Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Leif Östlund

Leif Östlund

Om mig

Tävlingsinriktad och driven mäklare som ger allt för att överträffa förväntningarna du har som säljare och köpare av bostad. Som framgångsrik mäklare i över 20 år och den mäklartjänst vi kan erbjuda har jag de bästa förutsättningarna för att nå en riktigt lyckad affär, både till pris och kundnöjdhet. Alltid påläst, fokuserad och intresserad av min omvärld. Går du i säljtankar eller undrar vad din bostad är värd, kontakta mig redan idag för en förutsättningslös diskussion.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Luxgatan 21, 2tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 25 sep. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Luxgatan 21, 2tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

88,5 m²

3 rum

6 214 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 200 000 kr-1 %

81 356 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Wivalliusgatan 13, 2tr, Kungsholmen - Marieberg, Stockholms kommun
  • Såld 22 sep. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Wivalliusgatan 13, 2tr

Lägenhet
Kungsholmen - Marieberg, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

57 m²

2 rum

2 942 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 695 000 kr±0 %

99 912 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Primusgatan 82, 3tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 11 sep. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Primusgatan 82, 3tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50,5 m²

2 rum

3 663 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr-4 %

91 089 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Primusgatan 60, 5tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 10 sep. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Primusgatan 60, 5tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78 m²

3 rum

5 654 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 200 000 kr+7 %

105 128 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Primusgatan 98, 4tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 8 sep. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Primusgatan 98, 4tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

70 m²

2 rum

4 518 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 600 000 kr+12 %

108 571 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Luxgatan 23, 4tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 29 aug. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Luxgatan 23, 4tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

83 m²

3 rum

5 944 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 300 000 kr+4 %

87 952 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Primusgatan 98, 2tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 15 aug. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Primusgatan 98, 2tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

103 m²

5 rum

6 095 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 000 000 kr±0 %

97 087 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Patentgatan 9, 1tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 13 jul. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Patentgatan 9, 1tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

4 272 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr-5 %

75 472 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Liljeholmsbron 8, 2tr mot gård, Hornstull, Stockholms kommun
  • Såld 5 jul. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Liljeholmsbron 8, 2tr mot gård

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

43 m²

1 rum

2 839 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 125 000 kr+3 %

95 930 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Wivalliusgatan 19, 5tr, Kungsholmen - Marieberg, Stockholms kommun
  • Såld 15 jun. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Wivalliusgatan 19, 5tr

Lägenhet
Kungsholmen - Marieberg, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

118 m²

4 rum

6 174 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 12 000 000 kr+2 %

101 695 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Patentgatan 1, 1tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 4 jun. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Patentgatan 1, 1tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

83,5 m²

3 rum

5 968 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 6 200 000 kr-2 %

74 251 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Primusgatan 54, 9tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 28 maj. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Primusgatan 54, 9tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 201 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 500 000 kr+2 %

91 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Strålgatan 35, 1tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 21 maj. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Strålgatan 35, 1tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

33 m²

2 rum

2 352 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

81 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Luxgatan 9, 3tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 8 maj. 2025
profilfoto på mäklare
LeifÖstlund

Luxgatan 9, 3tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

40 m²

2 rum

2 615 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr±0 %

95 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 26 - 39 av 39