Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Framnäsgatan 24B, Johanneberg, Göteborgs kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Framnäsgatan 24B

Lägenhet
Johanneberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

55 m²

2 rum

4 443 kr/mån

Slutpris 2 400 000 kr-2 %

43 636 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Norra Liden 19

Lägenhet
Kungshöjd, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75 m²

4 rum

6 264 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 300 000 kr+6 %

70 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Mjölnarens väg 12

Lägenhet
Mölnlycke, Härryda kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

92 m²

4 rum

7 590 kr/mån

Slutpris 4 000 000 kr-4 %

43 478 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ernst Torulfsgatan 5D, Munkebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 11 mar. 2026

Ernst Torulfsgatan 5D

Lägenhet
Munkebäck, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

4 269 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

56 509 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Apelstigen 2, Paradiset, Partille kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Apelstigen 2

Villa
Paradiset, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

167,7 m²

7 rum

676 m²

Slutpris 7 700 000 kr+19 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026

Marklandsgatan 67

Lägenhet
Högsbo, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

3 447 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 170 000 kr-1 %

40 185 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Svängrumsgatan 65, Flatås, Göteborgs kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Svängrumsgatan 65

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

47 m²

2 rum

3 556 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

52 128 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026

Arsenalsgatan 12A

Lägenhet
Kungshöjd, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

59 m²

2 rum

5 964 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr-5 %

48 305 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026

Lindesnäs 702

Fritidshus
Rödön, Uddevalla kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50 m²

3 rum

979 m²

Slutpris 1 860 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Färgaregatan 5, Prippska Tomten, Göteborgs kommun
  • Såld 4 mar. 2026

Färgaregatan 5

Lägenhet
Prippska Tomten, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

40,6 m²

1 rum

2 995 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 335 000 kr-2 %

57 512 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Kapplandsgatan 118B

Lägenhet
Högsbo, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

66 m²

3 rum

4 800 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 590 000 kr±0 %

39 242 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2026

Ostindiefararen 5

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

55 m²

2 rum

3 528 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 675 000 kr+1 %

48 636 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gulsparvsgatan 69E, Örgryte / Skår, Göteborgs kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Gulsparvsgatan 69E

Villa
Örgryte / Skår, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

190+68 m²

7 rum

260,1 m²

Slutpris 8 550 000 kr+4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ahrenbergsgatan 9B, Munkebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Ahrenbergsgatan 9B

Lägenhet
Munkebäck, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51 m²

2 rum

4 266 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

38 235 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Silvermyntsgatan 26

Lägenhet
Högsbo, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52,5 m²

2 rum

4 160 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

42 857 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2026

Helgas väg 17

Lägenhet
Öjersjö, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

86 m²

3 rum

6 474 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr±0 %

41 860 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Stenkastsgatan 3

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

76 m²

3 rum

4 564 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

29 605 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Hovås Allé 32B

Lägenhet
Nya Hovås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

49 m²

2 rum

4 407 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr-3 %

53 061 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2026

Plockerotegatan 103

Lägenhet
Backatorp, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

76,9 m²

3 rum

6 128 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-2 %

34 460 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Dalbogatan 3C, Krokslätt, Mölndals kommun
  • Såld 19 feb. 2026

Dalbogatan 3C

Lägenhet
Krokslätt, Mölndals kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67 m²

3 rum

4 124 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 250 000 kr+3 %

48 507 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Storgatan 7B

Lägenhet
Vasastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

36 m²

1,5 rum

3 146 kr/mån

Slutpris 3 080 000 kr-2 %

85 556 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Krokslätts parkgata 69C, Krokslätt, Mölndals kommun
  • Såld 19 feb. 2026

Krokslätts parkgata 69C

Lägenhet
Krokslätt, Mölndals kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

3 828 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

45 370 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 feb. 2026

Repslagaregatan 3A

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67,5 m²

2 rum

5 157 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 390 000 kr±0 %

50 222 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Fredagstomten 43

Villa
Påvelund, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

150+61 m²

6 rum

1 212,8 m²

Slutpris 6 700 000 kr-18 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2026

Marklandsgatan 55

Lägenhet
Högsbo, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

57,5 m²

2 rum

3 855 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 415 000 kr+1 %

42 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 101 - 125 av 389