Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Kantorvägen 4, Romelanda, Kungälvs kommun
  • Såld 18 jan. 2026

Kantorvägen 4

Villa
Romelanda, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

179,6 m²

5 rum

558 m²

Slutpris 3 800 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Byvägen 18A, Bohus, Ale kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Byvägen 18A

Lägenhet
Bohus, Ale kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

77 m²

3 rum

4 618 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr+6 %

24 026 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jan. 2026

Skolallén 1A

Lägenhet
Nol, Ale kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51,5 m²

2 rum

2 860 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

29 126 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Munkegärdegatan 291, Munkegärde, Kungälvs kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Munkegärdegatan 291

Radhus
Munkegärde, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

118 m²

4 rum

438 m²

Slutpris 4 000 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jan. 2026

Envägen 4

Lägenhet
Diseröd, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

85 m²

3 rum

5 756 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

29 353 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Munkegärdegatan 154, Munkegärde, Kungälvs kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Munkegärdegatan 154

Lägenhet
Munkegärde, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

115 m²

4 rum

8 646 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

19 565 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Västergården Kvarnbanken 155, Alvhem, Ale kommun
  • Såld 1 jan. 2026

Västergården Kvarnbanken 155

Villa
Alvhem, Ale kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

158+15 m²

8 rum

5 317 m²

Slutpris 3 250 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 dec. 2025

Grindslanten 9

Lägenhet
Kungälv, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

123,3 m²

5 rum

8 373 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 550 000 kr-1 %

28 792 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2025

Hällesdalen 2:28

Tomt
Svenshögen, Stenungsunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

1 125 m²

Slutpris 395 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Spadvägen 12B, Ullstorp, Kungälvs kommun
  • Såld 9 dec. 2025

Spadvägen 12B

Radhus
Ullstorp, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

135 m²

5 rum

6 560 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 450 000 kr-3 %

32 963 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Östra porten 53, Ytterby, Kungälvs kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Östra porten 53

Lägenhet
Ytterby, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

70,2 m²

2 rum

5 989 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 720 000 kr-2 %

24 501 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kongahällagatan 40B, Komarken, Kungälvs kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Kongahällagatan 40B

Lägenhet
Komarken, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

68 m²

2 rum

4 954 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr±0 %

20 588 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ingegatan 2 o, Centrum Kungälv, Kungälvs kommun
  • Såld 24 nov. 2025

Ingegatan 2 o

Lägenhet
Centrum Kungälv, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63 m²

2 rum

5 275 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 475 000 kr-6 %

23 413 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stora Lycke 390, Lycke, Kungälvs kommun
  • Såld 18 nov. 2025

Stora Lycke 390

Gård/Skog
Lycke, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

265+22 m²

9 rum

18,2 ha

Slutpris 15 450 000 kr+101 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 nov. 2025

Vråkärrsvägen 10

Villa
Kärna, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

88+10 m²

3 rum

1 428 m²

Slutpris 3 700 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hallbjörtorp 550, Kärna, Kungälvs kommun
  • Såld 16 nov. 2025

Hallbjörtorp 550

Villa
Kärna, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

176 m²

6 rum

1 597 m²

Slutpris 6 195 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Trollhättevägen 12, Centrum Kungälv, Kungälvs kommun
  • Såld 10 nov. 2025

Trollhättevägen 12

Lägenhet
Centrum Kungälv, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67 m²

2 rum

4 921 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr-1 %

39 179 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ranneberg 160, Romelanda - Svartedalen, Kungälvs kommun
  • Såld 8 nov. 2025

Ranneberg 160

Villa
Romelanda - Svartedalen, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50 m²

4 rum

1 265 m²

Slutpris 1 800 000 kr-8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Grangärdesvägen 19B, Surte, Ale kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Grangärdesvägen 19B

Lägenhet
Surte, Ale kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

62,5 m²

2 rum

4 564 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 400 000 kr-12 %

22 400 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Olseängen 22, Olseröd, Kungälvs kommun
  • Såld 3 nov. 2025

Olseängen 22

Lägenhet
Olseröd, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72 m²

3 rum

6 955 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr±0 %

25 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Harkvägen 307, Ullstorp, Kungälvs kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Harkvägen 307

Lägenhet
Ullstorp, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

107 m²

4 rum

7 131 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 625 000 kr-1 %

33 879 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025

Staby 120

Villa
Kärna, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

144+20 m²

6 rum

1 953 m²

Slutpris 3 400 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2025

Norra Arödsvägen 64

Fritidshus
Aröd, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

59 m²

3 rum

2 066 m²

Slutpris 3 800 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lundby 221, Spekeröd, Stenungsunds kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Lundby 221

Tomt
Spekeröd, Stenungsunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

1 027 m²

Slutpris 1 270 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025

Krokebäcksvägen 33

Radhus
Kareby, Kungälvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

121 m²

5 rum

203 m²

Slutpris 4 425 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 51 - 75 av 155