Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Mikael Rantala

Mikael Rantala

Om mig

Jag är en driven och resultatinriktad och extremt målmedveten mäklare. Tidigare elitgymnast i landslaget med medaljer på EM och cirka 12 SM-guld. Genom att vara tillgänglig och lyhörd skapar jag långa och spännande kundrelationer genom att bli rekommenderad vidare av mina fantastiska kunder. Som kund hos mig kan man förvänta sig 100% professionellt arbete genom hela processen och att få det högsta slutpriset. Hör av er till mig
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Vulcanusgatan 10

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

3 rum

5 167 kr/mån

Slutpris 8 200 000 kr

136 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bondegatan 13, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Bondegatan 13

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

47 m²

2 rum

2 619 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 750 000 kr+3 %

101 064 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Segelbåtsvägen 12

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

86,5 m²

3 rum

7 224 kr/mån

Slutpris 7 500 000 kr+4 %

86 705 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Slipgatan 2, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Slipgatan 2

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

43 m²

2 rum

3 349 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 750 000 kr+19 %

110 465 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sankt Paulsgatan 28B, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Sankt Paulsgatan 28B

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62 m²

3 rum

4 608 kr/mån

Slutpris 8 300 000 kr

133 871 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Brännerigatan 5, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Brännerigatan 5

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

41 m²

2 rum

2 631 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 700 000 kr

139 024 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Vartoftagatan 3

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100 m²

4 rum

4 581 kr/mån

Slutpris 12 200 000 kr+2 %

122 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Krukmakargatan 10, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Krukmakargatan 10

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

69 m²

2,5 rum

3 545 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 000 000 kr+3 %

101 449 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ringvägen 131B, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Ringvägen 131B

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

39 m²

1,5 rum

2 426 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 430 000 kr+14 %

113 590 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Ringvägen 155A

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

35 m²

2 rum

2 303 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr

134 286 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Peter Myndes backe 20, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Peter Myndes backe 20

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

4 404 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 850 000 kr+1 %

94 355 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hökens gata 6, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Hökens gata 6

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

106 m²

3 rum

5 033 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 14 100 000 kr+4 %

133 019 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Gotlandsgatan 76A

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63 m²

2 rum

3 137 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 000 000 kr

142 857 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maria skolgata 93, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Maria skolgata 93

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

37 m²

2 rum

3 875 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr+18 %

127 027 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Ringvägen 104

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

85 m²

3 rum

3 585 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 10 100 000 kr+12 %

118 824 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Tideliusgatan 69

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80 m²

3 rum

4 040 kr/mån

Slutpris 9 150 000 kr

114 375 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Siargatan 17

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

66 m²

3 rum

4 452 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 625 000 kr

130 682 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Ölandsgatan 47

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

86 m²

3 rum

6 114 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 8 750 000 kr+7 %

101 744 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Skaraborgsgatan 3, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Skaraborgsgatan 3

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

46,5 m²

2 rum

4 061 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 550 000 kr+20 %

97 849 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bergsunds strand 5, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Bergsunds strand 5

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

37 m²

2 rum

3 327 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr+6 %

102 703 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Blekingegatan 20, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Blekingegatan 20

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

3 328 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 6 760 000 kr+13 %

109 032 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ringvägen 155, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Ringvägen 155

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

27 m²

1 rum

1 965 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 125 000 kr+12 %

115 741 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2026

Ölandsgatan 46

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

27 m²

1 rum

1 925 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr

129 630 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bondegatan 95, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Bondegatan 95

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

85 m²

4 rum

5 009 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 600 000 kr+8 %

101 176 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026

Allhelgonagatan 15

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58 m²

2 rum

2 735 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 300 000 kr+22 %

125 862 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 1 - 25 av 99