84+84 m²

4 rum

1 010 m²

Slutpris 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Hästhagen 160, Ed, Dals-Eds kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Hästhagen 160

Villa
Ed, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

85+30 m²

5 rum

6 004 m²

Slutpris 600 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Hökedalen 60, Hökedalen, Dals-Eds kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Hökedalen 60

Gård/Skog
Hökedalen, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

110+55 m²

4 rum

2,4 ha

Slutpris 850 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Taxviken Kvarntorp 12, Dals Långed, Bengtsfors kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Taxviken Kvarntorp 12

Villa
Dals Långed, Bengtsfors kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

153+109 m²

6 rum

3 917 m²
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Nolby 553, Nössemark, Dals-Eds kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Nolby 553

Villa
Nössemark, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
1 220 m²

Slutpris 100 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Myresjövägen 1, Bäckefors, Bengtsfors kommun
  • Såld 17 nov. 2025

Myresjövägen 1

Villa
Bäckefors, Bengtsfors kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

108+108 m²

5 rum

1 121 m²
  • Uteplats

Slutpris 640 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Sund 1:252, Nössemark, Dals-Eds kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Sund 1:252

Tomt
Nössemark, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

1 057 m²

Slutpris 280 000 kr-43 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Taxviken Björkbacken , Dals-långed, Bengtsfors kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Taxviken Björkbacken

Villa
Dals-långed, Bengtsfors kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

117+96 m²

5 rum

5 783 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 300 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Vassända 1:30, Vångsjö, Dals-Eds kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Vassända 1:30

Tomt
Vångsjö, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

3 028 m²

Slutpris 100 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Ättehögsvägen 25, Ed Äng, Dals-Eds kommun
  • Såld 17 okt. 2025

Ättehögsvägen 25

Villa
Ed Äng, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

116 m²

4 rum

727 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Nössemarksvägen 4, Ed Centrum, Dals-Eds kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Nössemarksvägen 4

Villa
Ed Centrum, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

180+58 m²

7 rum

1 285 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Kölviken 32, Kölviken 33, Kölviken, Bengtsfors kommun
  • Såld 8 okt. 2025

Kölviken 32, Kölviken 33

Villa
Kölviken, Bengtsfors kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

148 m²

5 rum

2 925 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 250 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Håbols-Äng 510, Håbol, Dals-Eds kommun
  • Såld 23 sep. 2025

Håbols-Äng 510

Fritidshus
Håbol, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

46 m²

3 rum

2 005 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 000 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Lavendelvägen 48, Ed, Dals-Eds kommun
  • Såld 23 sep. 2025

Lavendelvägen 48

Villa
Ed, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

124+34 m²

5 rum

1 013 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Vammen Hagen 2, Dals-långed, Bengtsfors kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Vammen Hagen 2

Villa
Dals-långed, Bengtsfors kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

94+33 m²

3 rum

8 617 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 705 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Hjortronstigen 11, Ed, Dals-Eds kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Hjortronstigen 11

Villa
Ed, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

109+140 m²

4 rum

937 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 075 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Stubbekasvägen 12D, Ed, Dals-Eds kommun
  • Såld 10 sep. 2025

Stubbekasvägen 12D

Lägenhet
Ed, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

51 m²

2 rum

3 772 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 230 000 kr-8 %

4 510 kr/m²

Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Ängsholtevägen 8, Ed Äng, Dals-Eds kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Ängsholtevägen 8

Villa
Ed Äng, Dals-Eds kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

87+87 m²

3 rum

4 202 m²

Slutpris 550 000 kr-31 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Alpgatan 10, Bengtsfors, Bengtsfors kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Alpgatan 10

Villa
Bengtsfors, Bengtsfors kommun
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

110+89 m²

4 rum

879 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors
Fastighetsbyrån Dals-Ed/Bengtsfors

Visar 1 - 25 av 52