Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Erik Sonne

Erik Sonne

Om mig

Att sälja sin bostad är med största sannolikhet en av de största affärerna man gör under sin livstid. Därför är valet av mäklare även ett av de större och viktigare besluten du tar under denna process. Min målsättning är att alltid överträffa dina förväntningar, samtidigt som jag ger dig bäst betalt för din bostad. Med ett öga för detaljer och ett starkt engagemang garanterar jag en bra bostadsaffär.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Kultivatorgatan 20, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Kultivatorgatan 20

Radhus
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105 m²

5 rum

6 632 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 930 000 kr-2 %

27 905 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Kantorsvägen 52

Villa
Svedala, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

96 m²

4 rum

224 m²

Slutpris 2 700 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Byggmästaregatan 113, Tegelbruket, Svedala kommun
  • Såld 19 feb. 2026

Byggmästaregatan 113

Radhus
Tegelbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

135 m²

5 rum

289 m²

Slutpris 4 600 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vaniljgatan 10, Roslätt, Svedala kommun
  • Såld 25 jan. 2026

Vaniljgatan 10

Villa
Roslätt, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

133 m²

5 rum

600 m²

Slutpris 3 950 000 kr+4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Slipstensgatan 17, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Slipstensgatan 17

Radhus
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105 m²

5 rum

6 485 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr-2 %

27 143 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Möllevångsgatan 30A, Möllevången, Malmö kommun
  • Såld 5 nov. 2025

Möllevångsgatan 30A

Lägenhet
Möllevången, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

28 m²

1 rum

2 670 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

35 536 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Slipstensgatan 52, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Slipstensgatan 52

Radhus
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105 m²

4 rum

5 811 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 025 000 kr-2 %

28 810 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Norrbackavägen 12, Norrskog, Svedala kommun
  • Såld 2 okt. 2025

Norrbackavägen 12

Villa
Norrskog, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

161+6 m²

6 rum

675 m²

Slutpris 4 400 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ekspinnaregatan 49, Erlandsdal, Svedala kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Ekspinnaregatan 49

Lägenhet
Erlandsdal, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

82,5 m²

3 rum

6 051 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 095 000 kr-5 %

25 394 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hantverkaregatan 21B, Centrum, Svedala kommun
  • Såld 8 aug. 2025

Hantverkaregatan 21B

Lägenhet
Centrum, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

44 m²

2 rum

4 616 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 975 000 kr-2 %

22 159 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Slåtterbalksgatan 27, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 24 jul. 2025

Slåtterbalksgatan 27

Lägenhet
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

85 m²

4 rum

7 683 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

25 824 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åkerbruksgatan 22, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 11 jul. 2025

Åkerbruksgatan 22

Radhus
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105 m²

5 rum

6 692 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 295 000 kr+3 %

31 381 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2025

Kultivatorgatan 22

Radhus
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105 m²

5 rum

6 377 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

28 524 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Slipstensgatan 2, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Slipstensgatan 2

Radhus
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

116 m²

4 rum

5 716 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 595 000 kr±0 %

30 991 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åkerbruksgatan 51, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Åkerbruksgatan 51

Lägenhet
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105 m²

5 rum

6 692 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr+2 %

30 476 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2025

Strölandsvägen 16

Villa
Östra Grevie, Vellinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

88+93 m²

3 rum

660 m²

Slutpris 3 530 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ribevägen 22D, Dammfri, Malmö kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Ribevägen 22D

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54,5 m²

2 rum

4 020 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr±0 %

36 697 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Långgatan 35, Centrum, Svedala kommun
  • Såld 11 maj. 2025

Långgatan 35

Lägenhet
Centrum, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

65 m²

2 rum

4 531 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

18 385 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Byggmästaregatan 111, Tegelbruket, Svedala kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Byggmästaregatan 111

Radhus
Tegelbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

135+8 m²

5 rum

319 m²

Slutpris 4 795 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar alla 19