Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Fastighetsbyrån Ale

Fastighetsbyrån Ale

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Ramstorp 400, Alvhem, Ale kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Ramstorp 400

Villa
Alvhem, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

121+99 m²

5 rum

2 490 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Transformatorvägen 10, Bohus, Ale kommun
  • Såld 6 jan. 2026

Transformatorvägen 10

Villa
Bohus, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

111+99 m²

10 rum

2 800 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 dec. 2025

Vittrornas Väg 16

Radhus
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

117 m²

5 rum

5 813 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 050 000 kr±0 %

26 068 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2025

Brukstorget 1C

Lägenhet
Nol, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

68 m²

3 rum

5 485 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr-5 %

25 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 dec. 2025

Kaveldunsvägen 31

Villa
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

172 m²

6 rum

806 m²

Slutpris 3 550 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Göteborgsvägen 100 B , Älvängen, Ale kommun
  • Såld 30 nov. 2025

Göteborgsvägen 100 B

Lägenhet
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

72 m²

3 rum

3 293 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

33 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Gustav Larssons väg 60, Älvängen, Ale kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Gustav Larssons väg 60

Villa
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

113+5 m²

5 rum

229 m²

Slutpris 3 350 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Skönningared 342, Skepplanda, Ale kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Skönningared 342

Villa
Skepplanda, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

186 m²

7 rum

1 950 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 650 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Ljungvägen 9, Nol, Ale kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Ljungvägen 9

Villa
Nol, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

127 m²

4 rum

544 m²

Slutpris 5 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Rosengången 11

Villa
Nödinge, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

156 m²

6 rum

426 m²

Slutpris 4 250 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Huldrornas väg 33, Älvängen, Ale kommun
  • Såld 17 nov. 2025

Huldrornas väg 33

Villa
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

127 m²

6 rum

6 855 kr/mån

Slutpris 3 900 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Odalvägen 82, Skepplanda, Ale kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Odalvägen 82

Villa
Skepplanda, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

192+2 m²

6 rum

990 m²

Slutpris 4 100 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Hålan 225, Nol, Ale kommun
  • Såld 27 okt. 2025

Hålan 225

Villa
Nol, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

164 m²

6 rum

2 572 m²

Slutpris 3 650 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Alkalievägen 13A, Bohus, Ale kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Alkalievägen 13A

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

65,5 m²

3 rum

3 838 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 775 000 kr+1 %

27 099 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Vittrornas väg 30, Älvängen, Ale kommun
  • Såld 4 okt. 2025

Vittrornas väg 30

Lägenhet
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

85 m²

4 rum

6 195 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

28 824 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Älvornas väg 42, Älvängen, Ale kommun
  • Såld 4 okt. 2025

Älvornas väg 42

Villa
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

108 m²

4 rum

5 299 kr/mån

Slutpris 3 200 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Rosengången 8

Villa
Nödinge, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

156 m²

7 rum

391 m²

Slutpris 3 485 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Gamla vägen 4A, Älvängen, Ale kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Gamla vägen 4A

Villa
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

130+15 m²

5 rum

1 673 m²

Slutpris 4 250 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Skår 310

Villa
Skepplanda, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

120+24 m²

5 rum

3 404 m²

Slutpris 2 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Göteborgsvägen 97D, Surte, Ale kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Göteborgsvägen 97D

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

60,9 m²

2 rum

4 212 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 535 000 kr-4 %

25 205 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Grandalen 700, Skepplanda, Ale kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Grandalen 700

Gård/Skog
Skepplanda, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

155 m²

5 rum

2,3 ha

Slutpris 3 000 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Alkalievägen 15A, Bohus, Ale kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Alkalievägen 15A

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

65 m²

3 rum

3 810 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr-3 %

26 154 kr/m²

Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Vårlöksvägen 38

Villa
Älvängen, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

113+8 m²

5 rum

215 m²

Slutpris 2 800 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025

Ledetvägen 10B

Villa
Alafors, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

152+48 m²

6 rum

731 m²

Slutpris 4 395 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025

Slåttervägen 6

Villa
Skepplanda, Ale kommun
Fastighetsbyrån Ale

99+93 m²

6 rum

749 m²

Slutpris 2 995 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Ale
Fastighetsbyrån Ale

Visar 51 - 75 av 105