Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Engholmsgatan 4, Lamberget, Karlstads kommun
  • Såld 17 dec. 2025

Engholmsgatan 4

Lägenhet
Lamberget, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

56 m²

2 rum

4 408 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-6 %

15 179 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Regementsgatan 2, Klara, Karlstads kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Regementsgatan 2

Lägenhet
Klara, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

110 m²

3 rum

4 560 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 650 000 kr-8 %

33 182 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Eneströmsgatan 1A, Tingvallastaden, Karlstads kommun
  • Såld 13 dec. 2025

Eneströmsgatan 1A

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

68 m²

3 rum

4 011 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 570 000 kr+5 %

23 088 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nedre Lungviksvägen 14, Karlstad, Karlstads kommun
  • Såld 11 dec. 2025

Nedre Lungviksvägen 14

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

90 m²

4 rum

3 466 m²

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Herrhagsgatan 21, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 9 dec. 2025

Herrhagsgatan 21

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

76 m²

4 rum

4 212 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

25 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nymfens väg 13, Gustavsberg, Karlstads kommun
  • Såld 2 dec. 2025

Nymfens väg 13

Radhus
Gustavsberg, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

108+18 m²

5 rum

518 m²

Slutpris 3 775 000 kr+9 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Västra torggatan 19B, Kil, Kils kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Västra torggatan 19B

Lägenhet
Kil, Kils kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

37,5 m²

1 rum

3 464 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 250 000 kr±0 %

6 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Båtnäsgatan 6, Lorensberg, Karlstads kommun
  • Såld 29 nov. 2025

Båtnäsgatan 6

Villa
Lorensberg, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

103+151 m²

6 rum

701 m²

Slutpris 4 200 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bogsprötsgatan 26, Inre hamn, Karlstads kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Bogsprötsgatan 26

Lägenhet
Inre hamn, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

35 m²

1 rum

3 012 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

32 857 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Västra torggatan 8, Tingvallastaden, Karlstads kommun
  • Såld 21 nov. 2025

Västra torggatan 8

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

32 m²

1 rum

2 463 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-10 %

42 188 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kantelegatan 20A, Kronoparken, Karlstads kommun
  • Såld 18 nov. 2025

Kantelegatan 20A

Lägenhet
Kronoparken, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81,5 m²

3 rum

5 613 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 600 000 kr-20 %

7 362 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kanikenäsbanken 23A, Kanikenäsbanken, Karlstads kommun
  • Såld 17 nov. 2025

Kanikenäsbanken 23A

Lägenhet
Kanikenäsbanken, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51 m²

2 rum

3 027 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-2 %

47 059 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Alphyddavägen 5, Skattkärr, Karlstads kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Alphyddavägen 5

Villa
Skattkärr, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

117+78 m²

5 rum

1 070 m²

Slutpris 2 850 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stinsgatan 6, Viken, Karlstads kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Stinsgatan 6

Lägenhet
Viken, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

82 m²

3 rum

4 436 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 560 000 kr-2 %

31 220 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kasernhöjden 11A, Kasernhöjden, Karlstads kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Kasernhöjden 11A

Lägenhet
Kasernhöjden, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

85 m²

3 rum

5 588 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr+5 %

24 706 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Löwenborgs väg 11, Hultsberg, Karlstads kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Löwenborgs väg 11

Villa
Hultsberg, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

164 m²

5 rum

702 m²

Slutpris 3 550 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rud Dalen 204, Hammarö, Hammarö kommun
  • Såld 9 nov. 2025

Rud Dalen 204

Villa
Hammarö, Hammarö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

178 m²

6 rum

1 852 m²

Slutpris 7 250 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sundsta torg 1, Sundsta, Karlstads kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Sundsta torg 1

Lägenhet
Sundsta, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52,5 m²

2 rum

1 889 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-4 %

46 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gruvgången 105, Gruvlyckan, Karlstads kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Gruvgången 105

Lägenhet
Gruvlyckan, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

44,4 m²

1 rum

2 501 kr/mån

Slutpris 655 000 kr+1 %

14 752 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kapsågsvägen 4, Stodene, Karlstads kommun
  • Såld 5 nov. 2025

Kapsågsvägen 4

Villa
Stodene, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

146 m²

5 rum

808 m²

Slutpris 3 695 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Malmtorgsgatan 5, Klara, Karlstads kommun
  • Såld 5 nov. 2025

Malmtorgsgatan 5

Lägenhet
Klara, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72 m²

3 rum

4 060 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr+4 %

36 806 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kartlavsstigen 11B, Stockfallet, Karlstads kommun
  • Såld 4 nov. 2025

Kartlavsstigen 11B

Lägenhet
Stockfallet, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72 m²

3 rum

6 196 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

31 250 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hagagatan 8H, Haga, Karlstads kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Hagagatan 8H

Lägenhet
Haga, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60,5 m²

2 rum

4 247 kr/mån

Slutpris 1 070 000 kr-2 %

17 686 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Flöjtgatan 14, Kronoparken, Karlstads kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Flöjtgatan 14

Lägenhet
Kronoparken, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

70,5 m²

2 rum

3 822 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-6 %

11 348 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tingvallagatan 5B, Tingvallastaden, Karlstads kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Tingvallagatan 5B

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

104 m²

4 rum

7 074 kr/mån

Slutpris 2 980 000 kr±0 %

28 654 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 76 - 100 av 188