Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Norbergsgatan 3, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 31 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AmiliaMånsson

Norbergsgatan 3

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

117+6 m²

5 rum

6 106 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 400 000 kr-7 %

46 154 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rönnebergavägen 49A, Rönneberga, Eslövs kommun
  • Såld 28 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AmiliaMånsson

Rönnebergavägen 49A

Lägenhet
Rönneberga, Eslövs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63,5 m²

2 rum

5 619 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 649 000 kr-18 %

10 220 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nattviolvägen 35, Hofterup, Kävlinge kommun
  • Såld 27 jan. 2026
profilfoto på mäklare
IzabellaEngdahl

Nattviolvägen 35

Villa
Hofterup, Kävlinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

144+22 m²

5 rum

986 m²

Slutpris 3 400 000 kr-15 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sankta Magnhilds väg 14B, Råbylund, Lunds kommun
  • Såld 27 jan. 2026
profilfoto på mäklare
IzabellaEngdahl

Sankta Magnhilds väg 14B

Lägenhet
Råbylund, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100 m²

5 rum

6 651 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 600 000 kr+3 %

36 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Viltstigen 11, Nöbbelöv, Lunds kommun
  • Såld 22 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Viltstigen 11

Villa
Nöbbelöv, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

176+100 m²

7 rum

750 m²

Slutpris 6 100 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Slåttervägen 9D, Kobjer, Lunds kommun
  • Såld 20 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Slåttervägen 9D

Lägenhet
Kobjer, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

43 m²

1 rum

3 664 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 830 000 kr-1 %

42 558 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Revingegatan 12B, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 19 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Revingegatan 12B

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48 m²

2 rum

2 652 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr-3 %

64 583 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kung Oskars väg 15B, Sockerbruksområdet, Lunds kommun
  • Såld 17 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Kung Oskars väg 15B

Lägenhet
Sockerbruksområdet, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50 m²

2 rum

3 680 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 725 000 kr-3 %

54 500 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mellanvångsvägen 9, Nilstorp, Lunds kommun
  • Såld 14 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Mellanvångsvägen 9

Lägenhet
Nilstorp, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75,5 m²

3 rum

4 630 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

37 086 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bryggaregatan 22C, Väster, Lunds kommun
  • Såld 14 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Bryggaregatan 22C

Lägenhet
Väster, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

61,4 m²

3 rum

4 689 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

52 036 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Korsåkersvägen 73, Vallkärra, Lunds kommun
  • Såld 14 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Korsåkersvägen 73

Villa
Vallkärra, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

125+50 m²

4 rum

857 m²

Slutpris 4 900 000 kr+2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lilla Södergatan 13, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 14 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Lilla Södergatan 13

Radhus
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

117 m²

5 rum

135 m²

Slutpris 7 800 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jan. 2026
profilfoto på mäklare
DanielaHallström

Kung Oskars väg 15B

Lägenhet
Sockerbruksområdet, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

35 m²

1 rum

2 936 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 375 000 kr-5 %

67 857 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fagottgränden 7B, Östra Torn, Lunds kommun
  • Såld 12 jan. 2026
profilfoto på mäklare
HannesGrujic

Fagottgränden 7B

Lägenhet
Östra Torn, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

37 m²

1 rum

2 880 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

43 243 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gyllenkroks allé 15, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 6 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Gyllenkroks allé 15

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

68 m²

2 rum

4 888 kr/mån

Slutpris 5 000 000 kr+2 %

73 529 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Västra bernadottesgatan 23B, Limhamn, Malmö kommun
  • Såld 11 dec. 2025
profilfoto på mäklare
HannesGrujic

Västra bernadottesgatan 23B

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

3 650 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

37 642 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tvedöravägen 12B, Torna-Hällestad, Lunds kommun
  • Såld 10 dec. 2025
profilfoto på mäklare
KarinEkström

Tvedöravägen 12B

Villa
Torna-Hällestad, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

157 m²

6 rum

1 415 m²

Slutpris 6 830 000 kr-15 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bankgatan 15A, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 9 dec. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Bankgatan 15A

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

61 m²

1 rum

2 769 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 075 000 kr-4 %

50 410 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 dec. 2025
profilfoto på mäklare
DanielaHallström

Slåttervägen 1A

Lägenhet
Kobjer, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60,6 m²

2 rum

3 674 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 350 000 kr+9 %

38 779 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 dec. 2025
profilfoto på mäklare
DanielaHallström

Lokföraregatan 9C

Lägenhet
Väster, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

45 m²

2 rum

4 149 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr-5 %

47 778 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Danska vägen 70, Oscarshem, Lunds kommun
  • Såld 1 dec. 2025
profilfoto på mäklare
KarinEkström

Danska vägen 70

Radhus
Oscarshem, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

147 m²

6 rum

491 m²
  • Nyproduktion

Slutpris 8 600 000 kr+8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bokbindaregatan 13, Väster, Lunds kommun
  • Såld 1 dec. 2025
profilfoto på mäklare
DanielaHallström

Bokbindaregatan 13

Lägenhet
Väster, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

34 m²

1 rum

3 442 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

55 882 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Arvidsborgsvägen 99, Arvidsborg, Kävlinge kommun
  • Såld 28 nov. 2025
profilfoto på mäklare
IzabellaEngdahl

Arvidsborgsvägen 99

Radhus
Arvidsborg, Kävlinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

118 m²

5 rum

8 284 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-8 %

19 492 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Möllevångsvägen 8B, Möllevången, Lunds kommun
  • Såld 27 nov. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Möllevångsvägen 8B

Lägenhet
Möllevången, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

37 m²

1 rum

2 841 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

44 595 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kung Oskars väg 3, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 25 nov. 2025
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Kung Oskars väg 3

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

131 m²

4 rum

5 086 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 700 000 kr-3 %

43 511 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 76 - 100 av 237