Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Alingsås

Fastighetsbyrån Alingsås

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bergakungsgatan 12B, Stadsskogen, Alingsås kommun
  • Såld 3 sep. 2025

Bergakungsgatan 12B

Lägenhet
Stadsskogen, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

70 m²

3 rum

5 077 kr/mån

Slutpris 2 375 000 kr-5 %

33 929 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2025

Mångatan 4E

Lägenhet
Östlyckan, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

55 m²

2 rum

4 149 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-4 %

23 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2025

Kolonilott nr 138, Gata 4, Nolhaga Koloniförening

Fritidshus
Centrum, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

10 m²

1 rum

500 m²
  • Uteplats

Slutpris 275 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2025

Stadsskogsgatan 45

Lägenhet
Stadsskogen, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

40 m²

1,5 rum

3 545 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 305 000 kr+1 %

32 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Buregatan 38, Östra Ängabo, Alingsås kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Buregatan 38

Radhus
Östra Ängabo, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

145 m²

6 rum

7 182 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr-3 %

18 621 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 aug. 2025

Köpmansgatan 3

Villa
Klinten, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

182+5 m²

8 rum

1 090 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 500 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2025

Mosippegatan 11

Radhus
Bolltorp, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

111 m²

4 rum

8 074 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 985 000 kr+3 %

26 892 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 aug. 2025

Noltorpsgatan 7D

Lägenhet
Noltorp, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

50,5 m²

2 rum

3 677 kr/mån

Slutpris 1 675 000 kr+2 %

33 168 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Mångatan 6F, Östlyckan, Alingsås kommun
  • Såld 31 jul. 2025

Mångatan 6F

Lägenhet
Östlyckan, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

32 m²

1 rum

2 676 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

40 469 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jul. 2025

Hermelinvägen 1B

Lägenhet
Kullingsberg, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

60 m²

4 283 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

32 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Ekdungsvägen 8, Lövekulle, Alingsås kommun
  • Såld 22 jul. 2025

Ekdungsvägen 8

Radhus
Lövekulle, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

122 m²

4 rum

7 077 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr±0 %

31 148 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2025

Arrendegatan 133

Radhus
Noltorp, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

115+9 m²

5 rum

207 m²

Slutpris 2 950 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2025

Båtsmansvägen 5B

Villa
Gråbo, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

107+110 m²

6 rum

538 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 050 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2025

Smaragdgatan 11

Villa
Eriksberg, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

147 m²

6 rum

649 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 000 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Simmenäsvägen 66, Simmenäs, Alingsås kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Simmenäsvägen 66

Villa
Simmenäs, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

149 m²

7 rum

1,1 ha

Slutpris 3 000 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2025

Ekhagegatan 38

Radhus
Stadsskogen, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

135+18 m²

5 rum

437 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 500 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025

Frostvägen 43B

Lägenhet
Centrum, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

71 m²

3 rum

4 934 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-11 %

35 211 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2025

Plangatan 28

Lägenhet
Centrum, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

62 m²

2 rum

4 699 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

37 903 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Noltorpsgatan 7D, Noltorp, Alingsås kommun
  • Såld 28 jun. 2025

Noltorpsgatan 7D

Lägenhet
Noltorp, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

77 m²

3 rum

5 268 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-4 %

16 883 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Hemsjö Dalenvägen 39, Hemsjö, Alingsås kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Hemsjö Dalenvägen 39

Gård/Skog
Hemsjö, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

202+25 m²

7 rum

7,5 ha
  • Uteplats

Slutpris 7 700 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Roslagsgatan 14, Kvarnbacken, Alingsås kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Roslagsgatan 14

Villa
Kvarnbacken, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

158 m²

7 rum

571 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Strandängsvägen 2, Närsbo, Alingsås kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Strandängsvägen 2

Villa
Närsbo, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

54+19 m²

2 rum

1 269 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 475 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Bygatan 11, Stora Mellby Med Omnejd, Alingsås kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Bygatan 11

Villa
Stora Mellby Med Omnejd, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

110+137 m²

5 rum

860 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Mosippegatan 15, Bolltorp, Alingsås kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Mosippegatan 15

Radhus
Bolltorp, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

111 m²

4 rum

8 074 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

25 180 kr/m²

Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås
Dalagatan 4, Dammtorpet, Alingsås kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Dalagatan 4

Radhus
Dammtorpet, Alingsås kommun
Fastighetsbyrån Alingsås

132 m²

6 rum

401 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 725 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Alingsås
Fastighetsbyrån Alingsås

Visar 101 - 125 av 138