Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Askersund

Fastighetsbyrån Askersund

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
fritidshus på Svinnersta Baggetorp 525 Sommartorpidyll vid sjön Anten, Askersunds kommun - bild 1
fritidshus på Svinnersta Baggetorp 525 Sommartorpidyll vid sjön Anten, Askersunds kommun - bild 2
fritidshus på Svinnersta Baggetorp 525 Sommartorpidyll vid sjön Anten, Askersunds kommun - bild 3
fritidshus på Svinnersta Baggetorp 525 Sommartorpidyll vid sjön Anten, Askersunds kommun - bild 4
fritidshus på Svinnersta Baggetorp 525 Sommartorpidyll vid sjön Anten, Askersunds kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 14:00

Svinnersta Baggetorp 525

Fritidshus
Sommartorpidyll vid sjön Anten, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
1 750 000 kr
75 m²
3 970 m² tomt

Nu kan vi på Fastighetsbyrån Askersund med nöje presentera detta unika smultronställe adresserat Svinnersta Baggetorp 525! Beläget med sjötomt, intill härliga Anten utanför Svinnersta har du nu möjligheten att förvärva detta sommarparadis inkluderat två små gulliga torp, en loge, ett förrådslänga med gästrum, samt ett båthus - allt placerat på en magiskt vacker plats som erbjuder lugn och ro. …

Premium
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
3 rum villa på Snavlunda Norra Brickan 143 Vretstorp, Askersunds kommun - bild 1
3 rum villa på Snavlunda Norra Brickan 143 Vretstorp, Askersunds kommun - bild 2
3 rum villa på Snavlunda Norra Brickan 143 Vretstorp, Askersunds kommun - bild 3
3 rum villa på Snavlunda Norra Brickan 143 Vretstorp, Askersunds kommun - bild 4
3 rum villa på Snavlunda Norra Brickan 143 Vretstorp, Askersunds kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 18:00

Snavlunda Norra Brickan 143

Villa
Vretstorp, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
1 450 000 kr
56 m²
3 rum
1 390 m² tomt

Varmt välkommen till denna charmiga bostad med en stor trädgård fylld med fruktträd och bärbuskar, fastigheten är omgiven av vackra åkrar i Snavlunda. Här erbjuds en idyllisk tillflyktsort som passar lika bra på sommaren som året om. Du har närhet till både Askersund och Vretstorp, vilket ger dig det bästa av två världar - lugnet på landet och bekvämligheten i stadslivet. Boningshuset är byggt…

Premium
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
Askersund, Askersunds kommun
Mån 18 maj kl 17:00

Borgmästargatan 20

Villa
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
2 600 000 kr
92 + 90 m²
4 rum
884 m² tomt
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
4 rum lägenhet på Spelmansvägen 17 Askersund, Askersunds kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Spelmansvägen 17 Askersund, Askersunds kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Spelmansvägen 17 Askersund, Askersunds kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Spelmansvägen 17 Askersund, Askersunds kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Spelmansvägen 17 Askersund, Askersunds kommun - bild 5

Spelmansvägen 17

Lägenhet
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
975 000 kr
94,5 m²
4 rum
vån 2/2
7 473 kr/mån
10 317 kr/m²

Fräsch lägenhet i Haga, 4 rok en trappa upp. Lugnt område med närhet till stadsparken, elljusspår och bad vid Hagabadet. Välkommen! KONTAKTA MÄKLAREN FÖR VISNING.

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
3 rum fritidshus på Gärdshyttan 405 Hammar, Askersunds kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Gärdshyttan 405 Hammar, Askersunds kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Gärdshyttan 405 Hammar, Askersunds kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Gärdshyttan 405 Hammar, Askersunds kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Gärdshyttan 405 Hammar, Askersunds kommun - bild 5

Gärdshyttan 405

Fritidshus
Hammar, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
1 295 000 kr
65 m²
3 rum
6 466 m² tomt

Nu kan vi på Fastighetsbyrån Askersund presentera denna charmiga fastighet adresserad Gärdshyttan 405! Med ett byggår från 1912 på en imponerande tomt om 6466 kvm, får vi här en känsla av historisk charm blandat med modern potential. Här finns inte bara ett, utan två bostadshus, vilket ger möjlighet för generationsboende eller kanske en gedigen gäststuga för vänner och familj. Flera uthus som…

Premium
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
3 rum fritidshus på Algrena Kosegård 474 Askersund, Askersunds kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Algrena Kosegård 474 Askersund, Askersunds kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Algrena Kosegård 474 Askersund, Askersunds kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Algrena Kosegård 474 Askersund, Askersunds kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Algrena Kosegård 474 Askersund, Askersunds kommun - bild 5

Algrena Kosegård 474

Fritidshus
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
795 000 kr
50 m²
3 rum
1 079 m² tomt

Nu finns chansen att förvärva detta trevliga fritidshus som ligger belägen endast 15 minuter från Askersund, där butiker, livdmedelaffären samt restauranger finns. Fastigheten ligger vid Algrena där du har närhet till Vättern (3 km ner till badplats) och andra badsjöar. Entréplan består av hall, kök samt vardagsrum, på övre plan finner vi en hall och två sovrum. Exteriört väntar en härlig…

Premium
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
Motala, Askersunds kommun
Idag kl 16:30

Stora Forsa 307

Villa
Motala, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
1 975 000 kr
96 + 4 m²
5 rum
1 797 m² tomt
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
Centralt, Askersunds kommun
Sön 17 maj kl 14:30

Stöökagatan 16

Villa
Centralt, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
1 500 000 kr
218 + 22 m²
7 rum
694 m² tomt
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
6 rum villa på Ekorrvägen 3 Åsbro, Askersunds kommun - bild 1
6 rum villa på Ekorrvägen 3 Åsbro, Askersunds kommun - bild 2
6 rum villa på Ekorrvägen 3 Åsbro, Askersunds kommun - bild 3
6 rum villa på Ekorrvägen 3 Åsbro, Askersunds kommun - bild 4
6 rum villa på Ekorrvägen 3 Åsbro, Askersunds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 16:30

Ekorrvägen 3

Villa
Åsbro, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
1 295 000 kr
138 + 52 m²
6 rum
1 299 m² tomt

Välkommen till ett trivsamt och välskött suterränghus i ett av Åsbros bästa lägen. Här bor du nära skola, förskola och matbutik, samtidigt som du har en stor och generös tomt som bjuder in till lek, odling och sköna stunder utomhus. Huset har omsorgsfullt tagits om hand och erbjuder flexibla ytor med möjlighet till flera sovrum, bra förvaring och sociala sällskapsytor. Uppvärmningen är modern…

Premium
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
4 rum villa på Enevägen 16 Askersund, Askersunds kommun - bild 1
4 rum villa på Enevägen 16 Askersund, Askersunds kommun - bild 2
4 rum villa på Enevägen 16 Askersund, Askersunds kommun - bild 3
4 rum villa på Enevägen 16 Askersund, Askersunds kommun - bild 4
4 rum villa på Enevägen 16 Askersund, Askersunds kommun - bild 5

Enevägen 16

Villa
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
1 795 000 kr
136 m²
4 rum
1 046 m² tomt

Välkommen till Enevägen 16 – en trivsam villa om 136 kvm med 4 rum och kök, belägen på en generös tomt om 1 046 kvm där naturen är din närmaste granne. Här får du ett hem som kombinerar funktion och charm med två toaletter, garage och moderna bekvämligheter som fiber och FTX-system för ett friskt inomhusklimat. I vardagsrummet skapar kaminen både värme och atmosfär, och för den…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
3 rum villa på Lindvägen 4 Åmmeberg, Askersunds kommun - bild 1
3 rum villa på Lindvägen 4 Åmmeberg, Askersunds kommun - bild 2
3 rum villa på Lindvägen 4 Åmmeberg, Askersunds kommun - bild 3
3 rum villa på Lindvägen 4 Åmmeberg, Askersunds kommun - bild 4
3 rum villa på Lindvägen 4 Åmmeberg, Askersunds kommun - bild 5

Lindvägen 4

Villa
Åmmeberg, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
1 195 000 kr
88 + 55 m²
3 rum
1 184 m² tomt

Välkommen till denna charmiga villa belägen på en generös tomt om 1184 kvadratmeter. Denna väl underhållna bostad erbjuder en bekväm boyta på 88 kvadratmeter och har en rymlig källare. Vidare erbjuder villan ett ljust och luftigt vardagsrum med en mysig eldstad som skapar en varm och inbjudande känsla. De stora fönsterbytena från 2020 ger inte bara gott om naturligt ljus utan förbättrar också…

Premium
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
1 rum lägenhet på Lilla Bergsgatan 25 Askersund, Askersunds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Lilla Bergsgatan 25 Askersund, Askersunds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Lilla Bergsgatan 25 Askersund, Askersunds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Lilla Bergsgatan 25 Askersund, Askersunds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Lilla Bergsgatan 25 Askersund, Askersunds kommun - bild 5

Lilla Bergsgatan 25

Lägenhet
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
275 000 kr
36 m²
1 rum
vån 2/2
2 963 kr/mån
7 639 kr/m²

Välkommen till denna välskötta bostadsrätt i 50-talsstil i hjärtat av Askersund. Här finner du en väldisponerad och charmig lägenhet med låg avgift i en stabil och trevlig HSB-förening. Den välplanerade bostaden ger dig allt du behöver på 36 kvadratmeter, perfekt för den som söker en smidig och enkel boendelösning. HSB:s brf Fyrkanten erbjuder en god ekonomi. Närområdet bjuder på vacker natur…

Premium
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
2 rum lägenhet på Rådmansgatan 20A Askersund, Askersunds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Rådmansgatan 20A Askersund, Askersunds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Rådmansgatan 20A Askersund, Askersunds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Rådmansgatan 20A Askersund, Askersunds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Rådmansgatan 20A Askersund, Askersunds kommun - bild 5

Rådmansgatan 20A

Lägenhet
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
300 000 kr
58,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 107 kr/mån
5 128 kr/m²

Nu kan vi på Fastighetsbyrån Askersund presentera denna lägenhet på Rådmansgatan 20A i Askersund. Här finner du en bostad om 58,5 kvadratmeter som besitter stora kvaliteter! Planlösningen är genomtänkt, där vardagsrummet är rymligt och bjuder in till sociala tillställningar med vänner och familj. Från vardagsrummet finner du även utgången till en mysig balkong. I lägenhetens högra del från…

Premium
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
3 rum villa på Isåsen 233 Zinkgruvan, Askersunds kommun - bild 1
3 rum villa på Isåsen 233 Zinkgruvan, Askersunds kommun - bild 2
3 rum villa på Isåsen 233 Zinkgruvan, Askersunds kommun - bild 3
3 rum villa på Isåsen 233 Zinkgruvan, Askersunds kommun - bild 4
3 rum villa på Isåsen 233 Zinkgruvan, Askersunds kommun - bild 5

Isåsen 233

Villa
Zinkgruvan, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
695 000 kr
50 m²
3 rum
2 117 m² tomt

Välkommen till Isåsen 233 – ett trivsamt och välskött boende med naturen runt hörnet och en kuperad tomt om 2 117 kvm. Huset erbjuder 50 kvm boyta fördelat på 3 rum och kök i god standard, med öppen spis som skapar både värme och stämning. En stor altan i söderläge förlänger bostaden och blir en naturlig plats för umgänge, avkoppling och långa sommardagar i solen. Separat varmgarage med elport…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
Askersund, Askersunds kommun

Rådmansgatan 20 B

Lägenhet
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
750 000 kr
84,5 m²
3 rum
vån 0/3
6 253 kr/mån
8 876 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
Askersund, Askersunds kommun

Lilla Bergsgatan 23

Lägenhet
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
320 000 kr
63 m²
2 rum
vån 2/3
4 710 kr/mån
5 079 kr/m²
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
Askersund, Askersunds kommun

Stöökagatan 4 K

Lägenhet
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
695 000 kr
59,5 m²
2 rum
3 809 kr/mån
11 681 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
Åmmeberg, Askersunds kommun

Ljungvägen 2

Villa
Åmmeberg, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
1 595 000 kr
117 m²
4 rum
1 194 m² tomt
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
Askersund, Askersunds kommun

Lilla Bergsgatan 25

Lägenhet
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
410 000 kr
54 m²
2 rum
vån 2/2
4 259 kr/mån
7 593 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
1,5 rum lägenhet på Stora Bergsgatan 22 Askersund, Askersunds kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Stora Bergsgatan 22 Askersund, Askersunds kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Stora Bergsgatan 22 Askersund, Askersunds kommun - bild 3

Stora Bergsgatan 22

Lägenhet
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
295 000 kr
43 m²
1,5 rum
vån 2/3
3 404 kr/mån
6 860 kr/m²
Plus
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
övrig på Stenboda 354 Askersund, Askersunds kommun - bild 1
övrig på Stenboda 354 Askersund, Askersunds kommun - bild 2
övrig på Stenboda 354 Askersund, Askersunds kommun - bild 3

Stenboda 354

Övrigt
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
10 000 000 kr
3,1 ha tomt
Plus
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund
Askersund, Askersunds kommun

Storgatan 24

Lägenhet
Askersund, Askersunds kommun
Fastighetsbyrån Askersund
Pris på förfrågan
77 m²
2 rum
vån 2/3
6 160 kr/mån

Fastighetsbyrån Askersund
595 000 kr
8 022 m²
Fastighetsbyrån Askersund
Fastighetsbyrån Askersund

Visar alla 23