Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025
profilfoto på mäklare
OskarOlsson

Sunnanväg 6N

Lägenhet
Klostergården, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78,6 m²

3 rum

6 326 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-6 %

20 992 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Revingegatan 13 A, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 16 jun. 2025
profilfoto på mäklare
DanielaHallström

Revingegatan 13 A

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78,6 m²

3 rum

5 245 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 500 000 kr-3 %

44 529 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bardisangränden 4, Annehem, Lunds kommun
  • Såld 15 jun. 2025
profilfoto på mäklare
DanielaHallström

Bardisangränden 4

Radhus
Annehem, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

148 m²

6 rum

227 m²

Slutpris 6 325 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Steglitsvägen 20C, Väster, Lunds kommun
  • Såld 15 jun. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Steglitsvägen 20C

Villa
Väster, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

193+158 m²

7 rum

762 m²

Slutpris 10 300 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Väpnarens väg 16, Arvidsborg, Kävlinge kommun
  • Såld 9 jun. 2025
profilfoto på mäklare
IzabellaEngdahl

Väpnarens väg 16

Villa
Arvidsborg, Kävlinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

121+12 m²

4 rum

651 m²

Slutpris 4 200 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Thulehemsvägen 155, Mårtens Fälad, Lunds kommun
  • Såld 9 jun. 2025
profilfoto på mäklare
DanielaHallström

Thulehemsvägen 155

Radhus
Mårtens Fälad, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

142 m²

5 rum

395,8 m²

Slutpris 6 150 000 kr+3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Morängatan 12, Veberöd, Lunds kommun
  • Såld 6 jun. 2025
profilfoto på mäklare
IzabellaEngdahl

Morängatan 12

Radhus
Veberöd, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

99,7 m²

3 rum

7 350 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr±0 %

30 090 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Klarinettgränden 9A, Östra Torn, Lunds kommun
  • Såld 5 jun. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Klarinettgränden 9A

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

41 m²

1 rum

3 112 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

36 463 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2025
profilfoto på mäklare
DanielaHallström

Lokföraregatan 9C

Lägenhet
Väster, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

45 m²

2 rum

4 149 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 175 000 kr-1 %

48 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Revingegatan 17B, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 3 jun. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Revingegatan 17B

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

61 m²

2 rum

3 872 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 872 500 kr-1 %

47 090 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Södra esplanaden 20C, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 3 jun. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Södra esplanaden 20C

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

41,5 m²

2 rum

3 770 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 550 000 kr±0 %

61 446 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stora Fiskaregatan 15C, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 2 jun. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Stora Fiskaregatan 15C

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

112 m²

3 rum

4 133 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 7 600 000 kr±0 %

67 857 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lokföraregatan 15C, Väster, Lunds kommun
  • Såld 30 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Lokföraregatan 15C

Lägenhet
Väster, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 957 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr-8 %

38 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Neversvägen 31, Brunnshög, Lunds kommun
  • Såld 29 maj. 2025
profilfoto på mäklare
HannesGrujic

Neversvägen 31

Lägenhet
Brunnshög, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

61 m²

2 rum

5 574 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

35 984 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kävlingevägen 5, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 28 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Kävlingevägen 5

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

44 m²

1 rum

3 309 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 425 000 kr-3 %

55 114 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Svanegatan 5C, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 28 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Svanegatan 5C

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

122 m²

5 rum

7 193 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 6 100 000 kr-3 %

50 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025
profilfoto på mäklare
OskarOlsson

Virvelvindsvägen 4G

Lägenhet
Klostergården, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

37 m²

1 rum

2 692 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr+10 %

44 595 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Källarekroken 30, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 27 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Källarekroken 30

Radhus
Norra Fäladen, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

125+75 m²

5 rum

175 m²

Slutpris 5 000 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinEkström

Hällestadsvägen 45

Villa
Dalby, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

161 m²

6 rum

409 m²

Slutpris 5 995 000 kr-12 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åbrinksvägen 56, S:t Lars, Lunds kommun
  • Såld 25 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Åbrinksvägen 56

Radhus
S:t Lars, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

106 m²

4 rum

5 648 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 400 000 kr±0 %

50 943 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Södra vägen 19, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 23 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Södra vägen 19

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

96 m²

4 rum

6 819 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr+2 %

45 833 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinEkström

Dekanvägen 17

Villa
Dalby, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

135+54 m²

5 rum

817 m²

Slutpris 4 400 000 kr-11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kastanjegatan 60, Nilstorp, Lunds kommun
  • Såld 22 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Kastanjegatan 60

Radhus
Nilstorp, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

126+60 m²

5 rum

151 m²

Slutpris 7 780 000 kr+4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinEkström

Sandbyvägen 12

Villa
Dalby, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

130+30 m²

6 rum

674 m²

Slutpris 4 550 000 kr+8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Klostergatan 11, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 21 maj. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Klostergatan 11

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63 m²

2 rum

3 694 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr±0 %

61 111 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 201 - 225 av 237