Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Julius Sonerud

Julius Sonerud

Om mig

En bostadsaffär är en av de största affärerna du gör i ditt liv, därför blir valet av mäklare särskilt viktigt för att du ska få bäst betalt för din bostad. Jag har tränat och tävlat inom idrott på högsta nivå hela mitt liv och därmed vet jag vad som krävs för att prestera på topp. Min tro är att inget slår hårt arbete och därför ger jag alltid mitt yttersta vid varje försäljning.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Sjökvarnsbacken 4, Saltsjöqvarn, Nacka kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Sjökvarnsbacken 4

Lägenhet
Saltsjöqvarn, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80 m²

3 rum

5 761 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 100 000 kr-2 %

63 750 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nybrogatan 68A, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 24 jan. 2026

Nybrogatan 68A

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

33 m²

1 rum

1 651 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 525 000 kr+13 %

137 121 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Norrtullsgatan 63, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 22 jan. 2026

Norrtullsgatan 63

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

36 m²

2 rum

1 915 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 810 000 kr+12 %

105 833 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Völundsgatan 9

Lägenhet
Vasastan / Atlasområdet, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

36 m²

1 rum

3 042 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 800 000 kr+20 %

133 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Völundsgatan 7, Vasastan / Atlasområdet, Stockholms kommun
  • Såld 18 jan. 2026

Völundsgatan 7

Lägenhet
Vasastan / Atlasområdet, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

25 m²

1 rum

1 386 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr+14 %

128 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vanadisvägen 25, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Vanadisvägen 25

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

45 m²

2 rum

2 951 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 100 000 kr+17 %

135 556 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Birger Jarlsgatan 104I, Stockholm, Stockholms kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Birger Jarlsgatan 104I

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

30,5 m²

1 rum

2 489 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr+15 %

124 590 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bråvallagatan 5, Vasastan / Birkastan, Stockholms kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Bråvallagatan 5

Lägenhet
Vasastan / Birkastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

44 m²

2 rum

3 238 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 670 000 kr+14 %

128 864 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fredsborgsgatan 17, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Fredsborgsgatan 17

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72,5 m²

2,5 rum

4 477 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 250 000 kr+12 %

86 207 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tomtebogatan 51, Vasastan / Birkastan, Stockholms kommun
  • Såld 10 jan. 2026

Tomtebogatan 51

Lägenhet
Vasastan / Birkastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

27 m²

1 rum

1 660 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 550 000 kr+19 %

131 481 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Torsgatan 51, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 7 jan. 2026

Torsgatan 51

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63 m²

2 rum

1 999 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 610 000 kr+19 %

136 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Norrbackagatan 21, Stockholm, Stockholms kommun
  • Såld 5 jan. 2026

Norrbackagatan 21

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53 m²

3 rum

3 735 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 650 000 kr+13 %

106 604 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Birger Jarlsgatan 104E, Stockholm, Stockholms kommun
  • Såld 11 dec. 2025

Birger Jarlsgatan 104E

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

17 m²

1 rum

1 351 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+15 %

135 294 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mörbyhöjden 23, Mörby, Danderyds kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Mörbyhöjden 23

Lägenhet
Mörby, Danderyds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

76,3 m²

4 rum

4 667 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 530 000 kr+7 %

46 265 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Atlasgatan 4, Vasastan / Atlas, Stockholms kommun
  • Såld 3 dec. 2025

Atlasgatan 4

Lägenhet
Vasastan / Atlas, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63 m²

3 rum

3 803 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 400 000 kr+14 %

117 460 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tomtebogatan 12A, Vasastan / Birkastan, Stockholms kommun
  • Såld 3 dec. 2025

Tomtebogatan 12A

Lägenhet
Vasastan / Birkastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

65 m²

3 rum

3 257 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 8 250 000 kr+15 %

126 923 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tulegatan 25A, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 2 dec. 2025

Tulegatan 25A

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

42 m²

2 rum

3 212 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 200 000 kr+24 %

147 619 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Torbjörn Klockares Gata 13, Stockholm, Stockholms kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Torbjörn Klockares Gata 13

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

39 m²

2 rum

2 641 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 150 000 kr+7 %

106 410 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lokstallsgatan 6, Vasastan / Atlas, Stockholms kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Lokstallsgatan 6

Lägenhet
Vasastan / Atlas, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

39 m²

1,5 rum

1 552 kr/mån

Slutpris 4 000 000 kr+8 %

102 564 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Birger Jarlsgatan 111D, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Birger Jarlsgatan 111D

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

55 m²

2 rum

3 416 kr/mån

Slutpris 5 350 000 kr+7 %

97 273 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Dahlbergsgatan 35, Östermalm / Nedre Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 22 nov. 2025

Erik Dahlbergsgatan 35

Lägenhet
Östermalm / Nedre Gärdet, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

44 m²

2 rum

3 382 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr+10 %

100 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Svarvargatan 17, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Svarvargatan 17

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

38 m²

2 rum

2 564 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr+7 %

101 316 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Frejgatan 45, Vasastan / Sibirien, Stockholms kommun
  • Såld 16 nov. 2025

Frejgatan 45

Lägenhet
Vasastan / Sibirien, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

77 m²

2,5 rum

4 804 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 550 000 kr+7 %

111 039 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Roslagsgatan 27, Vasastan / Sibirien, Stockholms kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Roslagsgatan 27

Lägenhet
Vasastan / Sibirien, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

43 m²

2 rum

1 987 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 625 000 kr+8 %

107 558 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Västeråsgatan 3C, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Västeråsgatan 3C

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

74 m²

3 rum

3 527 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 500 000 kr+7 %

101 351 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 76 - 100 av 181