Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Arvika

Fastighetsbyrån Arvika

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Parkgatan 25 A, Styckåsen, Arvika kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Parkgatan 25 A

Lägenhet
Styckåsen, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

42 m²

1 rum

3 181 kr/mån

Slutpris 180 000 kr-8 %

4 286 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Tömte Sönnarängen 1, Koppom, Eda kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Tömte Sönnarängen 1

Villa
Koppom, Eda kommun
Fastighetsbyrån Arvika

123+9 m²

4 rum

4 130 m²

Slutpris 785 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Skråköpingsvägen 9 B, Charlottenberg, Eda kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Skråköpingsvägen 9 B

Radhus
Charlottenberg, Eda kommun
Fastighetsbyrån Arvika

86 m²

3 rum

630 m²

Slutpris 610 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Vikene Lövåsen 1, Vikene, Arvika kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Vikene Lövåsen 1

Villa
Vikene, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

60+10 m²

2 rum

7 110 m²

Slutpris 800 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Rastavägen 19, Charlottenberg, Eda kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Rastavägen 19

Villa
Charlottenberg, Eda kommun
Fastighetsbyrån Arvika

110+20 m²

4 rum

1 410 m²

Slutpris 1 700 000 kr+55 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Glashyttegatan 13, Haga, Arvika kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Glashyttegatan 13

Villa
Haga, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

156+73 m²

8 rum

942 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Lerholsvägen 19, Edane, Arvika kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Lerholsvägen 19

Villa
Edane, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

152 m²

4 rum

3 945 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Åstenäs Fallsrönningen 1, Mangskog, Arvika kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Åstenäs Fallsrönningen 1

Gård/Skog
Mangskog, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

2 rum

9,2 ha

Slutpris 900 000 kr+38 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Tjärnebacka Ramlevägen 1, Glava, Arvika kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Tjärnebacka Ramlevägen 1

Villa
Glava, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

104+75 m²

5 rum

895 m²

Slutpris 630 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Viksgatan 13 A, Centralt, Arvika kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Viksgatan 13 A

Lägenhet
Centralt, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

34,3 m²

1 rum

2 122 kr/mån

Slutpris 300 000 kr±0 %

8 746 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Nordgatan 3 B, Styckåsen, Arvika kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Nordgatan 3 B

Lägenhet
Styckåsen, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

69,5 m²

2 rum

3 354 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 660 000 kr-6 %

9 496 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Käringerud Söderlund 1, Åmotfors, Arvika kommun
  • Såld 17 sep. 2025

Käringerud Söderlund 1

Villa
Åmotfors, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

170+100 m²

5 rum

3 667 m²

Slutpris 1 905 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Västra Sund Sundsnäs 12, Västra Sund, Arvika kommun
  • Såld 16 sep. 2025

Västra Sund Sundsnäs 12

Villa
Västra Sund, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

85+95 m²

5 rum

2 892 m²

Slutpris 2 300 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Södra Fjäll Hultebergstorpet 1, Åmotfors, Eda kommun
  • Såld 16 sep. 2025

Södra Fjäll Hultebergstorpet 1

Villa
Åmotfors, Eda kommun
Fastighetsbyrån Arvika

92 m²

4 rum

4,1 ha
  • Uteplats

Slutpris 1 855 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Spinnarevägen 2, Graninge, Arvika kommun
  • Såld 16 sep. 2025

Spinnarevägen 2

Villa
Graninge, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

140+5 m²

6 rum

635 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Fallängsvägen 13, Centralt, Arvika kommun
  • Såld 15 sep. 2025

Fallängsvägen 13

Lägenhet
Centralt, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

77 m²

3 rum

4 068 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 815 000 kr-4 %

10 584 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Fröbol Björkliden 1, Älgå, Arvika kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Fröbol Björkliden 1

Villa
Älgå, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

115+80 m²

5 rum

3 355 m²

Slutpris 205 000 kr-18 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Grannerud Granliden 1, Köla, Eda kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Grannerud Granliden 1

Villa
Köla, Eda kommun
Fastighetsbyrån Arvika

93 m²

3 rum

1 365 m²

Slutpris 950 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Älgå-Gränsjön Nedre Fallet 1, Älgå, Arvika kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Älgå-Gränsjön Nedre Fallet 1

Villa
Älgå, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

82 m²

4 rum

5 243 m²

Slutpris 800 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Järnvägsgatan 27, Åmotfors, Eda kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Järnvägsgatan 27

Villa
Åmotfors, Eda kommun
Fastighetsbyrån Arvika

118+32 m²

6 rum

1 144 m²

Slutpris 460 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Lersjön Åsen 1, Charlottenberg, Eda kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Lersjön Åsen 1

Villa
Charlottenberg, Eda kommun
Fastighetsbyrån Arvika

82 m²

3 rum

20,2 ha

Slutpris 1 570 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Gullrisgatan 9, Prästängen, Arvika kommun
  • Såld 3 sep. 2025

Gullrisgatan 9

Villa
Prästängen, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

120 m²

4 rum

779 m²

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Gilserud Högåsen 1, Jössefors, Arvika kommun
  • Såld 2 sep. 2025

Gilserud Högåsen 1

Villa
Jössefors, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

80+65 m²

3 rum

2 260 m²

Slutpris 1 300 000 kr+31 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Glava glasbruk Stenstorp 1, Glava Glasbruk, Arvika kommun
  • Såld 1 sep. 2025

Glava glasbruk Stenstorp 1

Gård/Skog
Glava Glasbruk, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

101+6 m²

6 rum

8 685 m²

Slutpris 1 150 000 kr-27 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Sävsjövägen 49 B, Agneteberg, Arvika kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Sävsjövägen 49 B

Lägenhet
Agneteberg, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

27,5 m²

1 rum

2 427 kr/mån

Slutpris 160 000 kr-18 %

5 818 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika

Visar 51 - 75 av 148