- Sök mäklare
- Erik Olsson Fastighetsförmedling
- Kristofer Johansson
Om mig
Tack vare flera års erfarenhet inom yrket kan jag erbjuda en välanpassad och skräddarsydd mäklartjänst. Mitt mål är att alltid att du ska vara nöjd med vårt samarbete. Jag håller alltid en hög servicenivå mot såväl min uppdragsgivare som spekulanter, budgivare och köpare. Jag är fast besluten om att ”mäkleri” är ett hantverk. Jag arbetar som både villa- och bostadsrättsmäklare vilket ger mig förutsättningen att hjälpa er på alla plan i er, förmodligen största affär i livet.
Mäklarens försäljningar
Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Våxnäsgatan 84D
Strand, Karlstads kommun
72,5 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 1 950 000 kr-2 %
26 897 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Hagalundsvägen 40E
Karlstad, Karlstads kommun
59 m²
2 rum
Slutpris 860 000 kr
14 576 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Storgatan 58
Forshaga, Forshaga kommun
117+136 m²
4 rum
Slutpris 3 300 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Eneströmsgatan 1B
Centrum, Karlstads kommun
58 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 500 000 kr-4 %
25 862 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Bogsprötsgatan 26
Inre hamn, Karlstads kommun
44 m²
1 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 300 000 kr-4 %
29 545 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Lindåsgatan 24
Grossbolstorp, Forshaga kommun
151+57 m²
7 rum
Slutpris 2 800 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sydvärnsgatan 1B
Våxnäs, Karlstads kommun
57 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 750 000 kr±0 %
13 158 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Kanikenäsbanken 33A
Kanikenäsbanken, Karlstads kommun
54 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 845 000 kr±0 %
34 167 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Eneströmsgatan 1A
Tingvallastaden, Karlstads kommun
68 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 570 000 kr+5 %
23 088 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Nedre Lungviksvägen 14
Karlstad, Karlstads kommun
90 m²
4 rum
Slutpris 2 500 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Herrhagsgatan 21
Herrhagen, Karlstads kommun
76 m²
4 rum
- Balkong
Slutpris 1 900 000 kr-5 %
25 000 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Nymfens väg 13
Gustavsberg, Karlstads kommun
108+18 m²
5 rum
Slutpris 3 775 000 kr+9 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Löwenborgs väg 11
Hultsberg, Karlstads kommun
164 m²
5 rum
Slutpris 3 550 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Malmtorgsgatan 5
Klara, Karlstads kommun
72 m²
3 rum
- Hiss
Slutpris 2 650 000 kr+4 %
36 806 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Algatan 8
Kvarnberget, Karlstads kommun
153+82 m²
5 rum
Slutpris 6 350 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Lupingatan 1
Hagalund, Karlstads kommun
149+34 m²
6 rum
Slutpris 3 225 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Fågelsångsvägen 3
Sommarro, Karlstads kommun
132+67 m²
5 rum
Slutpris 4 700 000 kr-15 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Gränsgatan 4
Norrstrand, Karlstads kommun
149+44 m²
5 rum
Slutpris 4 000 000 kr+7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Östra Gustavsbergsvägen 8
Gustavsberg, Karlstads kommun
140 m²
5 rum
Slutpris 3 400 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Åkermarksvägen 22
Edsgatan, Karlstads kommun
108,5 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 2 450 000 kr-9 %
22 581 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Dunungevägen 12
Hultsberg, Karlstads kommun
130 m²
5 rum
Slutpris 3 600 000 kr+4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sandbäcksgatan 13
Klara, Karlstads kommun
73,9 m²
2 rum
- Hiss
Slutpris 700 000 kr-30 %
9 472 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Mörmovägen 43D
Skoghall, Hammarö kommun
78,5 m²
3 rum
- Uteplats
Slutpris 2 720 000 kr+11 %
34 650 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling

5:e villagatan 20
Strand, Karlstads kommun
213+115 m²
8 rum
Slutpris 7 900 000 kr-1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Agnesbergsstigen 2
Lamberget, Karlstads kommun
235+108 m²
7 rum
Slutpris 5 700 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Visar 1 - 25 av 27