Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Jakob Hallin

Jakob Hallin

Om mig

Jag har arbetat som fastighetsmäklare i Gävle sedan 2014 och har ständigt varit en av dom som förmedlat flest fastigheter genom åren. Jag arbetar alltid efter tanken att leverera den tjänst som jag själv hade önskat i kundens situation och det ska vara en självklarhet för dig att rekommendera mig vidare när affären är avslutad. Mitt engagemang i kombination med Erik Olssons högkvalitativa mäklartjänst skapar alla möjligheter till en lyckad affär där ingenting lämnas åt slumpen.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Magasinsgatan 7A, Strömsbro, Gävle kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Magasinsgatan 7A

Radhus
Strömsbro, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

131 m²

4 rum

185 m²

Slutpris 4 110 000 kr+3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sekatörsslingan 35, Strömsbro, Gävle kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Sekatörsslingan 35

Villa
Strömsbro, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

135 m²

6 rum

6 663 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stenbäcksvägen 1, Hagaström, Gävle kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Stenbäcksvägen 1

Villa
Hagaström, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

216 m²

7 rum

1 780 m²

Slutpris 5 950 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
The Svedbergs väg 13, Furuvik, Gävle kommun
  • Såld 9 sep. 2025

The Svedbergs väg 13

Villa
Furuvik, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

135+55 m²

5 rum

1 204 m²

Slutpris 4 715 000 kr+5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Staketgatan 36C, Centrum, Gävle kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Staketgatan 36C

Lägenhet
Centrum, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

115,4 m²

4 rum

7 728 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

20 364 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Strömgatan 9A, Forsbacka, Gävle kommun
  • Såld 2 sep. 2025

Strömgatan 9A

Radhus
Forsbacka, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

160+15 m²

4 rum

622 m²

Slutpris 1 700 000 kr-8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2025

Runebergsvägen 17

Villa
Villastaden, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

210+105 m²

7 rum

1 832 m²

Slutpris 10 750 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gammelstigen 20, Strömsbro, Gävle kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Gammelstigen 20

Villa
Strömsbro, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

182+83 m²

8 rum

2 491 m²

Slutpris 3 300 000 kr-17 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Södra Åbyggebyvägen 65, Södra Åbyggeby, Gävle kommun
  • Såld 18 aug. 2025

Södra Åbyggebyvägen 65

Villa
Södra Åbyggeby, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

110 m²

4 rum

1 800 m²

Slutpris 3 360 000 kr+2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nävergatan 13, Bomhus, Gävle kommun
  • Såld 17 aug. 2025

Nävergatan 13

Villa
Bomhus, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

162 m²

7 rum

518 m²

Slutpris 3 250 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Övre arbetshusgatan 54B, Söder, Gävle kommun
  • Såld 20 jul. 2025

Övre arbetshusgatan 54B

Lägenhet
Söder, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

22,9 m²

1 rum

1 769 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 790 000 kr±0 %

34 498 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Allmänningevägen 57A, Valbo, Gävle kommun
  • Såld 18 jul. 2025

Allmänningevägen 57A

Villa
Valbo, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

128 m²

6 rum

1 346 m²

Slutpris 3 990 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tallåsvägen 10, Stigslund, Gävle kommun
  • Såld 16 jul. 2025

Tallåsvägen 10

Lägenhet
Stigslund, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58,5 m²

2 rum

3 209 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

24 786 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Södra Åbyggebyvägen 26, Södra Åbyggeby, Gävle kommun
  • Såld 30 jun. 2025

Södra Åbyggebyvägen 26

Villa
Södra Åbyggeby, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

146 m²

7 rum

1 182 m²

Slutpris 3 840 000 kr+2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Smörbollsvägen 3C, Lindbacka, Gävle kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Smörbollsvägen 3C

Radhus
Lindbacka, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

117 m²

5 rum

6 600 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 990 000 kr±0 %

25 556 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Smedvägen 15, Valbo, Gävle kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Smedvägen 15

Villa
Valbo, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

138+11 m²

5 rum

688 m²

Slutpris 3 500 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Furumovägen 14, Stigslund, Gävle kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Furumovägen 14

Lägenhet
Stigslund, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72,7 m²

3 rum

4 475 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-9 %

22 008 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vallrundan 53, Valbo, Gävle kommun
  • Såld 9 jun. 2025

Vallrundan 53

Villa
Valbo, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

130 m²

5 rum

649 m²

Slutpris 3 125 000 kr+1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rösgatan 33X, Strömsbro, Gävle kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Rösgatan 33X

Lägenhet
Strömsbro, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

57 m²

2 rum

4 276 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 325 000 kr-5 %

23 246 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nedre Hattmursvägen 19, Hille, Gävle kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Nedre Hattmursvägen 19

Villa
Hille, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

165+37 m²

6 rum

1 598 m²

Slutpris 5 400 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Valbogatan 18A, Centrum, Gävle kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Valbogatan 18A

Lägenhet
Centrum, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

45 m²

2 rum

2 989 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

31 111 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Safarivägen 3, Furuvik, Gävle kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Safarivägen 3

Villa
Furuvik, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

198+12 m²

7 rum

2 826 m²

Slutpris 4 750 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bergsvägen 4, Gävle, Gävle kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Bergsvägen 4

Villa
Gävle, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100+20 m²

1 767 m²

Slutpris 3 575 000 kr+20 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fleminggatan 18A, Södertull, Gävle kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Fleminggatan 18A

Lägenhet
Södertull, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

40,4 m²

2 rum

3 619 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 860 000 kr±0 %

21 287 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hovslagarvägen 10, Valbo, Gävle kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Hovslagarvägen 10

Villa
Valbo, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

128+125 m²

5 rum

1 138 m²

Slutpris 4 700 000 kr+2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 51 - 75 av 76