Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Carl Boman

Carl Boman

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar
6 rum parhus på Bäckedalsvägen 41B Tuve, Göteborgs kommun - bild 1
6 rum parhus på Bäckedalsvägen 41B Tuve, Göteborgs kommun - bild 2
6 rum parhus på Bäckedalsvägen 41B Tuve, Göteborgs kommun - bild 3
6 rum parhus på Bäckedalsvägen 41B Tuve, Göteborgs kommun - bild 4
6 rum parhus på Bäckedalsvägen 41B Tuve, Göteborgs kommun - bild 5

Bäckedalsvägen 41B

Radhus
Tuve, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 495 000 kr
134 + 31 m²
6 rum
420 m² tomt

Välkomna till ett välplanerat och rymligt parhus i två våningar med en smart planlösning och härliga uteplatser som bjuder in till både avkoppling och sociala tillställningar. Bostaden är väl exponerad och erbjuder en egen gård på framsidan samt en stor altan och grillplats på baksidan i ett insynsskyddat läge. Övre plan utgör husets sociala hjärta med ett stort, fullt utrustat kök i öppen…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Solhagagatan 50 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Solhagagatan 50 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Solhagagatan 50 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Solhagagatan 50 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Solhagagatan 50 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Solhagagatan 50

Lägenhet
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 295 000 kr
39,6 m²
1 rum
3 445 kr/mån
32 702 kr/m²

Välkomna till denna välrenoverade etta på Solhagagatan 50 i trivsamma Hisings Kärra, ett hem som bjuder på genomtänkt planlösning och en inbjudande balkong i västerläge! Lägenheten genomgick en genomgripande renovering 2017 med nya golv, nytt kök och fräscha ytor i hela bostaden. I hallen möts ni av god förvaring i en rymlig skjutdörrsgarderob. Härifrån leder vägen in i kök och vardagsrum som…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 rum lägenhet på Arves Marias Väg 12 Tuve, Göteborgs kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Arves Marias Väg 12 Tuve, Göteborgs kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Arves Marias Väg 12 Tuve, Göteborgs kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Arves Marias Väg 12 Tuve, Göteborgs kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Arves Marias Väg 12 Tuve, Göteborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Arves Marias Väg 12

Lägenhet
Tuve, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 859 000 kr
95 m²
5 rum
vån 3/5
6 294 kr/mån
40 621 kr/m²

Välkomna till denna välplanerade femma om 95 kvm på Arves Marias Väg 12 i Tuve, en bostad som hör till de sällsynta med balkonger i såväl öster- som västerläge och som ger er solljus under dygnets alla timmar! Lägenheten är hos föreningen skriven som en 4a men nyttjas idag som en 5a. Hissen tar er tryggt till tredje våningen i ett modernt hus från 2021 med energiklass B, och inomhus väntar en…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Gustaf Dalénsgatan 18 Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Gustaf Dalénsgatan 18 Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Gustaf Dalénsgatan 18 Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Gustaf Dalénsgatan 18 Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Gustaf Dalénsgatan 18 Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 13:00

Gustaf Dalénsgatan 18

Lägenhet
Kvillebäcken, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 750 000 kr
62,9 m²
2 rum
vån 2/8
5 142 kr/mån
43 720 kr/m²

Välkomna till en ljus och social tvårummare med en öppen planlösning som bjuder in till umgänge och trivsel! Det genomgående nya parkettgolvet i ljus ek skapar en enhetlig och stilren känsla mellan kök, matplats och vardagsrum tillsammans med vitmålade väggar. Från de stora fönsterpartierna flödar ljuset in och vardagsrummet förlängs av den generösa balkongen med sol från eftermiddag till…

Premium
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
4 rum lägenhet på Lillekärr Södra 204 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Lillekärr Södra 204 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Lillekärr Södra 204 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Lillekärr Södra 204 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Lillekärr Södra 204 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 13:00

Lillekärr Södra 204

Lägenhet
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 495 000 kr
88 m²
4 rum
7 597 kr/mån
28 352 kr/m²

Välkomna till en optimalt planerad fyrarummare där varje kvadratmeter är genomtänkt för att skapa ett trivsamt hem för hela familjen! Lägenheten har en social karaktär samtidigt som de tre sovrummen är smart placerade för att ge avskildhet. Från vardagsrummet tar ni er ut till bostadens altandäck med trädgård i soligt läge. Hemmet erbjuder hög komfort i form av fullt utrustat kök, bra…

Premium
Uteplats
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
4 rum lägenhet på Lillekärr norra 4 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Lillekärr norra 4 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Lillekärr norra 4 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Lillekärr norra 4 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Lillekärr norra 4 Hisings Kärra, Göteborgs kommun - bild 5

Lillekärr norra 4

Lägenhet
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 095 000 kr
97,7 m²
4 rum
vån 3/3
8 675 kr/mån
21 443 kr/m²

Välkomna till en perfekt planerad familjebostad med loftbalkong och inglasad balkong i olika väderstreck! Bostaden erbjuder en social planlösning med kök och vardagsrum ligger i anslutning. Det finns en privat del där en inre hall leder in till två sovrum och ett av hemmets två badrum. Master bedroom ligger i andra änden av hemmet och har utgång till den inglasade balkongen med eftermiddagssol. I…

Premium
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1,5 rum lägenhet på Fritiof Anderssons gata 7 Eriksberg, Göteborgs kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Fritiof Anderssons gata 7 Eriksberg, Göteborgs kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Fritiof Anderssons gata 7 Eriksberg, Göteborgs kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Fritiof Anderssons gata 7 Eriksberg, Göteborgs kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Fritiof Anderssons gata 7 Eriksberg, Göteborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:30

Fritiof Anderssons gata 7

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 595 000 kr
44,8 m²
1,5 rum
vån 3/4
2 726 kr/mån
57 924 kr/m²

Välkomna till en optimalt planerad 1,5:a där varje kvadratmeter utnyttjas till fullo! Bostaden präglas av ett härligt ljusinsläpp, enhetliga materialval i stilrent utförande och öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Från sällskapsdelen nås den den generösa inglasade balkongen i perfekt sydvästläge som blir ett extra rum större delen av året. I övrigt finns gott om förvaring i garderober,…

Premium
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Sön 17 maj kl 13:30

Prilyckegatan 103

Lägenhet
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 500 000 kr
62 m²
3 rum
vån 5
4 543 kr/mån
24 194 kr/m²
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Sön 24 maj kl 12:00

Lillekärr södra 184

Lägenhet
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 395 000 kr
62 m²
2 rum
vån 3/3
4 517 kr/mån
22 500 kr/m²
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hisings Kärra, Göteborgs kommun

Lillekärr norra 32

Lägenhet
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 200 000 kr
89,3 m²
4 rum
vån 2/6
8 199 kr/mån
24 636 kr/m²
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar alla 10