Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Annika Månsson

Annika Månsson

Om mig

Under 25 år på Österlens bostadsmarknad har jag byggt upp ett gediget kontaktnät. Mina kunder brukar säga att de uppskattar min kunskap, att jag är lyhörd, väl påläst och professionell. Jag har ett driv och är passionerad i min mäklarroll. Det är nog därför både köpare och säljare ger mig fina vitsord år efter år vilket jag är tacksam för. Det är härligt att leva, bo och verka på Österlen, den goda känslan har jag med mig i varje bostadsaffär.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Aromavägen 6, Vik, Simrishamns kommun
  • Såld 1 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Aromavägen 6

Villa
Vik, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

92+92 m²

4 rum

1 049 m²

Slutpris 2 500 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Körsbärsvägen 4, Kivik, Simrishamns kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Körsbärsvägen 4

Villa
Kivik, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

139+99 m²

5 rum

1 214 m²

Slutpris 3 100 000 kr-10 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gamla Baskevägen 1, Baskemölla, Simrishamns kommun
  • Såld 26 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Gamla Baskevägen 1

Villa
Baskemölla, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

92+90 m²

5 rum

1 361 m²

Slutpris 2 025 000 kr-19 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Morellvägen 3

Villa
Simrishamn, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

114+44 m²

4 rum

1 290 m²

Slutpris 3 150 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Skillingevägen 9A, Brantevik, Simrishamns kommun
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Skillingevägen 9A

Radhus
Brantevik, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

108 m²

4 rum

320 m²

Slutpris 3 175 000 kr+1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bosarpsvägen 13, Skepparp, Simrishamns kommun
  • Såld 12 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Bosarpsvägen 13

Villa
Skepparp, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60+30 m²

3 rum

801 m²

Slutpris 3 600 000 kr+44 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Malmövägen 40

Villa
Gärsnäs, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

92+60 m²

4 rum

984 m²

Slutpris 2 150 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Gröstorps bygata 53 - Klarehill

Villa
Gröstorp, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

182+200 m²

6 rum

4,8 ha

Slutpris 5 350 000 kr-8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Wranérsgatan 2

Villa
Simrishamn, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

190 m²

8 rum

870 m²

Slutpris 5 350 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Hedstigen 3

Villa
Vitemölla, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

162 m²

5 rum

694 m²

Slutpris 7 400 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Genfärdabacken 5

Villa
Kivik, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

156+90 m²

5 rum

697 m²

Slutpris 2 900 000 kr-11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Sandbacka 26

Villa
Sandbacka, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105+5 m²

4 rum

1 893 m²

Slutpris 6 150 000 kr+27 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Storgatan 18, Gärsnäs, Simrishamns kommun
  • Såld 13 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Storgatan 18

Villa
Gärsnäs, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

114+18 m²

4 rum

473 m²

Slutpris 1 580 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stora Norregatan 11, Simrishamn, Simrishamns kommun
  • Såld 2 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Stora Norregatan 11

Radhus
Simrishamn, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

92 m²

4 rum

90 m²

Slutpris 3 800 000 kr-11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Wranérsgatan 13B, Simrishamn, Simrishamns kommun
  • Såld 11 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Wranérsgatan 13B

Lägenhet
Simrishamn, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52,5 m²

2 rum

3 620 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 725 000 kr-3 %

13 810 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Södra Rödjevägen 8

Villa
Kivik, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

117+90 m²

6 rum

1 046 m²

Slutpris 3 000 000 kr-8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Appes väg 11, Östra Vemmerlöv, Simrishamns kommun
  • Såld 31 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Appes väg 11

Villa
Östra Vemmerlöv, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

224+60 m²

7 rum

3 026 m²

Slutpris 5 600 000 kr-1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Backgatan 23B, Simrishamn, Simrishamns kommun
  • Såld 27 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Backgatan 23B

Lägenhet
Simrishamn, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

59 m²

2 rum

3 821 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr-6 %

12 712 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Storgatan 49, Simrishamn, Simrishamns kommun
  • Såld 22 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Storgatan 49

Villa
Simrishamn, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

102+160 m²

3 rum

1 031 m²

Slutpris 3 650 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Bergstrands väg 3A

Lägenhet
Simrishamn, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

57 m²

2 rum

3 480 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 520 000 kr-13 %

9 123 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Malmövägen 59

Villa
Gärsnäs, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

112+124 m²

4 rum

655 m²

Slutpris 1 750 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Branteliden 16

Villa
Simris, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

249 m²

5 rum

5 125 m²

Slutpris 3 300 000 kr-10 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lillevångsgatan 1B, Simrishamn, Simrishamns kommun
  • Såld 3 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Lillevångsgatan 1B

Radhus
Simrishamn, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

156 m²

5 rum

254 m²

Slutpris 3 800 000 kr-8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Postgatan 1, Sankt Olof, Simrishamns kommun
  • Såld 19 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Postgatan 1

Villa
Sankt Olof, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

103 m²

3 rum

926 m²

Slutpris 1 900 000 kr-12 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Pilos väg 11, Vitaby, Simrishamns kommun
  • Såld 15 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Pilos väg 11

Villa
Vitaby, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

127+11 m²

4 rum

790 m²