Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Ted Pursiainen Olsson

Ted Pursiainen Olsson

Om mig

För mig handlar det inte bara om att sälja en bostad, det handlar om att bygga förtroende och skapa den bästa möjliga upplevelsen för både säljare och köpare. Jag brinner för att hitta lösningar som gör skillnad och ser varje uppdrag som unikt. Oavsett om det är din första bostadsaffär eller om du har köpt och sålt tidigare, kan du räkna med att jag finns vid din sida genom hela processen.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Klostergången 9, Masthugget, Göteborgs kommun
  • Såld 1 aug. 2025

Klostergången 9

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

61,5 m²

2 rum

3 855 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr+6 %

43 089 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nordostpassagen 48, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 31 jul. 2025

Nordostpassagen 48

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

39 m²

1,5 rum

3 775 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 645 000 kr+2 %

67 821 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sjömansgatan 3, Gamla Masthugget, Göteborgs kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Sjömansgatan 3

Lägenhet
Gamla Masthugget, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

21 m²

1 rum

1 877 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr+6 %

88 095 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nordostpassagen 31, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 24 jul. 2025

Nordostpassagen 31

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

38,9 m²

1,5 rum

1 961 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 840 000 kr+14 %

73 008 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Klostergången 9, Masthugget, Göteborgs kommun
  • Såld 15 jul. 2025

Klostergången 9

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

61,5 m²

3 rum

3 996 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

56 829 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nordostpassagen 22, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 28 jun. 2025

Nordostpassagen 22

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51 m²

2 rum

3 577 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

80 392 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lilla bommens torg 2, Packhusplatsen, Göteborgs kommun
  • Såld 28 jun. 2025

Lilla bommens torg 2

Övrigt
Packhusplatsen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

90+35 m²

3 rum

Slutpris 1 495 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Klamparegatan 5, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 2 jun. 2025

Klamparegatan 5

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

115,5 m²

4 rum

6 396 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 400 000 kr-4 %

55 411 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Carl larssonsgatan 1A, Örgryte, Göteborgs kommun
  • Såld 25 maj. 2025

Carl larssonsgatan 1A

Lägenhet
Örgryte, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50,5 m²

2 rum

4 607 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 945 000 kr-2 %

58 317 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Distansgatan 59, Flatås, Göteborgs kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Distansgatan 59

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

76,5 m²

3 rum

4 366 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 550 000 kr-1 %

33 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Persikogatan 272, Västra Frölunda, Göteborgs kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Persikogatan 272

Radhus
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

193 m²

5 rum

254,8 m²

Slutpris 7 500 000 kr-10 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nordostpassagen 37, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Nordostpassagen 37

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48 m²

2 rum

3 717 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

51 979 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bäckegatan 24, Gamla Masthugget, Göteborgs kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Bäckegatan 24

Lägenhet
Gamla Masthugget, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

69,7 m²

2,5 rum

4 163 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr+9 %

53 802 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Nordostpassagen 35

Lägenhet
Nordostpassagen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

35 m²

1 rum

2 355 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

62 714 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 26 - 39 av 39