Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Carl-Henrik Bergroth

Carl-Henrik Bergroth

Om mig

Att sälja sin bostad är ofta den största affären man gör i livet. Mitt mål som fastighetsmäklare är att denna process även skall vara den bästa affären man gör. Med ett stort engagemang, noggrannhet och målmedvetenhet gör jag mitt yttersta för att både köpare och säljare skall vara så nöjda att de rekommenderar mig till vänner och bekanta. Det som driver mig är att se möjligheterna i varje unik situation och att alltid ha som mål att överträffa mina kunders förväntningar.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Gärdes backe 3E, Inverness, Danderyds kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Gärdes backe 3E

Lägenhet
Inverness, Danderyds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78 m²

3 rum

5 653 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 300 000 kr-3 %

67 949 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ripstigen 8, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Ripstigen 8

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

3 855 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr+3 %

65 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mårdstigen 3, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Mårdstigen 3

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

74,5 m²

3 rum

6 134 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 800 000 kr+3 %

51 007 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lostigen 4, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Lostigen 4

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63,5 m²

2,5 rum

5 209 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 200 000 kr+2 %

50 394 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Björnstigen 101, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Björnstigen 101

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58 m²

2 rum

2 435 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 620 000 kr+4 %

62 414 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åbergssons Väg 15, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 11 dec. 2025

Åbergssons Väg 15

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

92 m²

4 rum

4 275 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 200 000 kr-5 %

67 391 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rådjursstigen 22, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 11 dec. 2025

Rådjursstigen 22

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67 m²

3 rum

3 260 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 650 000 kr+4 %

54 478 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Odlingsvägen 5, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Odlingsvägen 5

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63 m²

2,5 rum

3 638 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr±0 %

59 524 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Järvstigen 11, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 12 nov. 2025

Järvstigen 11

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

19,3 m²

1 rum

1 143 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr+4 %

80 311 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ripstigen 3, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 10 nov. 2025

Ripstigen 3

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

2 984 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 503 000 kr±0 %

58 383 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lostigen 20, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Lostigen 20

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

55,5 m²

2 rum

4 716 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 150 000 kr+9 %

56 757 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Carl Malmstens Väg 2, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Carl Malmstens Väg 2

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

95,5 m²

4 rum

4 867 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 750 000 kr+10 %

70 681 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ripstigen 8, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Ripstigen 8

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

76 m²

3 rum

4 564 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 950 000 kr-1 %

51 974 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
August Wahlströms Väg 10, Mörbybacken, Danderyds kommun
  • Såld 10 okt. 2025

August Wahlströms Väg 10

Lägenhet
Mörbybacken, Danderyds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

47 m²

1,5 rum

1 992 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr+3 %

72 340 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åbergssons Väg 15, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Åbergssons Väg 15

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63 m²

2,5 rum

3 185 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

58 651 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rådjursstigen 28, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 8 okt. 2025

Rådjursstigen 28

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

93,5 m²

4 rum

3 907 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr+5 %

50 267 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Järvstigen 1, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Järvstigen 1

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

85,5 m²

4 rum

5 065 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 450 000 kr+14 %

63 743 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åbergssons Väg 11, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 17 sep. 2025

Åbergssons Väg 11

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81 m²

3 rum

3 889 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 860 000 kr+22 %

60 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rådjursstigen 22, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 15 sep. 2025

Rådjursstigen 22

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

71 m²

3 rum

3 239 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 775 000 kr+1 %

53 169 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rådjursstigen 28, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 15 sep. 2025

Rådjursstigen 28

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

93,5 m²

4 rum

4 041 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 070 000 kr+6 %

54 225 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Carl Malmstens Väg 2, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Carl Malmstens Väg 2

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

70,9 m²

2 rum

3 614 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+3 %

56 417 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Järvstigen 16, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Järvstigen 16

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

74 m²

3 rum

3 483 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 440 000 kr+11 %

60 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Järvstigen 4, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Järvstigen 4

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

57 m²

2 rum

2 682 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 525 000 kr+18 %

61 842 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rådjursstigen 28, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Rådjursstigen 28

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51,5 m²

2 rum

2 484 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 680 000 kr+12 %

71 456 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Björnstigen 123, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 9 jun. 2025

Björnstigen 123

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60,5 m²

3 rum

2 525 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 700 000 kr+6 %

61 157 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 26 - 50 av 57