Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Nordostpassagen 55, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Nordostpassagen 55

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

30 m²

1 rum

2 894 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

73 167 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Västra Liden 2, Kungshöjd, Göteborgs kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Västra Liden 2

Lägenhet
Kungshöjd, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

4 451 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr-4 %

63 889 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gamla Särövägen 373, Kullavik, Kungsbacka kommun
  • Såld 8 feb. 2026

Gamla Särövägen 373

Radhus
Kullavik, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

168 m²

5 rum

670 m²
  • Nyproduktion

Slutpris 9 375 000 kr+10 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åsbacken 32, Skintebo, Göteborgs kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Åsbacken 32

Lägenhet
Skintebo, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

5 051 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 350 000 kr±0 %

43 519 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nordhemsgatan 48, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Nordhemsgatan 48

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

5 052 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr-5 %

55 556 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2026

Uggleberget 26

Lägenhet
Nya Hovås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

82 m²

3 rum

6 031 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 500 000 kr-4 %

91 463 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Jordhyttegatan 25D, Sandarna, Göteborgs kommun
  • Såld 3 feb. 2026

Jordhyttegatan 25D

Lägenhet
Sandarna, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

49 m²

2 rum

4 053 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

50 918 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026

Byggens väg 5

Radhus
Billdal, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

119+10 m²

4 rum

218,7 m²

Slutpris 7 900 000 kr+1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Brottkärrsvägen 9, Nya Hovås, Göteborgs kommun
  • Såld 31 jan. 2026

Brottkärrsvägen 9

Lägenhet
Nya Hovås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

74,5 m²

3 rum

5 473 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 220 000 kr+2 %

56 644 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Distansgatan 23B, Flatås, Göteborgs kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Distansgatan 23B

Lägenhet
Flatås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78,3 m²

3 rum

6 533 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr+2 %

42 146 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Björkebergsstigen 2, Sävedalen, Partille kommun
  • Såld 28 jan. 2026

Björkebergsstigen 2

Villa
Sävedalen, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

138+43 m²

6 rum

1 133 m²

Slutpris 8 320 000 kr+11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Askims övergårdsväg 2B, Askim, Göteborgs kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Askims övergårdsväg 2B

Villa
Askim, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

168 m²

8 rum

1 049,5 m²

Slutpris 9 500 000 kr+7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2026

Antenngatan 17C

Lägenhet
Järnbrott, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51,5 m²

2 rum

4 409 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 745 000 kr±0 %

33 883 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2026

Munspelsgatan 26

Lägenhet
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51 m²

2 rum

4 362 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 090 000 kr±0 %

40 980 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2026

Granlidsvägen 7

Villa
Hovås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

185+19 m²

7 rum

593 m²

Slutpris 9 500 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Stensprängaregatan 17

Villa
Ekebäck, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

120+40 m²

6 rum

560 m²

Slutpris 8 400 000 kr-1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Askims skytteväg 10

Villa
Hovås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

157+49 m²

5 rum

1 210 m²

Slutpris 7 800 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jan. 2026

Stenbräckevägen 3

Radhus
Näset, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

211+35 m²

7 rum

1 172,5 m²

Slutpris 10 100 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jan. 2026

Fagottgatan 8

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

68 m²

3 rum

4 425 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

33 750 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nordostpassagen 11, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Nordostpassagen 11

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52,1 m²

2 rum

2 706 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr+9 %

72 937 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026

Granitvägen 1

Villa
Askim, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

170+43 m²

824 m²

Slutpris 8 915 000 kr+11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Klåva gårdsväg 7B, Hovås, Göteborgs kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Klåva gårdsväg 7B

Lägenhet
Hovås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81 m²

3 rum

5 796 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr-3 %

47 531 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fjärde långgatan 41, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 13 jan. 2026

Fjärde långgatan 41

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

36 m²

1,5 rum

2 095 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

66 528 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Linnégatan 72, Linné, Göteborgs kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Linnégatan 72

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

79,6 m²

3 rum

5 842 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 400 000 kr+2 %

67 839 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fjällgatan 9S, Gamla Masthugget, Göteborgs kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Fjällgatan 9S

Lägenhet
Gamla Masthugget, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

43 m²

2 rum

3 839 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 000 000 kr±0 %

69 767 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 101 - 125 av 346