Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Älmhult

Fastighetsbyrån Älmhult

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Primulavägen 6, Maskrosen, Älmhults kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Primulavägen 6

Villa
Maskrosen, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

150+10 m²

6 rum

662 m²

Slutpris 3 800 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2025

Hallaböke

Villa
Hallaryd, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

119+108 m²

4 rum

3 585 m²

Slutpris 650 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Karsemåla Grönadal 1, Häradsbäck, Älmhults kommun
  • Såld 13 sep. 2025

Karsemåla Grönadal 1

Gård/Skog
Häradsbäck, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

80 m²

3 rum

9,9 ha

Slutpris 2 200 000 kr+29 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Storkstigen 14, Klöxhult, Älmhults kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Storkstigen 14

Villa
Klöxhult, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

145 m²

5 rum

962 m²

Slutpris 1 525 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Sparvgatan 17, Klöxhult, Älmhults kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Sparvgatan 17

Villa
Klöxhult, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

155 m²

5 rum

1 051 m²

Slutpris 2 350 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Sjuhult Björkelund 1, Göteryd, Älmhults kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Sjuhult Björkelund 1

Fritidshus
Göteryd, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

56 m²

2 rum

6 250 m²

Slutpris 650 000 kr+37 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Plommonvägen 2, Paradiset, Älmhults kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Plommonvägen 2

Villa
Paradiset, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

203 m²

7 rum

1 431 m²

Slutpris 4 260 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Gärdesgatan 20A, Elmiersområdet, Älmhults kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Gärdesgatan 20A

Lägenhet
Elmiersområdet, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

52 m²

2 rum

2 980 kr/mån

Slutpris 920 000 kr-4 %

17 692 kr/m²

Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2025

Gärdesgatan 22B

Lägenhet
Elmiersområdet, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

52 m²

2 rum

2 950 kr/mån

Slutpris 791 000 kr+10 %

15 212 kr/m²

Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Gärdesgatan 20B, Elmiersområdet, Älmhults kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Gärdesgatan 20B

Lägenhet
Elmiersområdet, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

52 m²

2 rum

2 980 kr/mån

Slutpris 562 000 kr-2 %

10 808 kr/m²

Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Vinbärsvägen 10 D, Paradiset, Älmhults kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Vinbärsvägen 10 D

Radhus
Paradiset, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

96,6 m²

4 rum

7 156 kr/mån

Slutpris 1 925 000 kr-13 %

19 928 kr/m²

Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Bävervägen 102, Norregård, Älmhults kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Bävervägen 102

Radhus
Norregård, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

108 m²

4 rum

6 396 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr-7 %

12 731 kr/m²

Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Romarehylte 41, Älmhult, Älmhults kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Romarehylte 41

Övrigt
Älmhult, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

214+65 m²

5 rum

1,8 ha

Slutpris 2 500 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Sjöastabygd 3, Älmhult, Älmhults kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Sjöastabygd 3

Fritidshus
Älmhult, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

310+25 m²

8 rum

2 598 m²

Slutpris 2 700 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Södra Esplanaden 9, Centrum, Älmhults kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Södra Esplanaden 9

Lägenhet
Centrum, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

92 m²

3 rum

5 645 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 494 055 kr-7 %

16 240 kr/m²

Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Pilgatan 2E, Froafälle, Älmhults kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Pilgatan 2E

Radhus
Froafälle, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

107+53 m²

4 rum

271 m²

Slutpris 1 750 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Målarevägen 27B, Hagabo, Älmhults kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Målarevägen 27B

Lägenhet
Hagabo, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

55 m²

2 rum

4 080 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 800 000 kr-11 %

14 545 kr/m²

Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Sommarvägen 39, Gemön, Älmhults kommun
  • Såld 2 jun. 2025

Sommarvägen 39

Villa
Gemön, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

98 m²

4 rum

706 m²

Slutpris 1 500 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Arveka 5, Älmhult, Älmhults kommun
  • Såld 25 maj. 2025

Arveka 5

Villa
Älmhult, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

110+63 m²

5 rum

1 380 m²

Slutpris 580 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Möckelns väg 23, Möckeln, Älmhults kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Möckelns väg 23

Villa
Möckeln, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

92+92 m²

4 rum

1 037 m²

Slutpris 1 450 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Lindås 2410, Älmhult, Älmhults kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Lindås 2410

Villa
Älmhult, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

270+35 m²

6 rum

3 410 m²

Slutpris 3 200 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Wallingatan 16, Froafälle, Älmhults kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Wallingatan 16

Villa
Froafälle, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

98+121 m²

4 rum

832 m²

Slutpris 1 900 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Älmhultsvägen 9, Häradsbäck, Älmhults kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Älmhultsvägen 9

Villa
Häradsbäck, Älmhults kommun
Fastighetsbyrån Älmhult

138+53 m²

5 rum

1 301 m²

Slutpris 1 160 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Älmhult
Fastighetsbyrån Älmhult
Baldersgatan 2, Centrum, Älmhults kommun